Përplasen 3 makina në aksin Lezhë-Milot

December 21, 2017 20:16

Përplasen 3 makina në aksin Lezhë-Milot

Një aksident më pasojë përplasjen e tre automjeteve ka ndodhur mbrëmjen e së enjtes në aksin Lezhë-Milot, tek Kryqëzimi i Shënkollit.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e policisë.

Njoftimi i policisë:

Më datë 21.12.2017, rreth orës 16:45, është marrë njoftim se në aksin rrugor  Lezhë-Milot, tek Kryqëzimi i Shënkollit ka ndodhur një aksident.

Makina me targa AA 550 GO me drejtues A.M., ku dyshohet se si pasojë e mos ruajtjes së distancës, është përplasur me mjetin me targa AA 770 RF me drejtues shtetasin D.N.

Gjithashtu, mjeti me targa AA770RF me drejtues mjeti shtetasin D.N., si pasojë e përplasjes nga mjeti me targa AA550GO, është përplasur lehtë me mjetin me targa AA 558EY të drejtuar nga shtetasi A.G.

Si pasojë e këtyre përplasjeve , është lënduar vetëm A.M.,i cili është dërguar në spitalin Rajonal Lezhë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën .

Lëvizja në këtë aks rrugor është e lirë dhe po menaxhohet nga shërbimet e Policisë Rrugore.

Grupi hetimor në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

December 21, 2017 20:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?