Përplasen dy trena në Zvicër, 30 persona të plagosur

September 11, 2017 17:34

Përplasen dy trena në Zvicër, 30 persona të plagosur

Të paktën 30 persona janë plagosur nga përplasja e dy trenave në Andermatt të Zvicrës.

Policia tha se përplasja ka ndodhur në një stacion midis Goschenen dhe Andermatt. Si pasojë e aksidentit hekurudhor është mbyllur edhe rruga.

Policia, zjarrfikësja dhe ambulanca shkuan në vendin e ngjarjes.

Në momentin e përplasjes në tren kishte rreth 100 pasagjerë.

Ndërkaq, autoritetet po punojnë për zbardhjen e shkakut të këtij aksidenti të rëndë hekurudhor.

September 11, 2017 17:34
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*