Përplasi për vdekje 23-vjeçarin, zbulohet kush ishte biznesmeni në timon

April 29, 2019 17:57

Përplasi për vdekje 23-vjeçarin, zbulohet kush ishte biznesmeni në timon

Pasditen e djeshme, rreth orës 18:50 ,në aksin rrugor Maminas- Gjiri i Lalëzit, në Armath, Manzë, në vendin e quajtur “Akullorja”, një 48 vjeçar ka përplasur një këmbësor, M.LL., 23 vjeç.

I riu është dërguar në spitalin e Traumës por nuk ka mundur të mbijetojë.

Ndërkaq, është mësuar edhe emri i drejtuesit të mjetit i cili rezulton jo pak i njohur për biznesin.

Bëhet fjalë për 48-vjeçarin Artan Lushaj.

Lushaj është pronar i disa bizneseve import eksporti, si dhe pronar i Universitetit privat “ILYRIA” në Durrës.

Biznesmeni, i cili flitet se është edhe mik i familjes Berisha, është shoqëruar në polici për veprime të mëtejshme ndërsa mbetet për t’u parë nëse ai do konsiderohet apo jo fajtor për këtë aksident.

e.t./dita

 

April 29, 2019 17:57
Komento

6 Komente

 1. Azemi April 29, 19:34

  Ka mbytur vetem njeri te ri ne rrufe, por qindra te rinj mbyt ne universitetin e tij duke i dhuruar letra te pavlerë ne vend te diplomave dhe duke i plaçkitur kinse po ju ep shkollë.

  Reply to this comment
 2. Sali Zehere Kar-axhic April 29, 19:47

  ……fajtor, cfare doni me, eshte laguar nga vendi ku ka aksidentuar per vdekje qytetarin.
  Vetem fajtori e ben nje veprim te tille, le te jete miku i kriminelit Sali, te vazhdoj hakmarrja sipas kanumit, po nuk beri gje drejtesia , pra ligji.

  Reply to this comment
 3. Montana April 29, 21:47

  Po pse sipas jush eshte fajtor a priori? E pate dinamiken e ngjarjes? Mos ishit dhe ju te akullorja? Hajde gazetari hajde….

  Reply to this comment
 4. Saras April 30, 02:00

  Patjeter fajin e ka patur viktima….ai nuk flet dot….aq me teper qe rasesi “rastesisht”qenka i kamur….

  Reply to this comment
 5. Selfua April 30, 02:42

  Ti paguaj families nje perqindje majore nga fitimet , pervec nje shperblimi te pernjehershem prej 150 mije eurosh.

  Reply to this comment
 6. Savraku April 30, 06:33

  O Montana…..veprimi i vrasesit ,pas ndodhjes se saj,denohet akoma me shume.
  Mos te rente ne pjese ne familjen tende,se pastaj e vlereson krimin sic duhet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim