PËRPLASJA / Nishani nuk i dekreton ministres Felaj burrin prokuror

November 4, 2015 19:17

PËRPLASJA / Nishani nuk i dekreton ministres Felaj burrin prokuror

Bashkëshorti i Ministres së Marrëdhënieve me Parlamentin Ermonela Felaj ka humbur mundësinë për tu bërë pjesë e trupës së prokurorëve. Bledar Velikaj i është rrëzuar dekreti, dhe për pasojë ai do të vijojë të qëndrojë Oficer i Policisë Gjyqësore pranë Prokurorisë së Krimeve të Rënda.

Vendimi për refuzimin e dekretimit të tij prokuror është marrë nga Presidenti i Republikës Bujar Nishani,i cili nga 9 propozimet për prokurorë të bërë nga kryeprokurori i përgjithshëm Adriatik Llalla, ka vendosur të miratojë vetëm 7 prej propozimeve, ndërkohë që dy të tjerë janë refuzuar. Bëhet fjalët për oficerin Bledar Velikaj, i cili është bashkëshorti i ministres Ermonela Felaj, dhe oficeri tjetër Jonad Bare, i cili shërben si oficer pranë Prokurorisë së Përgjithshme, raporton Report TV.

Nishani nuk ka dhënë argument se cilat kanë qënë arsyet e rrëzimit të këtyre dy emrave për tu bërë prokurorë, por nga informacionet flitet se ata kanë pasur mbështetje politike dhe për pasojë, presidenti i ka refuzuar këto dy kandidatura.

November 4, 2015 19:17
Komento

16 Komente

 1. Hurma Arabie. November 4, 19:24

  Ky Kapter i rendomte e sakat nga fiziku dhe truri pret nga tutori i tij Sali, qe t’i dergoje dy emra te tjere, qe te punojne per SHQUP-in dhe vazhdimesia e kontrollit te sistemit te (pa)drejtesise te jete perseri ne duart e Saliut.

  Reply to this comment
  • toni November 4, 21:51

   Po cfare kandidati per prokuror paska cuar ai Llalla sic eshte vete. Normal eshte nje prokuror i pergjitheshem qe eshte totalisht servil i politikes qofte nga pd ja qofte nga ps ja. Ben gjithcka per interesin e tij personal dhe karriere. as don tja dije per popullin nga taksat e te cilit paguhet.
   une nuk kam ndonje sipmati per bujar nishanin por ne kete rast i jap te drejte.

   Reply to this comment
 2. leshi November 4, 19:42

  gjith jeten loqe

  Reply to this comment
 3. elio November 4, 19:49

  po’ pres akoma qe ndonje minister apo pozicion I larte shteteror ta kete bashkeshorten mesuese fillore ( si Renzi ne Itali) apo bashkeshortin barist..Jooooo ne politikanet dhe gjithe familjen e tyre I kemi te shkxxxxyer apo perlyer ne vende te larta…rrace e zgjedhur..Mire ka bere nishani..mjaft me keta qe kane uzurpuar shtetin..

  Reply to this comment
 4. Arti ps November 4, 19:58

  Ky burri ksaj me duket se esht marr nje her peng per pun droge mesa mbaj ment un …..

  Reply to this comment
 5. xxx November 4, 20:19

  pa shkolle ishin bashkeshortet dhe bashkeshortet, sot me gjithe koto universitete private kane marre nga 3-4 diploma, prandoj po ecen me hapa vigane shqypnia jone

  Reply to this comment
 6. wickedgame November 4, 20:25

  Hera e pare qe po me pelqen o Nishan ,me mire vone se kurre.

  Reply to this comment
 7. Z/Kallami November 4, 21:35

  Po pse,si kujtoni ju,ta emroje Nishani, burrin e ministres Felaj prokuror.E cfare i mbetet opozites pastaj.Jo ore jo,pune qe nuk behet.E kam te veshtire te anoj ndaj paleve.Une kryesisht keto emrimet ruaj qe te tregohem i paanshem te pakten ne syt e miletit(popullit).

  Reply to this comment
 8. SuloKapedani November 4, 21:56

  MOTIVACIONI I NISHANLLIUT DIHET NEPOTIZMI POLITIK QE VETE AI E PRAKTIKON ME DASHAMIRESIT E P.D.-ES TE CILET I KA NE PRESIDECE .CJAPI I SHPELLES I KA URDHERUAR KECAT E SHQUPIT DHE OGIÇIN PRESIDENT TE VEPROJE VETEM PROGRAMIN E P.D.-ES NDRYSHE LARGOHEN NGA SHQUPI PERGJITHMONE.

  Reply to this comment
 9. doktori November 4, 22:43

  nuk eshte fundi i botes se burri ministres nuk behet prokuror por nuk me duket lajm i rendesise vecante se ministria e merr nje roge 1.500000 ne muaj le te shkoj ne ate post ndonje fukara qe ka deshire per te punuar se burri i ministres e ka vendin e punes. nuk dua ti dal ne mrojte kapterit se kapteri
  mbrohet nga ka ardh pra nga SHQUPI.

  Reply to this comment
 10. T November 4, 23:41

  Ore komentues qe shkruani kot. Nuk lexoni qe ky katunari i katunares Ermonelas Felaj eshte nje cope polic dhe si i ketille nuk mund te behet prokuror. Nuk eshet i kualifikuar per prokuror. Ju pelqen apo nuk ju pelqen Nishani, ketu ka pasur te drejte qe e ka refuzuar. Polici i rendomte kerkon te behet prokuror ngaqe ka gruan “ministre”. Njesoj si qeveria e Berishes qe iku, asnje ndryshim. Hajde Rilindje muti hajde.

  Reply to this comment
 11. Arben November 5, 06:26

  SHUME MIRE JA KA BERE.

  PROPOZIMI VJEN SE ESHTE BURRI I KESAJ FECKES, DHE JO PER MERITA, SIPAS LIGJIT.

  Reply to this comment
 12. Kasapi November 5, 09:07

  Kete pallen e Feles e kane marre nje here peng per pune droge, mos duhet ta marrin peng dhe si prokuror? Prandaj hidhej perpjete Felja kunder testit te droges, paska patur arsye personale!

  Reply to this comment
 13. rilindasi November 5, 09:53

  Paskemi luftuar per te te rregulluar farefisin dhe dahsnoret e ministrave deputeteteve, qe i duan te gjitha per vete, kurse fakirave iu tregojme burgun.Hera e pare qe jam pro Nishanit

  Reply to this comment
 14. Kris 1 November 5, 12:20

  Nishani Po pengon reformen ne drejtesi duke mos aprovuar nje reformator.Sa jam I merzitur..

  Reply to this comment
 15. koco November 5, 12:24

  Mendoj se kjo Foto e Ministres me kete Mushtulluk qe ne performancen e treguar me veshjen flet shume e pa faleshme edhe e pa etiketen minimale te nje nenpunesi te shtetit . duket fshatar i pa kultivuar , ketu ka te drejte besoj Nishani duke e gjykuar si nepotizem politik dhe eshte plotesisht i pranueshme vendimi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim