Përshkallëzimi i dhunës / Foto nga ajo që ndodhi mbrëmë në Tiranë

June 3, 2019 10:43

Përshkallëzimi i dhunës / Foto nga ajo që ndodhi mbrëmë në Tiranë

Protesta e 2 qershorit e organizuar nga partitë politike të opozitës shënoi një nivel të ri dhune.

Protestuesit shënjestruan policinë për disa orë me fishekzjarrë të stërmëdhenj ndërsa policia hodhi ujë me presion dhe gaz lotsjellës për t’i shpërndarë.

Disa persona, përfshirë protestues, policë dhe një kameraman pësuan lëndime.

Më poshtë disa foto nga ajo që ndodhi këtë të dielë në Tiranë:

o.p. / dita

June 3, 2019 10:43
Komento

9 Komente

 1. epo kjo pune June 3, 11:14

  ore do i kapni nga veshi keta gavroshet se boll gomari vate 30 vjet po na mbyten mizat, halli qe kane nga drejtesia keta plehrat nuk eshte halli miletit qe shkojne ne punen e tyre u bene si uje pusete, vini kapakun se nuk jane paqesore, se paqesore te ben nder si komb protesta

  Reply to this comment
 2. Taraboshi June 3, 12:14

  Femijet qe kane marre pjese mbreme ne proteste dhe duke bere veprime te dhuneshme te thiren.Nukjame i mendimit qe te denohen se mundet te jeme minoren.Por ama duhet te xhobitendhe per keto te paguajne prinderit e tyre qe i kane lejuar.por edhe i kane nxutur.per te marre lek.Kjo forme i disiplinon per here te tjera.ne te kunderten po i beni edhe femijet kriminele.

  Reply to this comment
 3. Popullore June 3, 13:16

  Pse nuk u arrestua Lulezim Basha pas thirrjes qe beri per te thyer lejen e dhene per demonstrate vetem perpara Kryeministrise? Cfare ben kryetari i Kuvendit te Shqiperise Gramoz Ruci i strukur ne zyre?!

  Reply to this comment
 4. fteri June 3, 14:22

  tarabosh-tarabosh -Luli e ka kokën -bosh….

  Reply to this comment
 5. Mendimi jo profesionist June 3, 19:59

  Protesta” paqesore” para nje jave ishte thjesht nje ender e reme se ujku nderoj zakon,gje qe nuk ndodh.Bytha qe eshte mesuar te pjerdh,do te perpiqet ti mbaj por perseri doe fend.Edhe P.D. e L.S.I.jane te kesaj kategorie.

  Reply to this comment
 6. Konti Sbalta June 3, 20:03

  Qeveria dhe Institucionet e saj perkatese nuk kane gjetur akoma jo vetem burimet financiare te opozites per protestat, por edhe burimet e furnizimit me lendet plasese qe dalin nga selia e PD.Mos po lejoni pak si shume ,per te “mos u akuzuar “se po i pergjigjeni dhunes me dhune?!Ju jeni pergjegjes per dhunen qe po i shkaktohet popullit te kryeqytetit!Ndalojeni ate me cdo mjet qe ju i kini dhe ja u lejon ligji!

  Reply to this comment
 7. demo June 3, 20:56

  Ofrohet pune per POLICE.
  Kerkohen police qe te hajne dru demokratike si gomari ne duhant dhe te mos reagojne.Quhet dhune policore.
  Kerkohen police qe durojne te shartat me extreme qe ka prodhuar populli shqiptar nder shekuj dhe te mos reagojne,se quhet shkelje e te drejtave te njeriut.
  Kerkohen police operative,qe te mbrojne te gjitha ndertesat qeveritare,pa skafandra,pa shkopinj-vetem me rrobat e trupit..te pengojne zjarrvenesit e dhunshem te paiosur me granata molotov,me granata exploziv pirroteknik,te afta te shkepusin gjymtyret e trupit,,qe perfshihen tek arsenali luftarak i festave kineze.Keto arme festive kane vrare ne fabrikat kineze me shume njerez se ne lufte me Japonezet.
  Kerkohen police kafshe ngarkese dhe kafshe terheqje,qe nuk reagojne ndaj goditjeve,kamxhikut,hostenit,sharjeve me liber shpie,
  qe ne vend te gjakut kane uje,ose shurre,
  Pas mitingut jane te lire tu vejne gjoba qytetareve neper postblloqe,sa per te vene dinjitetin ne vend.
  Mund te rrahin njeri tjetrin neper komisariate,por ne asnje menyre t`u kthejne dore rrugaceve te opozites.Meazallah Liderave paqesore me origjine shpellare si Mul Noka dhe Monika koke arusha.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim