FOTO: Saliu i “dorëzohet” ambasadorit Lu: Ti ke çelësin e prangave

May 4, 2018 22:00

FOTO: Saliu i “dorëzohet” ambasadorit Lu: Ti ke çelësin e prangave

“Aktori i Portokalli-së”, Rezart Veleshnja, i veshur nën petkun e rolit të Sali Berishës, ka publikuar një foto teksa shihet në krah të ambasadorit Donald Lu.

“Se ti e ke çelësin e prangave!!! Në portokalli këtë të diel ambasadori Donald Lu!”, shkruan ai në dixhiturën e kësaj fotoje komike, ndërsa Lu shihet duke qeshur, teksa Rezi “i është dorëzuar”.

Pritet të shohim transmetimit e së dielës për të ndjekur skeçin që kanë përgatitur këtë javë, ndërsa situata politike mbetet “e nxehtë”.

o.j/dita

May 4, 2018 22:00
Komento

18 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku May 4, 23:19

  Luja paska fillu gallaten.

  Reply to this comment
 2. ELA May 5, 08:34

  Tani e morem vesh shum mire se kush eshte Amerika,ska nevoje shume per ide te tjera te na jap .E morem vesh se si funksionon demokracia dhe ketu sipas amerikes dhe kuptohet dhe ne amerik,.Vidhni sa te mundni por vetem behuni politikan dhe paguani cdo individ te huaj qe emrohet ne cfardo periudhe
  per;”Mbikqyerjen per reformat”qe te qendroni sa me
  gjate ne pushtet

  Reply to this comment
 3. referendum per denimin e sali kriminelit May 5, 08:48

  vetem nga amerika mos prisni qe te arrestoj dhe te flasi keq per kete kriminel komunist.
  ky kriminel u klonua nga usa,per te keqen e shqiptareve.
  Amerika qe gjasme eshte antikomuniste perkrahu komunistin me fanatik shqiptar dhe ne vend ti thoshte mut burr i thoshte burr shteti

  Reply to this comment
  • Duan apo nuke duan mijte e kenetave e avoketerit e ligesise,Drejtesia do te BEHET. May 5, 10:05

   O komentues,apo zhgaravites,po te mos nderhynte SHBA,sot Shqiperia do te ishte nen sundimin e diktatures komuniste,e Reforma ne Drejtesi,Vettingu dhe ligji i Dekriminalizimit,apo “doreheqjet”e gjykatesve,prokuroreve e politikaneve dhe zyrtareve te binjakezuar me boten e krimit dhe korrupsionit,nuke do ishte bere realitet,por pandeshkueshmeria ndaj botes se krim-korrupsionit-ekstremist-mafjoz-imoralo-politik do te ishte motoja e politikave bastarde te Tiranes zyrtare.Ne shqiptaret sa here te cohemi ne mengjes duhet ti falemi Zotit qe na afroje SHBA e BE,qe po na ndihmojne financiarish dhe ne ndertimin e Shtetit te se Drejtes dhe Demokracise se vertet ne Shqiperi.Duan apo nuke duan mijte e kenetave dhe avoketerit e djallit,Drejtesia do te BEHET.Zoti e bekefte ne jete te jeteve miqesine e shqiptareve me SHBA e BE.Amen.
   I perjeteshem qofte kujtimi per Deshmoret e Atdheut,qe nuke kursyen as jeten e Tyre, per nje Shqiperi te Lire e Demokratike.

   Reply to this comment
 4. socialisti May 5, 08:54

  Sala, Rama etj normale qe jane personazhe per “Portokalli” por qesharakja eshte se atje jane bere personazhe dhe ambasadore amerikane. Ja kinezi Lu qe pason ate bythziun John Within e III. Gallate me Sal, gallate me Ram, bravo “Portokalli” qe i ke futur te gjithe ne nje thes bashke me Lu brenda se ashtu gallata behet e plote. Nje ambasador qe gajas shqiptaret sa me perralla per “Peshq te medhenj”, sa te dielen ne “Portokalli”, e c’duhet me per me shume humor? Sala bla bla bla, Rama tra la la, Lu-ja ha ha ha…populli buke s’ka!

  Reply to this comment
 5. sopiqoti May 5, 09:23

  Sa me pare qe ti vihen ” bzylyket” Vicitolasiit Sali aq me shpejt do te shpetojme nga kjo e keqe qe na ka rene per hise.

  Reply to this comment
 6. Mark .U.K May 5, 09:31

  Do i hani .utin te gjith o komunist te ndyre.

  Reply to this comment
 7. krimineli ne katror May 5, 10:43

  O Mark jashteqitja U.K!! Mutin dhe te ngrohte biles je mesuar ti t’ja hash ti ketij krimineli dhe prandaj i del ne krah,ne mos qofsh ndonje nga shebeket e tij apo vete ai.Populli do ja beje gjyqin ketij kulishi te pegere te ketij vendi dhe nuk do vonoje dita per kete.Sa per Donald Lu-ne,nuk e kuptoj se si kur flet me emra per te korruptuar ,politikane apo jo,”harron” te permende kete bashibozuk kriminel te pandreqshem.Prandaj dhe shume komentues me te drejte sh;prehen se ai nuk e permend emrin e peshkaqenit te helmuar Berisha,sepse ishte amerika ajo qe e mbeshteti fuqimisht kete mut kancerogjen dhe pavaresisht se ai urdheroi dhe te vihet bombe ne ambasaden amerikane,(sic thote Izet Haxhia)ajo prape rezervohet te merret me te,por e quan akoma “burre shteti=mut ster muti”.Cfare qendron pas kesaj zoti Lu?!Kjo eshte drejtesia per te gjithe dhe “te gjthe jane te barabarte para ligjit” dmth=pervec Saliut e Metes dhe Saliuu mbiu ligjin e mbi kushtetuten????? apo sic thote dhe ish juristi i OSHEE-se Romeo Karaj “kushtetuta e shqiperise ka vetem nje ligj dhe ai ka vetem nje nen ,i cili thote- Sali berisha eshte mbi ligjin,ai eshte vete ligji dhe eshte i paprekshem.Kontrolli mbi te do behet vetem kur vete ai te pranoje dhe pasi te kete pastruar gjithcka qe e kompromenton ate,ndaj dyert e prokurorive dhe gjykkatave duhen kycur me dryn”Po te jete keshtu i biem kot daulles dhe ne ,por me keq akoma per ju zoti Lu!Ne Amerike hetuesi Muller po kerkon te marre ne hetim presidentin Tramp per ceshtje te dyshueshme,kurse ky qe ka konsumuar gjithe nenet e kodit penal shqiptar dhe te huaj dhe duhej qe para shume vitesh te ishte ne burg,duke konsumuar qe nga vrasjet,tradhetia e interesave kombetare,vjedhjet,korrupsioni,drogerat qe nga hashashi i Lazaratit e deri te tregetia e kokaines nepermjet te birit dhe qe ka vene pasuri sa per 30 breza,pavaresisht se kur erdhi ne Tirane i kishte xhepat te cpuar dhe qe s’ka lene pa share e ofenduar politikan dhe personalitet ,duke filluar nga disa ambbasadore amerikane,kur e kane kritikuar dhe pastaj brenda vendit te tjeret me katallog,zoti Lu nuk guxon as ta permende emrin e tij!?Kete drejtesi po perpiqet zoti Lu te ndertoje ne shqiperi!!!Zoti na ruajt!Ka te drejte Ilir Meta qe s’e rruan fare,pavaresisht se cfare ka bere.Si duket ai e ka kuptuar lojen,si mafjoz qe eshte,pa filluar akoma dhe bnuzeqesh me ironi me te gjithe ne,sic e di ai “me qetesi e dashuri”!Bravo Like!Jemi budallenj ne qe presim drejtesi,kur kryepeshkaqeni ferkon hallatet,kur ne shprehemi per reforme ne drejtesi!

  Reply to this comment
 8. gazetari May 5, 14:19

  Pa denimin e Saliut ne burg e ti marin te gjitha pasurite e tije te grabitura popullit nuk do kete qetesi per kete popull.

  Reply to this comment
 9. Mark U.K May 5, 16:14

  Sala:Ju keni favorre se do i pish edhe .hurren.

  Reply to this comment
 10. Mark .U.K May 5, 16:20

  kriminel ne katror: Puna jote eshte te ruajsh dhit atje ne mal.Nuk po te fyej se nuk ja vlen te merrem me nje .egen materniteti.

  Reply to this comment
 11. Vlonjati i matur May 6, 11:09

  Prapa ketij diversion politik,fshihet Ben Blushi!
  Belushi eshte kanceri shkaterrues i shqiperise demokratike.

  Reply to this comment
 12. Mala May 6, 16:31

  Ky kryekrim duhet te ndalet,te prangoset e te mbyllet,Ky genjeshtar recidiv,dje sikur mbronte kosovaret duke genjyer per vrasjen ne Fushe-Kruje,Kur ky vrastar nuk dihet nga Biznismeni Hoxha e deri dot sot,sa kosovare ka vrare,Ky tenteoi t a vras edhe Adem Jasharin e hashim Thcin.gjithcka beri ta eleminoje Akademik Rexhep Qosjen,Nuk foli 6 vjetet e fundit me Presidentin Rugova.Ne takimet qe kishte me Miloshin, asnje te mire nuk e tha per Kosoven dhe shqiptaret e Kosoves.Ky eshte kryekrimi shqiptare ne politik e ne kriminalitet shqiptar,Ky vrau nga Azem Hajdari e deri te Olladashi.Ky shyri te varsin Basha,Alibeje,Paloka,Ristani e te tjeret nga krey i PD edhe familjaret e tija.Ky udhehoqi krimin dhe i futi ne krime edhe Mehdiun,Meten e Kryemadhin,Shehin e Noken,Ky eshte krimi vet ne Shqiperine e shqiptarevet. Vetem pragosja e burgosja e tij zvoglon krimin dhe kriminalitetin ne Shqiperine andej Drini.

  Reply to this comment
 13. Mark U.K May 6, 17:24

  mala:Beri nje flet rrufe.Zagar te till kan lehur qe ne fillimet e demokracia nga disa sekretar parti fshat me kater klas.Ju mendoj do ta kesh 7vjecaren marr me hater.

  Reply to this comment
 14. cakja May 8, 18:33

  Ne pjesen e sotme ky skeç zhvillohet keshtu:Sala pasi e mashtron vartesin e ti z.Lu duke e bindur se eshte vetdorezuar i thote ti mbaje pak prangat se do shkoje ne banjo.Ky i dyti ia pranon kerkesen e Saliu i mbyll prangat duke e pragosur ate,duke i thene :Kush i ka qelsat ti apo une???

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*