Rama për ambasadorët: Ejani se pa ju s’bëjmë dot gjë

May 9, 2016 18:23

Rama për ambasadorët: Ejani se pa ju s’bëjmë dot gjë

Në fjalën e mbajtur gjatë përurimit të muzeut të fotografisë “Marubi” në Shkodër, Kryeministri Edi Rama tha se ky është një thesar deri më tani i injoruar, duke u shprehur se me përurimin e muzeut, “mbyllet një rrugëtim i gjatë”.

Kreu i Qeverisë përmendi disa nga arsyet që sipas tij, Pjetër Marubi zgjodhi Shkodrën për të vendosur aktivitetin e tij. Duke e konsideruar Shkodrën e atëhershme si një qytet të rëndësishëm ekonomik dhe tregar, Rama tha se edhe ambasadorët Lu e Vlahutin do ta kishin zgjedhur këtë qytet për të zhvilluar aktivitetin e tyre parti më parti.

“Pse Pjetër Marubi erdhi në Shkodër? Pse saga e Marubëve nuk mund të kishte asnjë skenë tjetër përveç Shkodrës? Sepse ishte një qytet i rëndësishëm ekonomik, qytet i rëndësishëm tregtar…që edhe Romana dhe Lu do ta kishin zgjedhur për të zhvilluar këtu aktivitetin e tyre konsullatë më konsullatë, e parti më parti”.

Rama ftoi ambasadorët të ishin të pranishëm në këtë ceremoni. “Prit të vijnë edhe ambasadorët se ne pa ambasadorët nuk bëjmë dot gjë” tha kryeministri.

May 9, 2016 18:23
Komento

5 Komente

 1. info analitike May 9, 21:21

  Psikoja duhej te kishte ftuar edhe Kryebashkiaken e Shkodres po ku pyeti ai kur ka rastin te beje reklame e do skenen vec per vete. Brockollitje boshe kur dihet qe investimet per dixhitalizmin e fografive te fototekes dhe te aparateve te dsiponueshme jane planifikuar e realizuar nga qeveria e meparshme.

  Reply to this comment
 2. Na bashkoj kenga popullore May 9, 23:28

  Ku esht batuta ktu ,ka fol veç realitetin

  Reply to this comment
 3. kokpalari 21 janarit May 10, 09:40

  Po nese nuk ben dot gje pa ambasadoret pee rri ne ate post?
  Per cfare i ke mare votat per te bere gallate?

  Reply to this comment
 4. predator May 10, 09:42

  Dmth je i paafte.
  Shyqyr qe e pranon vete.
  Karagjoz
  Thuaj faleminderit Perendise qe ke perballe nje kriminel, se ti o kokbole nuk merrje dot ndryshe as voten e Lindes

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 May 10, 16:06

   kalamani me 30 vite “eksperiencë” si e quan veten nuk është në gjëndje të rrijë pa e kruajtur bithën!!por nuk ëhstë faji i tij!!medja paguhet që ta rreklamojë sa më shumë të jetë e mundur!!punë nuk bën!!zhgaravit tërë ditën “artin e tij”,nuk mund të publikohet,rreklamohet sepse dhe kalamajt e kopështeve janë më mirë,atëherë shkruajnë për çdo idiotësi që ai thotë!!që nga sharjet për kandidatët për president në SHBA deri tek idiotësitë që duhet të quhen “batuta”(thënje,por që në shqip kanë marrë qytetarinë si “humor i hollë”)!!për humor të hollë debili nuk ka!!përpiqet të konkurojë pianecin por si afrohet dot!!kështu që kjo batutë për ambasadorët është një nga debilllëqet e tij!!kur i duhen ambasadorët i përdore vënd e pa vënd!!”duhet të bëjmë ke¨të e atë se e ka thënë europa dhe amerika,e ka thënë valutin e ka thënë lu”,kurse tashti që na nxorri nga kriza dhe ka rrezik të nxjerrë gjithë botën me ndërtimien e muzeut marubi,fillon e bo humor të hollë!!
   debil lali debil!!
   por idiotët jemi ne or lal!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*