Përveç njerkut dhe persona të tjerë kanë abuzuar me 12-vjeçaren

September 11, 2016 17:27

Përveç njerkut dhe persona të tjerë kanë abuzuar me 12-vjeçaren

Rrëfimi i 12-­vjeçares duket se erdhi në një moment kur ajo u shkëput disi nga ndikimi i të ëmës për shkak të një vdekjeje në fisin e kësaj të fundit.

Daja e vajzës ka treguar në polici se, ai dhe familjarët e tjerë e kishin mohuar Selvien për shkak të stilit të saj të jetesës. Kur ajo shkoi bashkë me vajzën në fshatin e lindjes, për vdekjen e vëllait të madh, vëllai tjetër e dëboi por i tha që mund të linte vajzën aty për disa ditë.

Ky ka qenë momenti kur e mitura mendohet të jetë ndjerë e sigurtë për të rrëfyer tmerrin që përjetonte në shtëpinë e njerkut në fshatin Mbyet të Fierit.

Të gjitha detajet duket se hedhin poshtë çdo aludim për një sajesë nga Selvia në bashkëpunim me vajzën për të hequr qafe Ilmiun pas debateve të ashpra që kishte çifti kohët e fundit. Megjithatë hetuesit nuk përjashtojnë mundësinë që persona të tjerë të kenë abuzuar me vajzën gjatë kohës që ata largoheshin nga banesa, raporton “ABC News.

Fakt i provuar shkencërisht nga ekspertiza mjekoligjore është se e mitura ishte e defloruar e vjetër.

Selvie Yzeiraj është divorcuar 6 vjet më parë nga bashkëshorti i saj në fshatin Varibop. Gjykata i ka dhënë kujdestarinë e vajzës, ndërsa fëmija tjetër i çiftit, djali, ka qëndruar me të atin. Ylmi Hoxha dhe Selvie Yzeiraj nga fshati Mbyet në Fier u arrestuan një ditë më parë pas denoncimit të vajzës së Selvies se 52­-vjecari abuzonte seksualisht me të prej 6 vjetësh.

September 11, 2016 17:27
Komento

1 Koment

 1. tony September 11, 18:36

  O ti q…… robt. !!!
  O Mother f….er. .!!!!
  O ty ta q…ft kina nonen.
  Po nuk te pelqeu buçja Selvije. .po deshe edhe te shkaterroje jeten e femijes se gjor. !!!
  Do zoti te biesh ne Burg me ndonje leshtor qe i pelqejne perdhunuesit e femijve. . Do zoti!
  Atehere do ta pyesesh bythen prap o Motër q.r .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*