Përzierja e vajit të ullirit me limonin, ilaç për të gjithë

September 15, 2016 15:55

Përzierja e vajit të ullirit me limonin, ilaç për të gjithë

Kjo është një recetë e mrekullueshme detoksifikimi e cila do të pastrojë trupin tuaj dhe do të zgjidhë problemin me mungesën e energjisë.

Ajo çfarë duhet të bëni është të kombinoni vajin e ullirit dhe limonin. Kjo përzierje do të aktivizojë trupin dhe do t’ju ndihmojë të ndjeheni të freskët dhe të shëndetshëm.

Ekspertët pohojnë se ky ilaç është përdorur për shekuj me radhë për të parandaluar probleme të shumta shëndetësore.

Për shkak të përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore, vaji i ullirit, është jetik për trajtimin e kolesterolit të keq dhe gjithashtu ndihmon në qarkullimin e gjakut. Kjo përzierje parandalon problemet kardiovaskulare dhe është tepër e dobishme në trajtimin e sëmundjeve të zemrës.

Kjo përzierje është një anti-inflamator i fuqishëm dhe konsumimi i saj të rregullt në stomak bosh trajton dhimbjet dhe të gjitha llojet e çështjeve reumatike.

Kjo përzierje është lubrifikant i fortë dhe ndihmon në tretjen e ushqimit. Kështu aktivizon funksionin e mëlçisë dhe tëmthit. Përveç kësaj, ajo ndihmon tretjen dhe largimin e mbetjeve nga trupi. Për shkak të vetive të fuqishme antioksiduese, ajo pastron të gjithë sistemin dhe eliminon toksinat e akumuluara.

September 15, 2016 15:55
Komento

1 Koment

  1. Emigranti September 16, 16:09

    Pershendetje per kete lajm por me SAKTE sa vaj e sa leng limoni sa here ne dite ,dhe per sa kohe me ushqim apo esell.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?