Pesë ministra të tjerë lënë mandatin e deputetit

Redaksia Online December 26, 2013 11:17

Pesë ministra të tjerë lënë mandatin e deputetit

Pesë ministra të tjerë kanë dorëzuar sot mandatin e deputetit. Ashtu siç ishte premtuar para dhe pas zgjedhjeve. Lënia e mandatit të ligjvënësit bëhet me qëllim ndarjen e postit të deputetit nga ai i ministrit, për t’iu përkushtuar plotësisht këtij të dytit.

Ministrat që kanë dorëzuar mandatin sot janë: ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri; ai i Shëndetësisë, Ilir Beqja; ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla; ajo e Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe ministri i Ekonomisë, Arben Ahmetaj.

Pak javë më parë, shtatë ministra lanë mandatin, duke i hapur rrugë procedurave të KQZ për zëvendësimin e tyre nga kandidatë të listës.

Pritet që e njëjta procedurë të kryhet brenda pak ditësh edhe për pesë ministrat që duke nisur nga dita e sotme nuk janë më deputetë.

 

Redaksia Online December 26, 2013 11:17
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim