Peshëngritje, Hysen Pulaku rezulton pozitiv edhe në testin B antidoping 

January 14, 2015 19:20

Peshëngritje, Hysen Pulaku rezulton pozitiv edhe në testin B antidoping 

Pas Daniel Godellit dhe Romela Begajt, edhe Hysen Pulaku rezulton pozitiv në testin antidoping.

Pulaku rezultoi pozitiv në testin B kundër substancave të palejuara në këtë sport.

Kjo është hera e dytë që ky sportist rezulton pozitiv. Të njëjtin rezultat kishte patur edhe në Lojërat Olimpike të Londrës në vitin 2012.

Ndërkohë, fituesi i medaljes së artë në kampionatin botëror 2014, Daniel Godelli kundërshton rezultatin e testit të parë dhe do t’i nënshtrohet testit B antidoping.

 

January 14, 2015 19:20
Komento

3 Komente

  1. treporti January 15, 01:34

    Po ajo shurre eshte.Rezultati eshte njelloj.Tani beni shurren federates dhe ministres Nikolla qe ju ferkonte poshte e lart.

    Reply to this comment
  2. Pëllumb zaimi January 15, 11:33

    Sportit shqiptar iu vu një njollë e zezë që do të dojë vite të hiqet!? Sporti është mbërthyer nga makutëria? Tung!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*