Petrit Vasili reagon për ndarjen nga jeta të deputetit të LSI: Gjovalin, na theve zemrën

May 26, 2017 17:17

Petrit Vasili reagon për ndarjen nga jeta të deputetit të LSI: Gjovalin, na theve zemrën

Ndarja nga jeta para kohe të deputetit të LSI-së, Gjovalin Kadeli, ka prekur dhe kryetarin e kësaj lëvizje njëkohësisht mikun e tij Petrit Vasili.

Në një status në Facebook, Vasili tregon se ishte një nga personat që e përcolli para se të hipte në avion për në Itali.

“Lajmi per mikun e shtrenjte Gjovalin na thau zemren. E percolla dhe buzeqeshja e tij perpara se te hipte ne avion nuk mendoja kurre se do te ishte e fundit. Do te kemi ne mendje gjithe jeten miku yne i dashur,” është mesazhi i ndjerë i Vasilit.

Prej disa kohësh ligjvënësi 53-vjeçar i Lezhës vuante nga një sëmundje e rëndë, (pankreasi akut) duke u tërhequr dhe nga politika.

Kadeli, ashtu dhe siç dihet, ka qenë si fillim deputet i PS, (2009-2013)ndërsa në 2013-ën e futi PD në listat e saj. Më pas, Gjovalin Kadeli kaloi me Lëvizjen Socialiste për Integrim, ndërsa si deputet ka shërbyer në dy legjislatura.

May 26, 2017 17:17
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*