Petrit Vasili: Vlorën e Pavarësisë e duan të vockël sa një lungomare

November 28, 2017 15:27

Petrit Vasili: Vlorën e Pavarësisë e duan të vockël sa një lungomare

 

Edhe në ditën e 105-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili nuk nguroi të ironizonte qeverinë.

Në një status në Facebook, ai shkruan se “sot Vlorën e pavarësisë nuk e duan një hapësirë mendimi e idesh, por e duan të vockël sa një lungomare”.

Statusi

Vloren e pavarsise nuk e duan nje hapesire mendimi dhe idesh, por e duan te vockel sa nje lungomare.

Vlora nga ku kane lindur vendime te medha, qe njerezit e saj i kane marre, ka sot hapesiren me te ngushte te mendimit, te impulseve universitare dhe te asaj hapesire shoqerore qe do ti shkonte asaj.

Vlora permendet sot ne mediat e te gjitha llojeve vetem e vetem per nje shetitore buzedetit,lungomare i thone,e kane identifikuar me nje gje kaq te vogel,kaq mediokre,kaq te varfer.

Asnje ngjarje universitare,zhvillim shoqeror,rivleresim shkencor i pasurise historike pafund te

Vlores, mjerisht vetem e vetem lungomare.

Percmim i padrejte, deshperues,

minimalist….

 

 

November 28, 2017 15:27
Komento

6 Komente

 1. Dike Mullai November 28, 15:44

  Cdo dite qe kalon, me LEGEN vehten po e tregon !!! Se sa ndryshime ka bere VLORA, e vleresojme Ne, banoret e ketushem, dhe jo me Dylbit e NIHILISTIT Petrit Vasili !!!

  Reply to this comment
 2. NjeQytetarOptimist November 28, 15:48

  Ti qenke nje idjot me I madh nga ckujtova.. Ti qeke shkolleshumt per lehje e zagarllek… Thuaj gojecorapes te te paguaj overtiming…

  Reply to this comment
 3. Granit November 28, 16:28

  Tit Veshgjati mbylle sqepin se po vjen Mona per te rrahur me tanga ne dore…

  Reply to this comment
 4. tomorraku November 28, 17:01

  Ne vend te urimit , mallkim nxore nga goja .Po mbushet viti qe nxin e sterron gjithcka vetem sepse nuk e kape ate te shkret kolltuk te kryeministrit. Po keshtu sic e kini zene keq e me keq do tu vene punet . Sot i tere kombi gezon , vetem ju , te vetmuarut e te harruarit jeni si ne zi !

  Reply to this comment
 5. tomorraku November 28, 17:02

  Ne vend te urimit , mallkim nxore nga goja .Po mbushet viti qe nxin e sterron gjithcka vetem sepse nuk e kape ate te shkret kolltuk te kryeministrit. Po keshtu sic e kini zene keq e me keq do tu vene
  punet . Sot i tere kombi gezon , vetem ju , te vetmuarit e te harruarit jeni si ne zi !

  Reply to this comment
 6. As November 28, 17:38

  O Petro qetesohu, bej nje cike pushim, mblidh trute dhe here tjeter mos shkruash budallalleqe si keto te rradhes pas 25 qershorit.
  O Petro doktori e shkolle shumi qe nuk u bere dot doktor, qetesohu shko ne Vuno, buze detit dhe mendohu, po mendohu mire ama se deri tani me fal per shprehjen vetem e ke dhjere

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?