Petrit Vasili zbulon dy kundërshtarët që duhet të mundë në zgjedhje, nuk janë Rama e Basha

June 4, 2017 13:29

Petrit Vasili zbulon dy kundërshtarët që duhet të mundë në zgjedhje, nuk janë Rama e Basha

 

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili, ka zbuluar se cilët janë du kundërshtarët që duhen mundur në këto zgjedhje.

Në një foto me mbishkrim të publikuar në rrjetin social Facebook, Vasili shkruan: “Kemi dy kundërshtare që duhet t’i mundin këto  zgjedhje. Ato janë vetëm dy: varfëria dhe papunësia. Duhet t’i mposhtim patjetër ato”.

Vasili më herët në Lushnje tha se LSI me programin e saj do e kthejë Fierin në kryeqytetin ekonomik të Shqipërisë. Ai tha se programi i LSI-së për 4 vjet qeverisje është hartuar nga njerëz profesionistë dhe se jep përgjigjet që kanë munguar.

Ky program transformimi, ekonomik shoqëror që ndodhet në planin tonë për Shqipërinë jep ato përgjigje që kanë munguar dhe bën shtetin mik të shqiptarëve. Bindja jonë ka ardhur nga mendimi më i mirë profesional. Kemi një program realist, konkret dhe që hap zhvillim. Me këtë plan i japim përgjigje konkrete intrigave konkrete. U hapim perspektiva të reja dhe jo çadra të vogla,” tha Vasili.

June 4, 2017 13:29
Komento

3 Komente

 1. Novruz Taip Vishanji June 4, 16:36

  HE O MODERNI ME MENGE TE SHPERVJELURA,

  nuk ditka bashkeshortja te ti shkurtoje menget e xhaketes prej pese rrogash mujore te atyre kryefamiljareve qe kerkon ti mashtrosh me plane per te ardhmen qe i ditkerke vetem ti dhe ato mendjet brilante qe paske mbledhur per te te mesuar abc-ne e nje ekonomie sado pak modeste?

  Pastro edhe ato sterklat e vezeve te korrupsionit qe akoma mbajne ere ne surratin tend prej hipokriti me damke vezore.

  LS-dhija duhet shdukur si emer e si tubim maskarenjsh me damke, sepse jeni ju strumbullari i gjithe poshtersive, vrasjeve, nuneve te vrasesve, te korruptuarve, demagogeve e te pacipeve, qe kjo toke e stervuajtur ka pare e degjuar ndonjehere ne tere historine e saj.

  As Turku ne pese shekuj roberi nuk i ka bere meshume dem ketij populli se sa ju skerbythjet e LS-dhise ne keto tre dekada shkerdhatokraci.

  Ikni, ikni e mbathjani andej ku edhe jeni pergatitur me kohe e vakt te syrgjynoseni, sepse ketu vetem drejtesia ppullore ju pret, t’ju jape ate qe keni merituar qe kur hapet gojeshtremberimet tuaja per jìhere te pare.

  Reply to this comment
 2. I MASHTRUARI June 4, 17:33

  Njeri me palaco se Petrit Vasili , mund te jete vetem Ilir Meta me Moniken . Tjeterkush , nuk ia kalon per nga ligesia !

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic June 4, 19:13

  PERSE NUK U REALIZUAN 300 000 VENDE PUNE.?

  Te nderuar Komentues dhe ju lexues te gazettes Dita.
  Me lejoni te shpreh disa konstatime te mjate qe provojne pamundesine e hapjes se 300 000 vendeve te reja pune.
  Sipas konstatimit tim kjo vjen per keto arsye.
  Programi I katervjecarite te Partise Socialiste te Shqiperise u hartua, ne baze ten je mbeshtetje shume te madhe qe ju premtua shqiperise sice ishte ajo e demontimit te Lendeve Helmuese ne vendin tone. Kjo mase qe do ti jepej qeveris shqiptar kishte nje fonde(sipas analisteve) sa ten je plani marshall te dhen nga Amerika pese luftes se dyte botrore.
  Per demontimin e tyre kjo sipas Ambasadorit Amerikan Arvizu ishte marre edhe mendimi I Saliurt dhe I Lulzim Bashes.
  Pase zgjedhjeve filloi lufta per konkretizimin e ketij plani nga Qeveris shqiptare.
  Pore te mos harrojem se ashtu sikur qeveria qe mori masa per zbatimin e ketij program, edhe opozita shqiptare kishte future hilet nen “toke” e permbi “Toke” per te mos lejuar ardhjen e keture lendeve duke kthyer mbrapshte me qindra million Evro per popullin shqiptare.
  Keshtu Opozita ngriti ne kembe shqiptare duke dhen alarmin se Edi Rama po kerkon te na “helmose” ne e femijet tane. Kjo beri “ buke” te madhe dhe keshtu qe Opozita e shkeli besen e vete ku ne kete mersele edhe Iliri I “Beses” ju be krahe Opozites per mos lejimin e ketyre lemdeve helmuse. Me protekstin se nuk kemi kapacitete per ti demomntuar ne fakte( Specialistet shqiptare te Kimise Ushtarake I more persiper demontimin e tyre pasi ato I kishin demontuar ne vendin tone ato qe kishte Ushtrisashqiptare.)
  Keshtu qe Flamurin per kete e mbajti Zazan Guri.(Ky sazani qe u talle Sali me te duke e ven si kandidat per depute) dhe Qeveria shqiptare ndonse ne hapet e para te saje u detyrua te terjhiqaet nga kjo vendimarrje.
  Arvizi I deeklaroi Lulzim Bashes. Duke ju drejtuar.
  Kushe drejton Partin Demokratike Luli ap tjeterkush duke aludua per Berishen.
  Dhe Lulit I tha:- Lulzim ti shkele vijen e kuqe.
  Nga ky konstatime arrijm ne perfundimin se bisadat qe ishin bere me Lulin Ilirin u shkelen dhe e lan popullin perseri pa keto te ardhura shume te domosdoshme per shqiperine.
  Nga keto arrjme ne perfundimin se I gjith program katervjecare I qeverise shqiptare ishte bere mbi bazen e ketyre te ardhuarve nga keto fonde qe do te jepeshin, pore te pabesit e lan popullin perseri me gishte ne goje.
  E per pasoje Lndet Halmues u demomntuan nga Italian po perseri ne detin tone.Puna ishte qe keto par a te mos merren se Berisha dhe Meta luheshin nga mende e kokes ne se shqiperia perparonte me Partin Socialiste te shqiperise.
  Pra Edi Rama u detyrua te shterngohet shume nepermes reformave per te arritur deri ketu.
  Keto te ardhura I penguin keta qe vetem te miren nuk ja duan shqiperise.
  (Konstatimi im vjen nga deklarate e ishe Ambasadoprit Amerikan Arvizu)
  Kjo eshte arsyeja qe nuk u happen 300 000-je vende pune. Dhe shume te tjera qe ishin planifikuar.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim