Ishin shoqëruar që mbrëmë në Polici për t’u marrë në pyetje, arrestohen 2 nga kontrollorët e “Albcontrol”

April 8, 2021 09:57

Ishin shoqëruar që mbrëmë në Polici për t’u marrë në pyetje, arrestohen 2 nga kontrollorët e “Albcontrol”

Prokuroria e Tiranës ka firmosur urdhër-arrestet e para, për 2 nga kontrollorët e aeroportit të Rinasit.

Mësohet se të dy kontrollorët  ishin shoqëruar mbrëmjen e djeshme në Prokurori për t’u marrë në pyetje por sot janë arrestuar.

Ende nuk dihen detaje lidhur me identitetin e tyre.

Aeroporti i Rinasit ka pezulluar ditën e djeshme të gjitha fluturimet, ndërkohë që anulimi vijon dhe ditën e sotme.

Shkak është bërë mosplotësimi i kërkesave të kontrollorëve.

Ministrja Belinda Balluku ka hequr të gjitha përgjegjësitë nga shteti, ndërsa ka ngritur alarmin për “puç shteti”.

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar zgjidhje nga qeveria, ndërsa kryeministri Edi Rama i ka paralajmëruar punonjësit e Albcontrol se do shkarkohen nëse nuk kthehen sot në punë.

j.l./ dita

April 8, 2021 09:57
Komento

12 Komente

 1. Arben April 8, 10:19

  Standart i ri, e drejta e greves garantohet nga prangat.

  Reply to this comment
  • tekniku April 8, 10:35

   Shteti eshte shtet dhe ligji eshte ligj pa ngjyre partiake o Arben

   Reply to this comment
   • Arben April 8, 11:02

    Meqe eshte ligji qe lejon akoma grevat ketu ne allbanine tone urupiane po them une, por te ishte akoma sistemi i xhaxhit nuk do thoja, Jo.

    Qe ta dish, keto krime qe bejne keta pseudopolica te degjeneruar, i lan vetem plumbi.

    Reply to this comment
    • nebra April 8, 11:24

     pse genjen mor arben?
     ligji i grevave ekziston por jo per kta. ky eshte sherbim esencial o arben djali.
     Do doja te ishte vellai apo djali yt ne emergjence mjekesore dhe te te vidste ne rinas mor morracak

     Reply to this comment
     • Arben April 8, 13:28

      Esencial apo jo e di ai qe ben punen.

      Te gjitha esenciale Jane, Kjo nuk do te thote qe njerezit te punojne per edrogen.

      Edhe njehere, pergjigja e edroges meriton plumbin kokes

 2. Tritani i Shehajve April 8, 10:47

  Tarafet e cobaneve te moneklatures se kuqe e perfaqesuar ne te gjitha partite po vazhdon shkaterrimin me themel te shoqerise.

  Reply to this comment
 3. Ano April 8, 11:01

  Nje here ben greve ne albanistan dhe I arrestojne….fillim I mbare ….vazhdoni delet e dajes

  Reply to this comment
  • ona April 8, 11:26

   kur te te bej greve gruaja do ta kutposh cfare jane sherbimet jetike.. ah ky popull me kte mendje “euopiane”. Po ik mor shoku futi nje rruge mut,

   Reply to this comment
 4. Sotir April 8, 11:03

  Po I bem sherbim Bashes qe kur te vije te gjeje nje administrate te urte….bravo

  Reply to this comment
 5. Katiu April 8, 11:39

  Qeveria jonë alabake është zënë ngushtë dhe s’di nga të ja mbajë .
  Ministra ordinerë dhe k/ ministri i fryrë e pordhac operojnë me standartet e vjetëra të vdekura.

  Në ushtritë e diktaturës ( se ne sot s’kemi fare ushtri se s’ka ç’na duhet ) , urdhëri i komandantit është ligj për vartesin dhe duhej zbatuar ……

  Por , kishte një rast që urdhëri s’duhej zbatuar edhe po ta jepte gjenerali- ushtari shofer kur është pa gjumë , i raskapitur , i sëmurë , i pasigurtë për të ngarë makinën , s’duhej të ulej në timon, kushdo ta urdhëronte .

  Po kontrollori ajror që ka në dorë jetën e dhjetëra e qindra njerëzve e thotë atë që ja lejon ligji, se është i stresuar , duhet shpallur armik ?

  Qeveria e mjerë , e bojërave , e llafeve, e batutave bajate , e zënë ngushtë , ju tregon burgun grevistëve .

  Gjykata nuk dënon dot asnjë grevist , ç’do veprim i tyre është brenda ligjit .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim