Gazete e përditshme e pavarur

Video/ Pezullimi nga detyra, Çako shkon me urgjencë në zyrën e Tahirit

June 7, 2016 12:13

Video/ Pezullimi nga detyra, Çako shkon me urgjencë në zyrën e Tahirit

haki-cako-933x445

Menjëherë pas marrjes së lajmit, se është pezulluar nga detyra, me vendim të gjykatës, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako ka lënë me urgjencë aktivitetin e panairit të policisë, që zhvillohej tek sheshi “Nënë Tereza”.

Ai ka shkuar në zyrën e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, për një takim kokë më kokë. Me kërkesë të prokurorisë, pas skandalit të përgjimeve, Gjykata vendosi pezullimin e Çakos si dhe arrestimin e dy zyrtarëve të tjerë.

haki cako me logohaki

Ai akuzohet se ka shpërdoruar detyrën dhe nuk ka marrë masa për të siguruar hyrjen dhe administrimin e kësaj pajisjeje, e cila dyshohet ka hyrë në vendin tonë pa iu nënshtruar kontrollit doganor dhe pa autorizimin përkatës të kryeprokurorit.

Ndërkohë ka reaguar dhe deputeti socialist Arben Çuko. “Këto janë pasojat e një sistemi të kalbur që nuk pranon reformën në drejtësi”, ka thënë deputeti socialist./klan

June 7, 2016 12:13
Komento

2 Komente

 1. TJ June 7, 12:28

  Mafia dhe Berisha me ndihmen e faktorit nderkombetar do te fitoje!

  Reply to this comment
 2. alphade June 7, 13:12

  Kusuret e Edi Rames qysh ne diten e pare te qenurit
  Kminister po i paguajne tani socialistet ! Pezullimi i Cakis
  praktikisht perben nje grusht shteti nga ana e Adriatik Lla-
  lles,dhenderrit te Liri Berishes, qe socialistet si gjithmone
  te mefshte e pa inisiative,dembela “for excellence”,gje
  eshte vrejtur ne inaktivitetin e tyre ne parlament duke na
  treguar “kulture”,per mos me i dhene shkas gjoja opozites solli kete rezultat qe pritej. Rama ne vend qe te
  degdiste ulokun ” Cuasi Modon” shqiptare u mjaftue me
  heqjen e fotografise se tij dhe tash po i sheh me syte e tij
  pasojat e tmerreshme qe po sjell sakati duke shpikur njera pas tjetres alibi hakmarrese dhe I gjati vec rri e ben
  sehir se si po i ikin besniket e tij njeri pas tjetrit . Tash e ka radhen Tahiri dhe ky ben sehir . Nje milion shuplakan
  nuk sherbyen per asgje kur faktikisht ben ligjin permes
  Berishovicit,presidentit e gjithe lukunia e tij qe janengritur
  per t’i bere edhe me shume gjemen ketij populli fakir. Por
  ky popull vete e ka fajin, ndersa ngrihen per nje park lojrash pozita nuk eshte ne gjendje t’ ngreje masat per nje gja kaq te madhe sic eshte Reforma ne Drejtesi.
  Merrni shembull nga opozita qe po ben kerdine duke qene ne minoranca !!! Turpi botes per mazhorancen.!!!
  Me gandizem vecanerisht ne dheun tone nuk shkohet
  perpara !!! Mesojeni kete zoterinj pushtetare !! Qeverisni ose do ju shtypin si mizat e dheut !!! Sali Vicidoli,ky vrases me licence , do ju perplasi juve te gjithe ne qeli dhe mire do t’jua beje !!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?