Pezullohet betimi i Valdrin Pjetrit dhe kostituimi i KB në Shkodër

August 14, 2019 12:14

Pezullohet betimi i Valdrin Pjetrit dhe kostituimi i KB në Shkodër

Pezullohet konstituimi i këshillit bashkiak të Shkodrës dhe betimi i kryetarit të ri të bashkisë, Valdrin Pjetri.

Kjo vjen një ditë pasi në media u publikuan dokumente të autoriteteve italiane të cilat dëshmojnë se kandidati i PS i 30 qershorit në Shkodër ka qenë i dënuar në Itali nën akuzën e trafikimit të drogës.

Mandati i i kryebashkiakes aktuale, Voltana Ademi përfundon zyrtarisht më datën 20 gusht.

Sekretari i Këshillit dhe prefekti i Shkodrës ende nuk kanë caktuar një datë për konstituimin e Këshillit të ri Bashkiak

Prokuroria thotë se ka nisur procedurat e verifikimeve, dhe se është në pritje të përgjigjeve drejtuar Interpol-it dhe Europol-it.

Pjetri rrezikon të akuzohet për “Falsifikim të dokumenteve zyrtare dhe “Deklarim të rremë”.

 

b.b/dita

August 14, 2019 12:14
Komento

9 Komente

 1. Hosteni August 14, 12:20

  I keshilloj Rames ngritjen e nje momumenti te ndonje ballisti apo diversanti si dhe daljen ne publik me citjane mavi per te terhequr vemendjen nga skandali i Valdrin Pjetrit.

  Reply to this comment
 2. Kurvari nga Ndroqi(nip ne Kashar) August 15, 09:17

  Kinez kosovari,celsat e asaj te uruar “placke”ne familjen tende i mban ti??????Shiko ore ne deren tende,se per ty kurva jane vetem jashte shtepis e???

  Reply to this comment
  • Kinez Kosovar August 15, 15:13

   Ju katunaret e Ndroqit, sidomos kur keni lidhje edhe me ata te Kasharit nuk keni heq ala brekushet dhe citjanet keshtuqe ate punen e brekeve nuk e kuptoni tamam.

   Reply to this comment
 3. ETHEM LALAJ August 15, 09:34

  DHE MILITANTET E PD THONE SE SALIU NUK KA FAJE FARA..FARE.!!
  -KY..PJETRI KA QENE DREJTOR I SALIUT PASI AI KA QENE I DENUARE NE ITALI.
  -PJETRI DO VUAJ PASOJAT E SALIUT PASI ME PARE KA QENE BENIAMIMI TIJ
  -PASOJAT E SALIUT NUK O VUAN VRTEM PJETRI,QEVERIA,PD..POR I GJITHE VENDI NE 30 VITE.
  -THONE SE VENDI ESHTE NE KRIZE.UNE THEM JO VENDI POR OPOZITA.PSE:
  1-SE SALIU NUK PRANON TE KETE MBI VETEN E TIJ KERKEND.
  2-SB E DI MIRE SE PD NUK FITON ME ZGJEDHJE EDHE PER 100 VJETE DERISA TE 2B TE JENE NE KRYE TE PD.
  3-KTE E DI MIRE SHBA+ BE NDAJ THONE KRIZAT I ZGJIDHNI VET…NE NUK JU NDIHMOJME.KJO PASI NE 2017 SALIU,LIKJA DHE LULI NUK I DEGJUANE ND/KOMBETARET.POR LULI PASI MORI 15 MIL.EROT E PALLATIT NE VLORE DHE 1/2 E QEVERISE PRANOI KUSHTET E RAMES.
  -E DI EDHE BUFI PULAVE SE SALIU DREJTON OPOZITEN E RRUGES DHE LULI ESHTE NJE 7×7=42.NJE O..0..0 E MADHE.NDAJ RAMA,SHBA+BE…PO TALLET ME KRYEOPOZIRARET E RRUGES.

  Reply to this comment
 4. lato August 15, 09:48

  Nje gje i bashkon te gjithe Rrokat,Ndokat,Frrokat,Rrocat,Sejdinet edhe kete te fundit Pjetrin.:Kane qene ne cetet partizane te PD.
  Berisha i mbante anetare bandash me grada te ulta,tetare,rreshtere,kapterre,deri tek intendent i brigades.
  Cfare e terhoqi drejt tyre kryerilindjotin,Edvin,qe i ngriti ne rrang gjeneralesh,Deputete,kryetare bashkish,prefekte,Drejtues te Rilindjes ne rrang Qarku,etj?
  Aty nga viti 2000 isha ftuar ne nje dasem ne lokalin UNIVERS.Mbi Banak shquante nje Fotografi sa nje faqe muri ku kishin dale me duar ne qafe ministri i kultures Edi Rama dhe kreu i malavites lokale,Sokol Capja.I kishin hedhur duart ne qafe njeri tjetrit,se vetem Sokol Capja kishte lartesine e Edi Rames.
  Pas ca muaj Sokol Capen e vrane.
  Qe te mos i mbeste krahu varur,Edi Rama u mbeshtet tek Sokoli tjeter,dhendri Qazimit.
  Ore AY Mond Koseni mund te kete bere faje te medhaja me te drejtat e njeriut ndaj ketij lloj soji.
  Faji me i madh ishte se nuk i quante NJEREZ,i quante KONTINGJENTI.
  A te keqen,si vlonte shkelja e te drejtave te njeriut ke portokallat,ke dy fuciat.Pa pranine e avokatit mbrojtes,pa vendim gjykate.Aty kane kaluar edhe ministra,edhe kryetare partish.Per pak shpetoi pa u kref ke portokallat dhe pa u lagur tek fuciat edhe vete Sali Berisha.
  Ate dite qe ka bere fotografine me kontingjentin Edi Rama,duhet te kete qene dite e djele, Mond Koseni e kishte pushim,se shkonte ne Peqin.Se po ta kishte kap me Kontingjentin,nuk do t`i vente mendja Edi Rames te behej kryetar bashkie,as kryeminister.Se ka dajak e dajak.Ka dajak Sali Lushe qe nuk ve mend,po ka edhe dajak Peqini,qe te vine mendt qe te mos shoqerohesh me Kontingjentin.
  E Mond Koseni,Mond Koseni!Ti je ilac,por keta nuk duan te sherohen!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*