Philipp Lahm, Kapiten Nderi i kombëtares së Gjermanisë

December 7, 2017 19:51

Philipp Lahm, Kapiten Nderi i kombëtares së Gjermanisë

Ish-lojtari i Bayern Munchen, Philipp Lahm, u emërua Kapiten Nderi i kombëtares gjermane të futbollit.

Ky status iu dha pas një propozimi të Presidentit të Federatës Gjermane të Futbollit (DFB) përpara delegatëve, gjatë një asambleje të jashtëzakonshme në Frankfurt.

Lahm, kampion Bote në “Brazil 2014”, u tërhoq nga futbolli në fund të sezonit të shkuar. Me Bayern Munchen, 34-vjeçari fitoi 8 Bundesliga, 6 Kupa Gjermanie dhe një Champions League.

December 7, 2017 19:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*