“Pi raki, shpenzon shumë” Haradinaj-Erdoganit: Nuk jam nga Anadolli

April 10, 2018 21:54

“Pi raki, shpenzon shumë” Haradinaj-Erdoganit: Nuk jam nga Anadolli

Kryeministri kosovar Ramush Haradinaj në një intervistë  në televizionin “T7” i është kundërpërgjigjur presidentit turk Recep Tayyip Erdogan lidhur me konsumimin e rakisë.

“Unë jam shqiptar”, tha Haradinaj. “Nuk kam adhur nga Anadolli”, theksoi ai.

Haradinaj thotë se pi sepse është shqiptar i Dukagjinit.

“Në Dukagjin miku pritet me një gotë”, ka shtuar ai për emisionin “Pressing” në “T7”.

Pas përplasjes që ka filluar midis presidentit të Turqisë dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, për shkak të arrestimit dhe deportimit të 6 gylenistëve nga shërbimi sekret turk në Kosovë, mediat pro Erdoganit shkruajnë për Haradinajn se “pi alkool, mohon se është mysliman dhe shpenzon shumë”.

s.a. /dita

 

April 10, 2018 21:54
Komento

18 Komente

 1. TLN April 10, 22:46

  Kryepsikopati i Ballkanit Recep Tayyip Erdogan mendon qe eshte sulltan dhe duhet ti marrim leje se cfare pime dhe sa shpenzojme.

  Reply to this comment
 2. KORÇARI April 10, 23:21

  I takon një BRAVO e madhe RAMUSHIT, MIRË JA THE ERDOKARIT, TI JE SHQIPTAR DHE JO ANADOLLAK, THUAJINI ERDOKARIT MOS NGATËRROJË KALIN ME [email protected]

  Reply to this comment
 3. Asdreni April 11, 00:29

  Fati i trojeve shqiptare te copetura eshte dhe rrjedhim i leshimit te fundit nga perandoria otomane qe ishte drejt shkaterrimit jo per konsiderate ndaj popullit autokton .Ata duke arritur te konvertonin ne myslimane me shume se ne cdo vend tjeter te Ballkanit shpresonin ta kishin akoma nen kontroll duke e konsideruar toke turke.Prandaj sa me larg ti mbash ,aq me mire eshte per te ardhmen e Shqipetareve dhe Shqiperise.Turqia pavaresisht se kush eshte ne pushtet eshte si ai miku qe kur ti i jep gishtin te kerkon krahun.

  Reply to this comment
 4. Aleksander Thana April 11, 01:17

  Nuk di se si i ben punet e tjera, por kete ia ke bere mire sulltanit te Anadollit.

  Reply to this comment
 5. Ben April 11, 05:40

  Erdogani,eshte çmend totalisht.Ne Turqi,njerzit fuksojne njeri tjetrin,dhe kete budallallik, ky do me e transmetu efhe ne Kosove.

  Reply to this comment
 6. Arben April 11, 06:47

  Ah, po ti nuk di nga je more,

  mjere ky vend

  Reply to this comment
 7. Mark .U.K April 11, 09:40

  Turqit kur kan ikur kan lene faren e keqe ne Shqiperi.Ky tesh ka marakun e tyre.Po ja shohim sherrin edhe mbas 100 e sa vjetesh ksaj fare te keqe.Na ban qe Europa te na ndajn ne pes shtete per te mos lene nje turqi te vogel ne ballkan.Nese doni Europen duhet te jemi si ata.

  Reply to this comment
 8. Maloket jane sllave sjelle si skllever ne antikitet April 11, 09:53

  Edhe nga paraqitja fizike Erdogani duket shume me Europian se Haradinaj, qe duket si Afrikan i depigmentizuar me te cilin Bota tall bythen, nje e dy duke e futur neper burgje, si ndonje refugjat Somalez

  Reply to this comment
  • Arben April 11, 11:01

   JO JO,

   KA BLERE PAFAJSINE NE GJYQIN E HAGES

   NGA LOBI I CIFUTERISE.

   CMIMI ESHTE MJERIMI I SHQIPETAREVE.

   SA PER STATISTIKE, GJYQI I HAGES PER

   HARADINAJN U MBYLL, PASI DESHMITARI

   KRYESOR, NJE SHQIPETAR I KOSOVE, QE

   E KISHTE GRABITUR DHE VRARE FAMILJEN

   RAMBUA, VDIQ NE RRETHANA “MISTERIOZE”

   NE GJERMANI, ATJE KU EDHE JETONTE.

   Reply to this comment
   • Besniku April 11, 15:14

    Ti meriton emrin kërmë, jo Arben.

    Reply to this comment
    • Amerikani April 11, 15:53

     “Sjelle si skllever ne antikitet!” Ha haa lloj lloj brockullash degjon nga shqipfoles gjakprishur.
     “Sjelle” nga kush dhe perse?
     Antikiteti z. Injorant perfundon me vdekjen e Aleksandrit te madh 320 vjet para Krishtit, ndersa sllavet u dynden ne Ballkan ne fund te shekullit te V.
     Po edhe nqs kete idjotizmin tend ta marim per te vertete, atehere meqe kosovaret flasin shqip dmth qe qenkan asimilur si sllave nga nje popullsi vendase e cila ka pas folur po shqip dhe ka qene me e zhvilluar, civilizuar dhe e forte se ardhacaket, pasi nje popull mund te asimilohet prej nje populli me superjor ne kulrure e potence dhe jo e kunderta
     Keshtu qe ne idjotizmin e radhes qe do shpikni mundohuni te vendosni ndopak ne pune pak arsyetim brenda idjotizmit tuaj.
     Aishtajni ka thene: “Nqs per universin dyshoj se mund te kete nje fund, per budallallukun nuk dyshoj se ka fund!”
     Shprehje qe i pershtatet me se mire natyres se punes qe ke mare persiper te besh, kunder popullit me te vjeter te Evropes.

     Reply to this comment
   • Taku April 11, 15:27

    Nga na dole ti mo mendjedhier qe na i beke malsoret sllave? Bollano te paguan te shkruash keshtu? Sllave qe flasin shqip o mendje pjerurdh? Ik o koqe dole i zgjuar ti te percash shqiptaret veri-jug.

    Reply to this comment
   • Taku April 11, 15:29

    Ti o turku Arben bej te fala Erdoganit qe i ben gojore Putinit dhe mos hani m… me racen arjane shqiptare se nuk jane anadollake si puna juaj. Mongole leshi.

    Reply to this comment
 9. SHQIPTARI... April 11, 10:25

  Kolera turke (kurre nuk duhen harruar ajo-greko-sllave, se jane ortake kunder shqiptareve), per 500-vjet (po behen 600-vjet), te zhberi ADN-ne, edhe pamjen e surratit ta ndryshoi, te zhduku fene, gjuhen traditat e çdo gje shqiptare (sepse e tille ishte strategjia,”me shpate dhe kuran, te vendose kalifatin.”..), dhe perseri e perseri sot do te te mbaje brenda benevrekeve te veta…SHQIPTARE,…ka ardhe koha ta shpallim kete KOLERE, si fatkeqesine tone kombetare, dhe te distancohemi boterisht prej saj…Ishte kjo KOLERE, qe si fuqi humbese dhe per te paguar borgjet e bankave europiane, e COPTOI vendin tone ….E VERTETA po del ne drite…Kjo kolere shekullore, po mundohet me çdo mjet ta mbaje kombin shqiptar larg Europes…Kush i lepihet kesaj KOLERE, ka axhende personale antikombetare…!!!

  Reply to this comment
 10. Jimi April 11, 13:04

  Erdogan! Sulltan je ne Anadoll dhe joi ne trojet shqiptare!

  Reply to this comment
 11. loni April 11, 15:56

  Larg Mafjes Khazare qe ka shtrire tentakulat e saj ne te gjithe trojet Shqiptare. Kjo Mafje eshte pergjegjese per fillimine Luftes se Trete Boterore. Hapni syt o njerez se keto kafshe kane instaluar politikane ne interes te tyre ne shume vende te Botes. Vtem te kontrollojne boten keto shushunja jane gati te sakrifikojne jeten ne Bote.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*