Pijet e skaduara, pezullohen dy inspektorë të AKU në Korçë

August 1, 2018 16:13

Pijet e skaduara, pezullohen dy inspektorë të AKU në Korçë

Pas aksionit të mbrëmshëm të AKU-së Korçë, ku u sekuestruan rreth 1700 litra pijesh freskuese të skaduara, dy inspektorë u pezulluan.

Dy inspektorët e pezulluar janë Klement Kodra dhe Daut Pepa, pasi një javë më parë kishin shkuar për inspektim në subjektin “Argentil” dhe kishin plotësuar një raport të falsifikuar për plotësim të kushteve dhe respektimin e dokumentacionit.

Marrë shkasë nga shkelja e tyre, AKU ka vendosur masën e pezullimit të dy inspektorëve.

o.j/dita

August 1, 2018 16:13
Komento

1 Koment

  1. KORÇARI August 2, 15:41

    Jo vetëm të pezullohen, por dhe të burgosen , SEPSE më veprimin e tyre DO TË RREXIKOHESHIN JETË NJERËZISH .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*