Piktori rus përlot prindërit në mbarë botën me krijimin e tij!

February 26, 2018 11:43

Piktori rus përlot prindërit në mbarë botën me krijimin e tij!

Piktori rus,Andrei Popov ka realizuar një pikturë në dukje të thjeshtë por kuptimi është shumë domethënës .

Siç është zakon që krah derës prindërit masin gjatësinë e fëmijëve ndër vite dhe e shënjojnë pas çdo matjeje,pikërisht këtë ka hedhur në letër edhe piktori.Por me një shtesë të vogël.

Këto shenja ai i ka vazhduar përtej derës duke krijuar iluzionin sikur fluturojnë.

Mesazhi?Një ditë je duke matur fëmijën tënd në mur ,ditën tjetër është rritur aq shumë sa është i zoti të fluturojë larg.

Kjo pikturë ka pasur një reagim në masë nga prindërit të cilët duket se janë prekur shumë.

a.k/dita

February 26, 2018 11:43
Komento

6 Komente

 1. anticensurë25642654 February 26, 13:01

  “Kjo pikturë ka pasur një reagim në masë nga prindërit të cilët duket se janë prekur shumë.”
  jo mi jo!!
  mi a.k debilja!!
  ky piktor ka shprehur atë që e kanë ditur të gjithë,që e dinë të gjithë!!
  ai me pak punë ka shprehur një jetë të tërë,por që sështë as për tu prekur e as për tu shqetësuar!!
  sepse është jetë dhe asgjë më tepër!!
  festimi i datlindjeve nuk është gjë tjetër veçse jetë e kaluar!nuk është gjë tjetër veçse shkuarje drejt datës së dytë që do të mbyllë segmentin e jetës së një njeriu!prind a fëmijë qoftë!!
  je tmerrësisht sipërfaqsore!tmerrësisht e paditur!!

  Reply to this comment
 2. "papa don't preach" February 26, 13:57

  Anticensura qeka baba i Censures!!!!!????

  Reply to this comment
 3. MH February 26, 14:06

  anticensurë25642654
  Nuk na ke than gja.
  Kristofor Kolombi i pyeti te gjithe shoket e vet.
  Kush din ta vendosin vezen ne kembe.Te gjithe cuene supet dhe asnjeri nuk bezajti.Atehere u cue ne kambe dhe tha e vendos une dhe do te me ndiqni mue.E goditi tavolinen me fundin e vezes aq sa te qendronte ne kambe.
  Te gjithe nji zani kete e dinim dhe ne.
  Ai piktori me nji dicka teper te thjeshte ka dhane nji mendim shume domethanes.Bravo i kjofte.Kjo asht zotesia.Kur ushtria e Skenderbeut shpartalloi turqit qe kishin marre iken.Skenderbeu pyeti ne moment kanetaret e keshillit te luftes.Cfare te bajme.Disa thoni ti biem.Disa thoni te marrim plackat e mbetuna te luftes.Ndersa kur i erdhi rradha e princit te dukagjinit.Leka me dy fjale tha: Mbi ta. Pikrisht keto mendimet koncize ngelin ne mendjen e njerezimt si mendeme mjafte te cmuara,me shume domethanie dhe me shume vlere.
  Cdo njeri ka te drejten e vetmbrojtjes se mendimit te vet.Por gjanishlleku per te pranue tjetrin ne te verten asht dhe ma qendrushme(solide).
  Pershendetje.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 26, 16:52

   a thu me të vërtetë të ket “zbulu” dhe ky piktor amerikën??
   më duket se atë që e thua ti,e ke vetëm përsëritje të asaj që kam thënë unë!!më duket se nuk i ke rënë në fije asaj për të cilën e kam kritikuar këtë vajzë që jeton mbi re!!
   kështu dhe për atë papën që don piçk!!
   nuk e censuroj,e kritikoj vetëm!!
   sepse është tmerrësisht sipërfaqsore në mënyrën si shkruan!!

   Reply to this comment
  • Niko Shpiragu February 26, 18:59

   Vetem mos te harrojme se Leke Dukagjini nuk bashkepunoi fare me Skenderbeun dhe jo te ishte ne radhe per tu pyetur nga ai.

   Reply to this comment
 4. genti February 26, 17:23

  Ore ti (anticensurë25642654) po qenke shume naiv behet fjale per art . Ti brockullit idoitizma dhe me e keqja eshte qe kembengul ne budallallekun tend.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*