Pinderi VS Demi: “S’ta pres bibilushin, sikur s’mjafton Mesila për atë punë”

May 8, 2016 09:59

Pinderi VS Demi: “S’ta pres bibilushin, sikur s’mjafton Mesila për atë punë”

Pas publikimi të një shkrimi nga gazetari Enkel Demi me titull, “Kur Kristi të pret bibilushin” në lidhje me paraqitjen e tyre mbrëmjen e ditës së djeshme në emisionin “Zonë e Lirë” në TV Klan bashkë me Xheni Karajn dhe një djalë të kthyer në vajzë e vetëquajtur Lepurushja.

Menjëherë nuk ka munguar edhe një kthim resto nga Kristi Pinderi që është në krye të shoqatës për mbrojtjen e kauzës së LGBT në Shqipëri. Pinderi me anë të një shënimi i ka përmendur gazetarit bashkëshorten, deputeten Mesila Doda.

Ai shkruan: “Kel Demi paska shkruar prape dhe nga titulli mu duk sikur e kishte kapur frika mos i pres une bibilushin (sikur s’mjafton Mesila per ate, po ne fakt kishte shkruar disa gjera me mend. 40-45 perqind dakort me homodhjaksin, erdhi kjo dite pra. Edhe pak dhe do behet ‪#‎homofans”, e sulmon Pinderi.

May 8, 2016 09:59
Komento

5 Komente

 1. as May 8, 11:04

  O Krist bq-ri nuk besoj qe Enkeli si mashkull normal te kete bibilush, shko kontrolloje se duhet te kete dicka tjeter shume me te madh se bibilushi, sic kam une

  Reply to this comment
 2. tepelenasi May 8, 17:41

  Ti dhe te gjithe ata qe ti u behesh av okat, te jem i sinqerte,jo bibilushin por…koken dua tu pres, sepse delni ne publik e paturpesisht me ate te pa cipin e te pamorashmin, çANIN, i beni karshillek gjithe njerezve, te medhenj e te vegjel, veçanrisht. Lepurushe/in sidomos. Qerohuni!

  Reply to this comment
 3. Kel Bilbilushi May 9, 06:29

  Po mire o njerez, pse u bini me qafe ketyre njerezve te zotit.Ata jane te ndryshem dhe duhet te jetojne njesoj, ai demi, meqe e permendi Kristin duhet te marre reston apo jo, biles shume i edukuar eshte treguar Kristi se mund ti thoshte se i ka thene Mesila qe s’ka me bibilush fare me kohe ndaj do tua prese edhe te tjereve.

  Reply to this comment
 4. mira May 9, 09:29

  Me pelqen komenti i Kel Bilbilushit, ka te drejte. Sejcili ka te drjete te jetoje ne menyren qe desherojne ose akoma me e sakte ne menyren si fati u ka rene per te jetuar. Eshte me teper se fashiste kur kam degjuar dhe vertetuar nga goja e vet mjekeve qe refuzojne tu japin ndihme mjekesore per semundje te ndryshme qe nuk kane te bejne me prirjet seksuale.Kjo i ben qe te kerkojne te drejta ne menyre mediatike

  Reply to this comment
 5. SHPRESE HUMBURI May 9, 12:41

  PSE MERRENI ME IDJOTE SI PUNA E PEDERASTIT KRISTI PINDERI . KETA JANE , JO VETEM TURPI I YNE SI SHQIPTARE, POR TURPII MBARE BOTES. A NUK E SHIFNI SE SI PRITEN KUDO QE DEMONTROJNE PRAPANIOCAT E TYRE ?! PTHUUU… FELLIQESIRA , QE MBUSHNI EDHE FAQET E GAZETAVE, TE KETYRE FARE MEDIA KANCEROZE PER NJEREZIMIN !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*