Pirlo do të rikthehet të luajë futboll? Zbulohet oferta nga Australia

September 12, 2018 14:49

Pirlo do të rikthehet të luajë futboll? Zbulohet oferta nga Australia

 

Andrea Pirlo mund të kthehet të luajë futboll një vit pas tërheqjes së tij nga fushat e blerta.

Një klub gjysmë-profesionist australian i ka bërë ofertë ish-mesfushorit.

Bëhet fjalë për Avondale FC, skuadër që ka arritur deri në çerekfinalet e FFA Cup.

39-vjeçari, i cili ka luajtur për Inter, Milan dhe Juventus, aktualisht po mendohet për këtë ofertë.

Andrea Pirlo e la futbollin në vitin 2017, pasi fundin e karrierës e kaloi në SHBA, duke luajtur me New York City.

Ai ka fituar 6 tituj në Serinë A, 2 Champions League dhe Botërorin e vitit 2006.

a.s/dita

September 12, 2018 14:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*