Pistat e hetimit për përplasjen e djeshme me armë në Vlorë

April 8, 2015 09:05

Pistat e hetimit për përplasjen e djeshme me armë në Vlorë

Policia është duke hetuar në disa pista për ngjarjen e rëndë të ndodhur mesditën e djeshme në Vlorë, ku u vranë Haki Rakipaj, Alfred Velaj dhe Albi Limaj , ndërsa u plagos Aleksandër Llanaj.

Policia ka arrestuar për këtë krim Ervis Mehmetin dhe Ani Telajn, si dhe të plagosurin Llanaj.

Viktimat, i plagosuri dhe të arrestuarit, njiheshin mes tyre dhe mendohet se shkaku i konfliktit të ketë lidhje me trafikun e narkotikëve dhe të prostitucionit në Shqipëri, Spanjë dhe Belgjikë.

Paraprakisht mendohet se ka pasur konflikte në lidhje me një shumë parash, të cilat pretendoheshin se u takonte të dyja palëve.

Kjo duket se ka qenë zanafilla e konfliktit, që më pas është mbyllur me përdorimin e armëve që lanë pas tre të vrarë dhe një të plagosur.

Por, është duke u hetuar edhe pista e një femre.

Kjo, pasi dyshohet se shkak për ngjarjen e rëndë të ketë qenë pikërisht ngacmimi i një vajze nga ana e dy prej të rinjve të përfshirë në krim.

Por, për momentin nuk ka asnjë konfirmim zyrtar për arsyet e përplasjes së djeshme me armë.

April 8, 2015 09:05
Komento

1 Koment

  1. aty April 8, 10:17

    Me mire keshtu, te qerojne njeri tjetrin keto funderina te shekullit, qe kaperdisen neper shqiperi me makina luxi pa punuar nje dite.Per keta persona nuk duhet patur pike meshire e respekti pasi nuk e meritojne.Te vriten sa me shume persona te tille te mos ngelet njeri ne kembe se me pas do behen DEPUTET sic u be frroku e shume si ai.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*