Pistoleta që duket si celular

March 25, 2016 21:02

Pistoleta që duket si celular

Një pistoletë e çuditshme, në formë celulari pritet të marrë licencën a aprovimit për të dalë në treg.

Ajo është e përbërë nga dy tyta, është një pistoletë e kalibrit 380 me lazer, ka kamera sigurie dhe pamjen e një smartphone.

pistoleta-celular.jpg 1Pamja e saj ka tërhequr mjaft vëmendje, por ka ngjallur edhe shume debat, pasi kjo pistoletë mund të mbahet lehtësisht me vete, pa u vënë re, duke sjellë edhe rritje të rrezikut.

pistoleta-celular.jpg 2“Ajo që është shqetësuese është fakti që ngjan shumë me një telefon të vërtetë dhe mund të transportohet lehtësisht dhe njerëzit nuk do arrijnë ta kuptojnë rrezikun që u kanoset”, ka deklaruar një nga kritikët.

March 25, 2016 21:02
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*