Piu ujë të ftohtë pas ndeshjes, ndërron jetë futbollisti 27-vjeçar

May 9, 2019 20:52

Piu ujë të ftohtë pas ndeshjes, ndërron jetë futbollisti 27-vjeçar

Një gotë me ujë të ftohtë i ka marrë jetën një futbollisti amator në Peru.

Sapo kishte përfunduar ndeshjen, 27-vjeçari, Ludvin Florez Nole, shkoi në shtëpi dhe pas konsumimit të një gote me ujë të ftohtë, humbi jetën.

Shkak u bë anomali e rrallë në zemër që i shkaktoi uji i ftohtë.

Sipas mjekëve, ka qenë pikërisht uji i ftohtë që shkaktoi një ndryshim në rrahjet e zemrës së futbollistit, duke çuar në një komplikacion kardiovaskular.

l.h/ dita

May 9, 2019 20:52
Komento

2 Komente

 1. MH May 10, 00:37

  Jo po te ushtroni cdo dite levizje sportive amatoreske ne forcimin e shendetit.Kur ky futbollist si shume te tjere sportista po gjejne aksidentalisht vdekjen.
  Konkluzioni i me asht qe te merret jeta ashtu sic te vije.Ku dhe pa fare ushtrime si ecje dhe vrapime te lehta me kohe nga 1 ore cdo dite.Njerezit jetojne deri edhe ne 100 vite jete.
  Te lexosh keshillat shkencore per shendertin asht nji kuriozitet.Po ama njeriu duhet te njohin gjendjen e vet e te baje perpara edhe pa shkencen.

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 May 10, 09:50

  “Shkak u bë anomali e rrallë në zemër që i shkaktoi uji i ftohtë.”
  pra nuk ka qënë uji,por anomalia e tij?!
  po sikur të kishte marrë vetëm frymë?!
  çfar do thoshim,mori frymë dhe vdiq??
  debila është e njohur fare mirë se kur pihet ujë pas një etje të fortë,të tejzgjatur,zëmra fillon e rreh shumë shpejt!!për këtë djalë aktiviteti fizik ka qënë “etja e tejzgjatur”,pra ka hyrë në punë sistemi parasimpatik që i është plotësuar nevoja për lëngje që ka bërë zëmrën të veprojë më shpejt!anomalia e tij dhe trashësia e gjakut që është krijuar nga mungesa e ujit,ka bërë që zëmra të mos furrnizjë sa duhet me gjak vetveten dhe të shkaktohet infarkt kardiak!!

  MH,ti je fantastik me këtë llogjikën tënde!!
  a të ka shkuar në mëndje se vdesin më pakë sportistë se njerëz normal nga zëmra??
  të ka shkuar në mëndje se për njeriun nuk është e rëndësishme vetëm të jetojë sa më gjatë,si vegjetal,por ka dhe kënaqësira!!të cilat në ndonjë rast të marrin dhe jetën!
  MH në këtë botë mund të jetosh si “plëndës” por dhe si “zëmër”!janë dy organe të ndyrshme që pasqyrojnë dhe jetën e një sportisti e të njëëëëëë booooo!që as vetë se di përse jeton!!
  mbylljen e ke fantastike!!
  për fat nuk jemi në mesjetë se kryetar të inkuizicionit kishim për të të zgjedhur!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*