Pjerin Ndreu për arrestimin e dy ish-deputetëve: Kam rezerva për sjelljen e policisë dhe prokurorisë

October 22, 2018 11:49

Pjerin Ndreu për arrestimin e dy ish-deputetëve: Kam rezerva për sjelljen e policisë dhe prokurorisë

Pjerin Ndreu deklaroi në lidhje me arrestimin e dy ish-deputetëve socialistë, Arben Ndoka dhe Arben Çuko, se policia dhe prokuroria kanë vepruar në mënyrë “skandaloze”.

Nuk marr përsipër të gjykoj provat. Kam rezerva për mënyrën skandaloze të veprimit të Policisë dhe Prokurorisë, sjelljen skandaloze se si kanë vepruar me mënyrën e arrestimit. Dhe aplikimin e dy standardeve, një grup që quhet i parëndësishëm dhe merret prokuroria lokale dhe një grup tjetër që merret Prokuroria e Krimeve të Rënda. Duhet të shihen me qetësi këto gjëra”, tha Ndreu.

Ne si forcë politike nuk mbështesim asnjë veprim të paligjshëm, por mënyra e të vepruarit e prokurorisë dhe policisë në dy raste të ndryshme në Lezhë është e habitshme. Të presim verdiktin e drejtësisë e të flasim për të tjerat”, shtoi Ndreu.

o.j/dita

October 22, 2018 11:49
Komento

4 Komente

 1. simpatizanti October 22, 12:25

  Nuk i kuptoj pretendimet e z.Ndreu ndersa shqetesimin po!Po mire mor z.Ndreu nja dy pyetje kisha ne ndrejtim teje:A nuk ishe ne dijeni se PS gjithnje te vetet i fut brenda ndersa PD vrastaret,kriminelet e drogaxhinjte jo qe nuk i dorezon por perkundrazi edhe i dekoron;se dyti a themi qe kemi shtet paralel ku nje e drejton pozita e nje opozita!Dihet nga te tere qe prokurorite lokale i ka PS ndersa ate te krimeve te renda e kontrollon PD -ja!Besoj se kete e di mire ndaj edhe nuk jam dakort me pretendimin tend naiv ku dihet qe kur te marr pushtettin PS atehere mund te ngrihet ky shqetesim pasi tani bashkeqeverisin PS+PD (nen tavoline ndaj edhe kryekrimi çon e miraton listat se cilet jane pa zarare!As sa Babalja nuk u vleresuan Ndoka e Cuko!

  Reply to this comment
  • xxx October 22, 13:33

   gjithnje socialistet eshte ok te behen kurban si garanci, sa here PD-se ua do b.ytha ta provokojne paanshmerine e qeverisjes se kokoshit Edi Rama.
   Prej frikes se tij ndodhet ne burg pa shkak djali i deputetit te maxhorances nga Kruja, mbi bazen e kallezimeve qe u pergenjeshtruan nga vet akuzuesja xhisiela.

   Reply to this comment
 2. Fidel Kastro October 22, 15:36

  Ky ndreu nuk ka hallin e ish deputeteve , por ai eshte mprehur per te kandiduar ne Lezhe per kryetar bashkie, keshtu i duhen votat e Ndokajve!!!!!

  Reply to this comment
 3. PRENG PJETRI LEZHE November 4, 13:48

  Ne Shqiperi deputetêt janë jo vetëm njerëzit me të priveligjuar nga
  shteti.por edhe vizitorët më te rrall nê komunitet.
  Per gjatê gjithê mandatit tyre zoterinjèt deputet e harrojnë zonen dhe
  elektoratin e tyre totalisht.
  Madje shpesh herê u shmangen edhe takimēve te impunuara nê dité
  festash apo kur detyrohen tê shoqerojné kryetarin e partis tyre.
  Mirpo ky fenomen ështē permbysur nga deputeti socialist i qarkut
  Lezhes zoti Pjerin Ndreu.
  Ketê zotëri deputet më lehtë dhe shpesh mund ta takojmë në Lezhe se sa
  ne Tirane edhe pse është i angazhuar nê shumë veprimtari politike dhe
  në komisjonin më delikat atē të ligjeve.
  Zyra e deputeti Ndreu të jep pershtypjen si te jeté një axhensi
  udhëtaresh ku qytetaret janë gjithnjē nē pritjē te një udhetimi.
  Thujse çdo dite deputeti Ndreu pret nē takim dhjetëra qytetar mē te
  cilet ndanë hallet dhe shqetésimet e ndryeshmē.
  Me vjen vërtetë qudi më vullnetin dhe durimin e pa sosur që e
  karakterizon ketë zotēri aq burrēror dhe human.
  Çdo kush nga qytetaret ankimues merr pergjigjien e duhur dhe tê pranueshme.
  Thua se zoti deputet êshtë një profet duke i gjetur zgjidhje çdo halli
  dhe problemi qè qytetarê i parashtrojnë.
  Deputeti Pjerin Ndreu tbuajse i njeh tê gjithë kryefamiljaret e
  bashkisë në Lezhe nga ku edhe ështē votuar dhe fitues i bindeshëm
  Shumē qytetar tē Lezhes i kanë kerkuar zotit Ndreu ta lerē mandatin e
  deputetit dhe tē kandidoj në zgjedhjet lokale tē 2019 ne qytetin e
  Lezhes.
  Madje iniciativa tyre perkrahet fuqishem edhe nga banore me bindje te
  ndryeshme politike duke dhenē keshtu një sinjal tê fort per një fitore
  spektakulare per Partinè socialiste nè Lezhe.
  Nesë zoti Rama don vertetë qe Lezhen ta fitoje Partia sociiste
  garancin e ka vetem te zoti Pjerin Ndreu.
  Drita jeshile éshtê ndezur tashmé rradhen e kemi ne shumica apsolute
  ne socialistet lezhjane.
  Mjaft e bastarizuan dhe masakruan Lezhen banditet dhe grabiqaret.
  Iku koha te mbahen dy mandate njeheresh edhe i pandehur edhe kryetar!
  Kjo éshté një e vertet rreale ku kryetari aktual i bashkise Lezhe
  Frrokaj éshtë edhe i pandehur edhe kryetar.
  Qudira shqiptare!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim