Pjerin Ndreu: Unë jam i pastër si kristali!

March 20, 2015 20:40

Pjerin Ndreu: Unë jam i pastër si kristali!

Pas lajmit të publikuar në media se emir i tij është hequr nga lista e Grupit të Miqësisë, Shqipëri-SHBA, ka reaguar deputeti Pjerin Ndreu duke deklaruar se figura e tij është e pastër.

Një informacion mediatik bën fjalë për heqjen e emrit tim nga lista e miqësisë Shqipëri-Amerikë ! E para unë nuk di të kem qenë pjesë e listës së miqësisë Shqipëri -SHBA se nuk ma ka thënë asnjëri deri më sot. E dyta, edhe nëse kam qenë dhe jam hequr, nuk besoj se është rekomandim i Ambasadës Amerikane, por një lojë që dikush e luan dhe përdor dhe emrin tim.

Nuk besoj se Ambasada Amerikane ka rënë në kurthin e dizinformacioneve të politikës shqiptare! E treta, nuk jam pjesë e as nuk kam për të qenë kurrë, as unë, e as familja ime e asnjë inkriminimi. Askush nuk më përbalt dot. Unë jam Pjerin Ndreu, i pastër si kristali!”, shkruan në facebook, deputeti i PS-së, Pjerin Ndreu.

March 20, 2015 20:40
Komento

14 Komente

 1. Popull March 20, 21:10

  Po ci duhet SHBA qe ben listat e miletit me shqiperi? SKLLEVER te Amerikes jemi ne?

  Reply to this comment
 2. Popull March 20, 21:14

  PSE NUK HEQ BAHEN KJO E NDERUARA AMERIKE? APO AI ESHTE I BINDURI DHE LEVA E TYRE?
  AMERIKA LE TE SHOH VETEN. NE JEMI ZOT NE KETO TOKE DHE JO TRIBU.
  SHUME AMBASADA KE KETU PO KJO AMERIKA SI SHUME LIVADHISE. RI MOR ZOTNI AMBASADOR NE FOLENE TENDE SE SHQIPTARET TE JAPIN LEKSIONE TY JO TI JAPESH TI ATYRE. KEMI EDHE NJE TRADITE TJETER, TE RESPEKTOJME, PO MOS HARO TI KTHEJME EDHE THEMBRAT NGA MAJAT.

  Reply to this comment
  • Arben March 21, 06:42

   KESHTU ZOT JEMI NE, VETEM SE SHERBIMI SEKRET I RUSISE DHE I SERBISE NA BEJNE CAMUR SA HERE JU TEKET K….,

   POR PER TE TJERAT JEMI ZOT.

   Reply to this comment
 3. Tartufi March 20, 21:57

  O Pjerim mjerani socialist,nuk eshte kaq e thjeshte te futesh ne loje???
  Ne loje futen dobicat,qe pazaret i bejne fshehur me ata qe bejne lojen.
  Ne loje futen dhe mjeranet ,qe nuk marin vesh nga loja e dobiceve.
  Te pelqen apo nuk te pelqen loja,,,,,njeri,, nuk te mer per lojtar te lojes,vetem te perdor per nje
  finde mashtruse per kalimin e topit ne porten qe duhet futur goli.
  Dylberi i gjirokastres i kishte futur ne loje te gjithe idiotet komunist,pazaret i bente me
  armiqte e komunisteve,ne c do plan pesvjecar nje grupit ju bente nga nje finde mashtruse
  dhe ju bente nga nje gol idioteve qe mashtroeshin me lojen e humbur.
  Pjerin kristali me Masonerine e madhe eshte me mire te jash larg saj.

  Reply to this comment
  • Dordomuzi March 21, 19:19

   Sa mire e dike parimin e lojes ti personazh i shpifur? Do jesh ndonje, qe per te ruajtur menderen te kane perdorur deri ne ate shkalle sa ke shitur robt e shpise o gjysem opinge! Ashtu bente Dylberi i Gjirokastres, por jo mer ata qe kishte ne rrjesht neper organizatat e partise, por merrte ca ish balliste e bij ballistesh, i fuste ne lojen e tij dhe i perdorte si spiune ndaj te pakenaqurve duke i genjyer se do rregullonin biografine e pjerdhur. Kete loje e ke bere mire ti qenush rrjepacuk. Tani te ka ardhur koha te lehesh si qen trim, po harron se qeni i sojit tend si komunikim perdor vetem lehjen. Mos e kruaj shume o katunar i Leshit te Kurves.

   Reply to this comment
 4. Arben March 20, 22:37

  AGJENT I UDB-SE

  Reply to this comment
 5. Demir Janit March 20, 22:50

  Agim Hamiti
  14 orë ·

  MINJTË «KËRCËNOJNË» MACET !

  Për të qeshur e për të qarë!
  Qeveria dalëboje shqiptare i «flak dorashkën» BE me «ultimatum»:
  «Nëse nuk shpejtoni procedurat, do të shohim jashtë Evropës».
  Kjo tregon një papërgjegjshmëri e pafytyrësi të dyfishtë të «Rilindjes»:
  1 – «Ultimatumi» dërgohet vetëm pak ditë pasi politikanët (anti)shqiptarë rozë e blu e sabotuan (si gjithmonë) mundësinë e negociatave me përfaqësuesit e Brukselit, mbasi ata nuk duan kurrë që Shqipëria të hyjë në BE, se u ikën çifligu nga duart të dy palëve.
  2 – T’i kërkosh Brukselit që të shpejtojë procedurat e anëtarësimit të Shqipërisë në BE, në një kohë që trafikohet drogë me aeroplanë e helikopterë, vriten bankierë e vidhet BSH pa i hyrë gjemb në këmbë askujt, kur megakrimi po i zë frymën parlamentit me deputetë mafiozë e vrastarë dhe «opozita» bën sikur organizon protesta, vetëm sa për t’i përkeqësuar më tej imazhin e shëmtuar politik Shqipërisë së tradhtuar, do të thotë të tallesh me vetveten, sepse me BE nuk mund të tallen dot kurrë fundërrinat enveriste të kontinentit plak.
  Fjala e qeverisë së hallakatur shqiptare ka aq peshë në kancelaritë e BE, sa mund të ketë në bashkinë e qytetit fjala e një familjeje që i merr bukën dhe ushqimet me listë prej kohësh. Por synimi i batakçinjve politikë të Tiranës kuptohet qartazi që është djallëzor edhe nga këto fjalë të thëna në mbledhje: «Mund të përmendet rasti i Turqisë, e cila ka më shumë se 30 vjet që ka marrë statusin e vendit kandidat dhe rekomandimin për çelje negociatash për anëtarësim, por ky proces nuk filloi kurrë». Pra, deshifrimi i saktë i «ultimatumit» është ky:
  «Bëni sikur do të nisni procedurat me ne, me qëllim që të na ofroni mundësinë për t’i hedhur hi syve popullit, pa sa për anëtarësimin në BE as që na ha meraku fare. Përndryshe, do t’i hedhim sytë gjetkë».
  Po ku «mund t’i hedhin sytë» jashtë Evropës enveristët e Tiranës? Natyrisht, ata e kanë një farë ideje për këtë çështje, gjersa e shtrojnë si alternativë politike.
  Në letrën që Rama i dërgoi kryeministrit të sapozgjedhur grek, Tsipras (pasi ky i dha urdhër Tiranës ta harronte përgjithmonë çështjen çame dhe të dorëzonte zyrtarisht detin «e falur») kryeministri shqiptar i premtonte homologut grek «një fillim të ri në marrdhëniet midis dy vendeve miq». Cili mund të jetë ky «fillim i ri», duke mbajtur parasysh koniukturat politike aktuale në Ballkan? Vetë Tsipras nuk e ka fshehur se aleati i tij shpirtëror është Kremlini (si për shumicën dërrmuese të grekve), ndërsa marrëdhëniet me BE ai i mban vetëm për interes (nëse ky interes do vazhdojë të ekzistojë). Edhe vizitën e parë si kryeministër i sapozgjedhur ai e bëri në ambasadën ruse në Athinë. Ndërkohë urimi i Putinit ishte domethënës për «erën e re» të marrëdhënieve ruso-greke. Të frymëzuar e të mbështetur në prapaskenë nga Moska, Tsipras dhe ministri i tij i Financave po manifestojnë një arrogancë marksiste ndaj «kapitalistëve spekulatorë të Brukselit». Përplasjet mes të dy palëve do të vazhdojnë, po të mbahet parasysh fakti që qeveria Tsipras miratoi së fundi në parlament një ligj për familjet më të vobekta ekonomikisht, i cili parashikon furnizimin e tyre me energji falas, shërbime mjekësore në disa sëmundje falas, transport publik falas dhe ndihma ushqimore, në një kohë që treshja negociatore i kërkon me këmbëngulje kursime të mëtejshme.
  Ka shumë të ngjarë që qeveria Rama të jetë ndikuar prej qëndrimit marsksist të Tsipras nëpërmjet komunikimit me të privatisht (fillimi i ri), si edhe nga kontaktet me diplomatët rusë në Tiranë, mjaft aktivë kohët e fundit. Në këtë rast nënteksti i «ultimatumit» adresuar BE është i qartë:
  «Ose do të rregullohemi bashkë sipas kërkesave tona modeste, ose do të flirtojmë me Putinin. Ju e dini tashmë që ne nuk mendojmë për shtetin, por vetëm për pushtetin».

  http://www.noa.al/…/qeveria-paralajmeron-be-nes…/479369.html
  Qeveria paralajmëron BE: Nëse nuk shpejtoni, do shohim jashtë Europës – NOA
  Qeveria shqiptare, për herë të parë ka “kërcënuar” Bashikimin Europian se nëse nuk ecën shpejt me procesin e anëtarësimit të vendit,
  noa.al

  Reply to this comment
 6. info analitike March 21, 02:03

  Na e mbani me kujdes kete kristalin se mos na thyhet.

  Reply to this comment
 7. skifteri March 21, 05:15

  *****..po kondrabanden e naftes dhe hekurit ne lezhe e harrove?..Perse vajte ne janar te vitit 2001 ne Parise?…Mos kishe ndonje lek droge per te marre?…Aaaaa je si kristali por me materjal balte.*****

  Reply to this comment
 8. Lul March 21, 09:32

  Pjerin mos u merzit cdo gje eshte marre ne baze te alfabetit…ke nje cike kohe te gezohesh me femijet dhe pastaj rruaje sumen qe mos te i krijosh probleme te dashurit Tom.

  Reply to this comment
 9. mrika vata March 21, 10:18

  je i paster aq se eshte muti i paster

  Reply to this comment
 10. Gjergj March 21, 15:14

  Ti je nje cope fshatari i pagdhendur, qe edhe 100 vjet jete ne Kryeqytet, nuk ta heqin dot eren e stalles. I shkofsh mbrapa atyre te dyve qe mbaheshin per “te forte” por qe po behen si figura te Portokallise, per shqiptaret.
  Shqiperia nuk duhet lene kurre, ne duart e injorances. PS, do te bente nje hap te rendesishem perpara, nese do te pastronte vetveten nga llumi i krimit dhe injorances.

  Reply to this comment
 11. Smajli March 21, 15:45

  Pjerin cdo njeri ka te drejte te shprehet per vete,sic ke bere zotrote,por jemi edhe neve qe te njohim e te bejme vlersimin sic duhet,edhe njeri prej tyre jame une qe te njoh qe ne shkolle,qe aty je dalluar si nje cop maloku i trashe,qe askush nuk e dinte se nga vije,nga Puka,nga Lezha,nga bjeshket e namura e cfare te te them.Ne shkolle ishte tip spiuni,qe rrije gjasme mbase te fortve qe kishte shkolla.Ti miku im kar ieren e bere pasi i u servilose Nikoll Lesit,dhe u bere roje ne biznesin e tije,me pake fjale u servilose,dhe fitove qe u bere shef krimesh,e pasatj ti e di vete si si ece,nejse te mos zgjatem erdhe ne drejtori te pergjithsheme dhe e dhive tek gradat qe u pezulluan per nje kohe ne vitin 2005,sepse bere aq abuzime sa ska ku te shkoje or tej malok,re ne mjalte,por tu kthye balte!.Pa me thuaj sa oficere te liruar per shkelje rri more ne pol te shtetit kundra rryshfetit,dhe ne nje raste kame qene edhe une prezente kur erdhi miku e te la qesen me Euro??????,dhe nga nje ish i perjashtuar nga pol e shtetit,mori detyre ne nje drejtori pol ne Shqiperine e mesme.Te mos zgjatem se ka edhe te tjera gjera tek Kufiri i di mire ti ato vajtjet e ardhejet ne Rinas?????”Jepi jepi Pjerin Djali,se tu thy ne dore kristali”

  Reply to this comment
 12. LEKA I MADH...... March 22, 00:22

  …Kur u mor vesh nga amerikanet se keta deputete (katolike) , ishin te” inkriminuar”,pse nuk u lajmeruan organet perkatese ne kohe???!!!….Amerikanet na “dhuruan”,Salen o co, Meten e co, ata na dhuruan Lulin e co…Ata ishin e jane ne informacion te plote, per te gjitha ngjarjet tragjike qe kane ndodhur (dhe mund te ndodhin) ne vendin tone,,,(te mos i numerojme se jane shume), veç le te kujtojme disa….perveç “dhuratave” te mesiperme, ata ishin ne dijeni per skemat piramidale, per aderimin e Shqiperise ne Konferencen islamike, per ngjarjet e ’98, per vrasjet e renda,,,,,Hoxha,Trebicka, Olldashi ,….Ata ishin ne dijeni per Gerdecin, 21 janarin, ata shpervolen duart, ne “zgjedhjet” per Lulin (kane bere ekspertize per te gjitha keto ngjarje)….Si ka mundesi qe per asnje nga keto e shume te tjera, ata nuk “dallojne “,shenja inkriminimi, dhe per çudi, keta personazhe jane ,Sal , Lul, Met , etj etj…???!!!..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim