Plagjiaturat, njihni deputeten kampione: Ka kopjuar 90% të studimit!

February 13, 2019 01:18

Plagjiaturat, njihni deputeten kampione: Ka kopjuar 90% të studimit!

Në një intervistë për DITA studiuesi Vladimir Kola, i cili ka denoncuar disa raste të plagjiaturave në politikë veçon rastin e deputetes Blerina Gjylameti.

“Siç e kam thënë në analizën që kam publikuar në profilin tim në Facebook,  në Tezën e doktoraturës së Gjylametit janë kopjuar pak a shumë 22 faqe, nga një studim i vitit 2008 me titull “An Introduction to Strategic Human Resource Management”, me autorë Pawan Budhwar dhe  Samuel Aryee” – thotë Kola.

Tek rasti i Gjylametit, vjedhja është në shifra të paprecedenta.

“Në lidhje me përqindjen e kopjuar nga burimi origjinal, një përqindje që tejkalon 10-15 % konsiderohet përqindje e lartë. Në rastin e zonjës Gjylameti, burimi origjinal nuk është referuar, është kopjuar një përqindje shumë e lartë rreth 90 % e studimit të vitit 2008” – thotë Kola në intervistë.

Akademiku Moikom Zeqo thotë ndërkohë në një intervistë në DITA se këtu kemi një dukuri të një mashtrimi kombëtar.

“Njerëz mediokër  duan të shfaqen ndryshe nga çfarë ata janë, duan të arnojnë me merita dhe tituj të paqenë identitet e tyre të mjera.  Janë kaq të paturpshëm, kaq të guximshëm dhe të vrazhdë. Këta deputete janë qenie amorale të neveritshme” – thotë Zeqo për raste si i Gjylametit.

Intervista e z.Kola mund të lexohet KËTU

Intervista e Moikomit mund të lexohet KËTU

b.m. / dita

February 13, 2019 01:18
Komento

43 Komente

 1. Labi February 13, 01:57

  Dikur u pushtua Kina nga minjtë. Shteti Kinez paguante këdo që dorëzonte minj të vrarë. Disa të stimuluar nga pagesa filluan ti kultivonin minjtë.
  Kështu është dhe historia e shtetit tonë me doktoraturën. U jepet rrogë më të lartë kush ka doktoraturë dhe të gjithë politikanët tanë filluan të kultuvojnë minj… .

  Reply to this comment
 2. eni February 13, 05:54

  Ptu…. qelbesire dhe flet dhe ben fllad ed rame kriminelit.
  Edi rama eshte bashkepunetor ne kete vjedhje spektakolare qe po i behet buxhetit te shtetit nga keta mbajtes doktorraturrash te vjedhura.
  Nje person me doktorrature i merr jo pak po 200 mije leke ne muaj shtetit me shume vetem se eshte me doktorrature. Turp.
  keta hajdute duhet te arrestohen.
  Kjo funderrine duhet te arrestohet se bashku me dekanin ose rektorin i cili ka ndjekur punimin e saj.
  Po kush ta arrestoje prokuroria dhe gjykata e edvin rrumpalles . Edvin rrumpalla mbahet ne ps nga keta rrangalla njeri prej tyre eshte ai te cilit i ka kaluar gruan e tij te dyte Bledi Cuci.

  Kjo hajdute e qelbur duhet te arrestohet dhe te shporret nga karriget dhe salla e parlamentit te shqiperise spse jo vetem qe ndot ate ndertese por se merr leket e popullit te varfer shqipetar vetem qe ti beje Fresk Edi Rames psikopatit qe do te shporret nga zyrat e shtetit nga populli me 16 shkurt 2019.

  Dhe u be kjo ndyresire te korigjoje dhe ti flase nje gjigandje si Arta dade.

  Arta Dade e meriton te jete Liderja e Partise Socilaiste. eshte vlere per partine socioaliste dhe Shqiperine.

  Reply to this comment
  • Deni hypesi enit February 13, 21:40

   eni te erdhi ora te prostituohesh menderisht se fizikisht e dime se nuk e ke problem. Shko qiu shurraqja eni se vetem ate pune di ta besh mire.

   Reply to this comment
 3. Martini February 13, 06:08

  Turp per Edi Ramen.qe zgjedh vete the ve ne krye te socialiste te Tiranes e Shqiperise.qe Jane force Absolute the do te jene né Shqiperi,mostra the karagjoze te tille si kjo Gjylameti,e Saimir Tahiri,Gjiknuri,Ylli ,Majko, Braho dhe shumicen e.tyre qe su dihen as emrat..Qe jo vetem po bejn e cmos ta turperojne kete force politike me autorità absolut né Shqiperi,por pengojne shume ecjen perpara te vendit.Njesoj si koleget e Pd.

  Reply to this comment
 4. Kolegu February 13, 07:07

  I falet per buzeqeshjen malicioze qe ka

  Reply to this comment
 5. KORÇARI February 13, 08:09

  ALBANISTAN …

  Reply to this comment
 6. Arben February 13, 08:13

  Ju keni politikane me plagjiature, gazetare me diploma fallco, pedagog e profesore me plagjatura nga materiale vetem te perkthyera. Shkurt copa mishi me dy sy qe jane te afte vetem per lepirje te brendshme dhe te JASHTME…..

  Reply to this comment
 7. Edi February 13, 08:41

  Forca Gjyle, ja paska kalu per plagjature dhe atij katunarit kok rrase te Librazhdit, Tao Balles. Ja pra deputetet rilindas Made in Rama. Ca me precedente penale per te cilet u be ligj per ti hequr nga parlamenti (!), ca me diploma fallco dhe kusuri pastaj me plagjatura duke vjedhur meritat e tjereve e duke i shitur per te vetat. Dhe pastaj na pergjeroheni mos ti heqim nga pushteti keta plehra. Ptuuu rrace muti paskan qene

  Reply to this comment
 8. N. February 13, 09:04

  Nga e kemi këtë motrën?
  Nga Vatha e PS, PD, apo Leshelis?
  Keta duhen denuar njëlloj si Hajdutet ordinerë!

  Reply to this comment
  • N. Matufi February 13, 10:23

   Pse hiqesh si kokerr debili o matuf? Apo qe te dalin edhe me keq sheshit te palarat si renacak ordiner? Qe dhe kjo multi-kopjace eshte produkt i gjirizit tend rilindjotas, kete tashme e di dhe macoku yt. I mjeri macok thuaj. Kushedi se c’heq prej teje. Boll e genjeve po shko dorezoje urgjentisht ne “Tierheim” qe te gezoje pak “Freiheit”.

   Reply to this comment
   • N. February 13, 18:25

    Hahaha,
    Qenke kokrra e Debilit o Djalli Janulles!
    Po te njihja me mire do shkruaja nje Roman:
    URJAHIPI SALIZI….!
    Hahaha…I mbarove thonjt se ngreni?…

    Reply to this comment
    • N. February 13, 18:46

     O Zagar,
     Normal , une nuk mund te njoh cdo deputet…
     Të bekan syte xixa sa here sheh ndonje komentin tim…Nuk ke faj …pas atij dajaku qe hengre dje nuk do te zere gjumi nje vit!….
     Macoku im flë te kembet e mija…..
     Nje macok e ushqen tre dite dhe nuk ta harron per tre vjet e me shume…
     Nje Urjahip si ti ,
     e ushqen tre vjet dhe e harron per tre ditë…!

     Reply to this comment
     • N. Rilindjoti February 14, 07:10

      O bo boo taksixhiu i nates. Eshte matufepsur aq shume , sa qe s”po e merr me vesh se nga i vijne shuplakat. Neti o kric. Po komenti atje lart kishte dy dite qe ishte postuar mo kuluf i shkrehur. Replika pas pilafit deshmon qe ose je komplet gjytyrym, ose je i shtresuar prej shoferllekut. Po ti s’ke dhe aq faj, jo. Keshtu eshte kur zanati te detyron t’i sherbesh cdo lloj shurramani dhe cdo lloj magjypi. Hahaha kaqol i pa rilindur. Kur permend ato thonjte gjeja e pare qe me shkon ne mend jane ose thonjte e pa prera te tutorit tend, ose ato te macokut. Ky i fündig kush e di se sa here t’i ka cjerre turinjte nga qe te ka inat. Hahaha lere te lire o kokqyp se ti je aq humbameno sa nuk ke me takat t’i besh sherbim vetes dhe jo me macokut. Hec hec shko boj letrat per azil pleqsh. Hahaha. Po ku ke aq tru per te shkrojtur romane ti mo kokqyp? Apo e kishe fjalen per mufka? Hahaha, traplleqe mund te postosh pa fund se per ato te kemi ekzemplarin e forumit. Hahaha hajde shuku Neti shko t’i besh gati persheshin macokut se ate e ka si bicim delikatese dhe xhagai yt i parilindur. Hahaha, ti si bark pangopur qe je nuk i ke lene asgje mangut per nga oreksi. Per nga intelekti ti edhe atij nuk i afrohesh as ke maja e corapeve ngjyre vjollce, se e ke tejmase te skaduar ate grusht fiqir qe te ka mbetur ne maje.

 9. Arben February 13, 09:07

  Epo kur ke buze te bukura qe e marrin “provimin” e edroges shkon direkt deputete.

  Reply to this comment
 10. xxx February 13, 09:26

  Jo vetem doreheqje por edhe kembeheqje nga deputetlleku, se ka perfituar padrejteisht page me te larte me kete dotorature, kenka bo ene kjo dotoreshe leshi

  Reply to this comment
 11. H February 13, 09:26

  Parlament kristali,shoqëri kristali, drejtësi kristali,kulturë kristali, popull kristali.

  Reply to this comment
 12. gjermani i fundit February 13, 09:37

  Jam shume kureshtar per doktoraturen e Jozit, se ajo è hapi lojen. U be doktore shkencash kur ishte non stop Kryethare Parlamenti. Sa per kete gocen doktore shkencash, Rama nuk eshte doktor shkencash per vete qe ta vleresoje shkencerisht. Por me te lexuar kete lajm ka detyrimin ta shkarkoje nga funksionet.

  Reply to this comment
  • TiTi February 13, 11:23

   Qarte, por kesaj here pak si perciptas gjimono.

   Asaj krietharkes qe thua ti, i ka humbur vula qysh prej paktit te cadres. Me ane te nje marreveshje te shpejte, ajo dhe shume te tjere si ajo, dolen pa pritur e pa kujtuar “abseits” dhe tani s’ka me interes t’i permende me askush.

   Nese akuza per plagiature qendron, dhe per kete personalisht s’kam asnje pike dyshimi, kesaj here kemi te bejme, jo me nje “huazim” te thjeshte termash apo fjalish nga vepra te mbrojtura, por me nje skandal te permasave te jashtezakonshme. Dhe fajtor per kete nuk mund te jete vetem nje kaporal pa tituj shkencore, por nje game e gjere sylesherish, te gjithe te perfshire, ne mos direkt, indirekt, ne manipulime absurde te ketij lloji. Dhe nga perfshirja ne skandale te tilla ordinere s’mund te perjashtosh dot as “bishtin” e perbere prej analisteve, studiuesve, mesuesve e drejtoreve te shkollave, dhe as “kokat” e pedagogeve, profesoreve, doktoreve dhe deri ke dekani i universitetit.

   Qe dikur kopjaceve ordinere do i dilnin te palarat sheshit, kjo ishe vetem ceshtje kohe. Fale internetit dhe sherbimeve transkriptuese qe ofrojne mjaft platforma digjitale, numri i “debilave me diplome”, te cilet deri me sot i kane ngjitur me mjaft kollajllek shkallet jo vetem ministrore permes lepirjes, shpirtshitjes, shalengritjes, nepotizmit, plagjaturave, e me the te thashe, do vazhdoje te rritet per aq kohe sa nuk do te kete ligje te forta, qe jo vetem te parandalojne ne maksimum katapultimin e hicit, por edhe t’i ndeshkojne deri dhe me burg, po ashtu sic ndeshkojne rilindjotasit “hajdutet” fukarenj te energjise elektrike.

   Reply to this comment
  • info analitike February 13, 12:05

   Po te kishte pasur mos ki merak se nuk do t’ia kishin kursyer per t’ia hedhur si ushqim enveristeve te fundit. Po edhe vete Gjinushkua e pati pohuar qe ka qene studente shume e mire e nuk besoj se Gjinushkua do t’ia kursente thumbat. Madje une do te thoja qe te behej nje ballafaqim i rezultateve akademike te te gjithe politikaneve qe vetemburren per aftesite e tyre prej supermenesh.
   Ti si enversit i thekur mos harro se idhulli yt nuk qe ne gjendje te jepte asnje provim e dallohej si mashtrues qe ne rini.

   Reply to this comment
   • gjermani i fundit February 13, 15:06

    Analisti I fundit, po e ka thene Gjinua qe ka qene studente e shkelqyer e besoj me te dyja duart. Se Gjinua eshte goxha burre, po njecik shkerdhate, me fal per fjalen, se “thumbat” I perdore ndryshe ne te ri, se ne te vjeter e kishte karikatorin bosh. Punimin shkencor, è kisha fjalen, kur gjeti kohe ta bente? Pas 30 vjet shkeputje. Se punimet è tjera, perfshi edhe punimet è Parlamentit ia hanin te gjithe kohen. Edhe une mendoj si ti qe te rikontrollohen me imtesi punimet shkencore te jo ketyre 30, por edhe 45 vjeteve, perfshi doktoraturen e doktor mortjes, qe me siguri ka vjedhur punimet e te tjereve se è ka dellin e kopjacit. Pse te behet kjo? Te behet qe sejcili te vleresohet sipas aftesise e mos te paguaje fondi publik para per aguridhe, se nuk i kemi te teperta. Persa i perket aftesise shkencore dhe konvergimit ne aftesi drejtuese apo nuhatje te forte ne fushen e politikes, kam lexuar qe ne shumicen e rasteve nuk koincidojne. Zakonisht nje kerkues shkencor nuk ia thote ne fushen e thjeshte dhe aq te komplikuar te maredhenieve politike. Po dijte ndonje rast te rralle na e thuaj, por nuk eshte rregull. Vecse perjjashtim. Ndaj mos u cudit pse Enveri mesues ne Liceun e Korces qe me I zoti ne politike sesa Cabej, psh.

    Reply to this comment
    • info analitike February 13, 17:36

     Nuk ka problem se ju enveristet dalloheni per dashurine e madhe qe keni per njeri tjetrin aq me teper nese xhaxhi veri ju vishte ushtarake, ju dukej sikur ju bente mbreter. E keqja jote, si e shume te tjereve te dendur me propagande partiake, eshte se ngaterron aftesite personale me bindjet politike duke sajuar ligjshmeri sipas midese. E shoh qe mllefin me Topallin e paske te madh e me siguri te ka rene shpirti rehat tani qe ne krie te kuvendit ke “akademikun” Ruci qe nuk me duket se po drejton me mire pasi etika ne kuvend edhe me te ka ikur ne drejtim te paditur.
     Po te duhej te vleresohej secili sipas aftesive qe para viteve ’90 do te njihnim histori te denja per barcaleta. Sa per kete ligjshmerine mbi te cilen ke lexuar per mosperputhjen e nuhatjes politike me pergatitjen shkencore apo dhuntine shkencore, mendoj se kjo ka te beje me teorine e probabilitetit dhe statistikes.
     Ka shume syresh qe merren me pune kerkimore shkencore e zoterojne dhe aftesi te shkelqyera politike por per arsye te ndryshme nuk jane aktivizuar ne politike ose nuk jane favorizuar nga politika ne pjesemarrje.
     Kemi parasysh qe nje kerkues shkencor tashme e ka zgjedhur rrugetimin e vet e duhet nje arsye apo bindje shume e forte personale per ta shkeputur ate drejt politikes.
     Pastaj mund te jesh politikan shume i zoti e te mos kesh nje rrugetim te suksesshem ne politike per shkak te konjukturave politiko-shoqeroe-ekonomike jo te favorshme.
     Nuk cuditem qe si ithtar i enverit ti e krahason me Cabejn duke arritur ne kete konkluzion absurd te aftesise politike te kumandarit.
     Kumandari arriti aty ku arriti sepse kishte mendesi kriminale, ishte egoist, karrierist, paranoik e me radhe e jo me kot u rreshtua nder diktatoret me gjakatare. .
     Nderkohe qe Cabej e refuzoi rrugetimin politik kur ju ofrua e vazhdoi ti qendronte larg politikes pikerisht sepse e njihte kumandarin.

     Reply to this comment
     • Tik Tak February 14, 11:50

      Eshte shume e forte kjo puna e etikes se akademikut Ruci. Vetem me ket shprehje te ka hudh ne tuç. Mos e beso po deshe, po ju kapterrat… oh sorry… ju togerat doja te thoja – jeni si puna e kapedanit qe i keni zët femrat. Sidomos ato qe bejne kariere politike lart e me lart drejt kupoles. E po s’keni faj. Jeni mesuar qysh ne bangat e shkolles se (pa) bashkuar dhe deri sa keni dale ne pension te detyrueshem, vetem me ngjyren jeshile te kapotes.

      Aq shume keni qene te dashuruar pas qafores gjithe zhul te ushtarit, sa qe nuk ju ka mbetur gje tjeter ne memorie pervec veshtrimeve te egra te rulave te karantines, apo dhe te ndonje oficeri kokbosh, por tmerresisht autoritar.

      Femrat per ju mekembesit e Dulles as kane lojtur kurre ndonje rol te dobishem ne shoqeri. Dhe kete konstatim nuk eshte se e perforcoi vetem rasti me top-hallken e parlamentit, por edhe “sulmi me goditje te perqendruar” qe i beni rallehere kodhelkave te ushtrise se sotme imagjinare.

      Hajt se po e le pak menjane ate qe ti mund ta quash “shaka”, por me thuaj vetem nje gje. A ka te drejte ai miu yt digjital te perdore ate lloj fjalori dhe urrejtje per kete kopjace, te cilen une do ta quaja si “maja e ajsbergut”, dhe te arrije deri aty sa ta quaje hajdute ordniere qe e meriton te futet ne burg? Ore po fundja nuk keni gje tjeter ne mendje ju pervec fjales burg, burg, dhe burg? Kaq i vrazhde ka mbetur gjuha dhe mentaliteti juaj? Me qe jemi ke plagjiatura, pse nuk ja ve fajin mungeses se mjeteve parandaluese. Pse s’ja ve fajin atyre rilindioterve, qe erdhen ne pushtet me flamurin e anti-nepotizmit ne dore, dhe po ikin me flamurin e Mit’hatit?

      Nga qe t’i njoh mire vlerat morale dhe intelektuale, une nuk mund ta imagjinoj dot se si mund te besh krahasime sado minimale qofshin, midis nje gjeniu si Cabej dhe nje ultra-diktatori si “idhulli yt pa krena”. Kthjellohu pak plako se ketu komentojne vertet nja dhjete a njezet vete, por lexojne me qindra.

 13. Shkodrani February 13, 09:56

  Po kete 10% ku e ka kopju? Se me siguri, tuj u marr me hallet e popullit, nuk ka pas kohe me e ba vete. Po si montazhiere ka punu mire te pakten?

  Reply to this comment
 14. Gani USA February 13, 09:57

  Kur vjedh punen e tjetrit eshte njesoj sikur vjedh fonde shteti, njesoj sikur vjedh nje pal brek apo nje byzykyk n dyqan.
  Kjo do t thot qe zonja n fjale dhe gjithe te tjeret si ajo jane potencialisht t koruptuar po aq sa ata qe jane denoncuar per korrupsion.
  Eshte e qarte cfare personaliteti kane

  Reply to this comment
 15. Kukuci February 13, 10:44

  Bravo moderator
  Bëj si të të dojë menderja me komentet
  Veç kjo më bën të mendoj se dhe ti je aty me plagjiature
  Ha mor çerr sa ujëra do rrjedhin që të lëmohesh në formë të pavarur

  Reply to this comment
 16. minushe February 13, 11:43

  kush e ka emeruar!!! te gjithe keshtu jane me miqesi I kane hypur ne karrike dhe injorancen e tyre e perdorin per vota te paret!!! keta njerez jane servile !!! po keshtu I pelqen shtetari !! copa mishi qe ti perdore !!

  Reply to this comment
 17. info analitike February 13, 12:14

  Shoke te Dites, mire qe me fshite komentin ne artikullin e pare qe kishit botuar me goditje te perqendruar kunder kesaj skenderbeshes ramiste, po pas ketyre reagimeve nuk mund te mbroheni me e te thoni se aksionerete Dites nuk ndikojne linjen editoriale te gazetes.
  Persa i perket plagjaturave ne Shqiperi ka nje problem juridik sepse nuk percaktohen kufijte ligjore dhe sasia e vepres se kopjuar qe te konsiderohet plagjature.
  Pastaj ne vend qe te merreni me kete bedelen e liderit global vazhdoni merruni direkt me te zotin e punes sepse dhe kjo e shkreta atij po i sherben. Perse kriekaqoli vazhdon te mbroje plagjaturistet deputete e nuk i denon keto akte? Perse vazhdon te beje moral e te fyeje pedagoget shume prej te cileve jane doktoruar ne BE, SHBA e gjetke pa plagjatura? Cfare shembulli u jep studenteve te ekselences me keto qendrime?

  Reply to this comment
  • N.V. February 13, 19:14

   Po andej nga P…arti e D…errave, cfare behet me keta doktorrat e leshit ke ndonje info analitike per te na informuar ti info?…

   Reply to this comment
   • info analitike February 13, 19:46

    Pyet Taulantin me Vladimirin se une nuk merrem me kete pune o Neti ibreti. Madje nuk me intereson as PD-PS-LSI e marrezite e tyre. I vetmi qe ka mbetur rob i propagandes partiake je ti qe je katandisur ne pike te hallit nga mendte e kokes. Ta kaloi edhe bejtexhiu.

    Reply to this comment
    • N.VJOSA February 13, 20:26

     Ty info,
     nuk te intereson?!
     Sa mashtrus qe je ti!
     Aty te Shqupi i kryen detyrat e Agjitropit!?
     Mua mos ma qaj hallin fare se me shkojne punet Sahat Omega…Ke filluar te perseritesh te tjeret ne akuza…
     Kryepsiko i kane thene socialistet Sali Psikos, kriepsikua i thuaj ti Edit…Kryemashtrus kane quajtur Saliun…
     Mashtrus quani ju Edin!
     Kryehajdut kane quajtur Sali Megakusarin, Hajdut quani ju Edin qe deri tani nuk i keni faktuar asnje qindarke…edhe pse u deklaroi boterisht e u tha nuk ka bir kurve te me akuzoje per korrupsion!…
     Ua dogji kartat ne duar se edhe ata drejtues qe akuzohen i shkarkon ne ajer, pa zbritur ne toke…dhe ja lë drejtesisë…
     Tani u ka mbetur veten ti zbrisni me akuza numurin e deputetve…Dhe me qesharakja kur thoni nuk hyjme ne zgjedhje me Edi Ramen, por duame nje Kryeminister qe tu bindet juve dhe tu dorzoje pushtetin ne tavoline…pastaj te manipuloni drejtesine…
     Hall te madh e keni te rrezoni qeverine me nje 14 shtator tjeter!!!!
     Ah medet medet…Pa kur hiqesh edhe ti asnjeanes!…
     Ah medet, medet…

     Reply to this comment
     • N. Llumi February 14, 11:02

      Hahaha sa kom qesh me infon. Ta kaloi dhe bejtexhiu i thote. Hahaha. Po kush ka mbetur njeri pa ja kaluar ketij matufi mo. Ky eshte i zhytur aq thelle ne llumin e gjirizit rilindjotas, sa veshtire se del dot prej andej.

      Ne jemi munduar gjithe ato here t’ja japim doren per ta nxjerre nga llumi, po kungulli i hidhet po kungull mbetet. Eshte nga ata qe s’hane pyka kollaj. Eshte bere me keq se macoku qe e mban te mbyllur ne kafaz. Nuk ben dallim prej “idhullit te tij pa krena” qe e mbajti per 45 vjet te izoluar nje popull te tere.

      Ku je o Moikom te qofshim fale!

      Na shpeto o Perendi nga rilindjoterit me dhe pa tituj pseodo-shkencore, se sikur na jane shtuar si kerpudhat vitet e fundit.

 18. ZIU February 13, 12:48

  E pyesni dot ish Zv.,Ministrin Muka
  Kerkoj nga Rektori i Tiranes TEMEN E DOKTORATURES SE GJYLAMETES E TE TJEREVE POR E FRENOJ LINDITA NIIKOLA
  Te IQT ka derguar Drejtor Dritan Meten ish kordinatro qe ka patur ne Fushate ne njesine 4 si ne vitin 2013 dhe 2017 ndersa babain e ka vendosur drejtor drejtorie i numeron monat e pakta 50 milion leke ne muaj!
  Te drejtoria e Patentave ne Tirane merr kafen e cdo muaji te pakten 30 milion leke ne muaj nga Arnis Hoxha .
  Te ipoteka e Tiranes ka derguar Elion Semanajn qe i jep cdo muja 10 milion leke ne muaj pasi vete semanaj e mori vilen ne lals o gjylamete dhe ty nuk ti ka dhene te gjitha !
  TE AKBN KA KUNATEN DREJTORESHE ADMINISTRATE BEN GJITHE TENDERAT
  E SA SHUME DHE SHUME EMERIME KA BERE ME NGA DERI DHE NE 10000 EURO !
  BERI FUSHATEN E ARKETIMEVE DHE MBLEDHJES SE TE HOLLAVE SA EDHE SHTEPINE E KA BERE TE RE TE IPOTEKA .
  MOS HARROJME SE BURRIN JA KA BAPTISUR NE KISHE NETA .
  harruam edhe televizorin ta kane blere ne londer moj bushter !

  Reply to this comment
 19. MH February 13, 13:12

  Mos i nenvlersoni edhe keto kopjac sikur nuk kane derdhur djerse.Bile kan derdhuar aq shume sa nga ngutja per te arrite qellimin te krijon djerse ma te forta qe te fitosh vjedhje trunit te dikujt tjeter per trunin e vetvetes,per te qene vetvetja.

  Reply to this comment
 20. Nevila February 13, 13:17

  HAJDUTJA e PSsè !!! KORBA e ZEZË , që “VDIQ” për tu bërë MINISTRE !!!! RESPEKTE për TAULANT MUKÈN e madh , që po ju nxin Jetën HAJDUTÈVE të DIPLLOMAVE dhe DOKTORATURAVE FALLCO !!!!!! Këto HAJDUTE FEMRA të PÈSHTIRA duhet tè shkojnè nè BURG , sepse janè bèrë të URRYERA dhe tè NEVERITURA , mè keq sesa HAJDUTÈT e PDsè dhe LSIsè HAJDUTÈRISÈ !!!!!

  Reply to this comment
 21. Edolsi February 13, 13:22

  Ore ku eshte ai Zef Shpatari sot se ai ua qendis mire ktyre baxhellave

  Reply to this comment
 22. Qeveria me bikini February 13, 14:35

  Aman se u muar vesh ky muhabet
  Ne qe kemi mbet ne Shqiperi jemi t gjithe hajdute dhe te semur mendor
  T miret ikin

  Reply to this comment
 23. cercizi February 13, 16:05

  Kur eshte bere “doktoresh” e para Leshis, znj. Mona, apo Lemja, i cili do ishte si emer me te vertete me i pershtatshem per kete super cope injorante, keto te tjerat me plegjature ose jo, ne kete palo rrumpalle katraure qe jetojme e kane me ligj.

  Reply to this comment
 24. damam Damashi February 13, 20:05

  Kjo injorantja dhe kurva Gjylameti duhej te kishte ikur qe kur iu zbulua njehere plagjiatura. Kjo e ka shkjatrruar PS e Tiranes,dhe vetem bredh zyre me zyre duke buzeqesh e hapur shalet. Nese nuk largohet kjo pastalle, PS do te humbi thelle ne Tirane,se kjo jo vetem qe vjedh shkencen po vjedh edhe qytetaret nepermjet tendereve dhe punesimeve fiktive.

  Reply to this comment
 25. Taraboshi February 13, 20:24

  Jenibere gazete familjare.Komentin tim sic e thashe nuk e kaluat keshtu do te veproni edhe me kete. Trampi para 3 muajsh thoshte se gazetat jane armiku me i madhe i popullit.

  Reply to this comment
 26. Adih February 13, 21:36

  Kur nje deputet vjedh kopjon ,duhet te iki nga detyra ,me ceremoni ,,duhet te ktheje leket mbrapsht ,te rritjes se shumes te pages prej titullit . Ne qofte se nuk kthen leket mbrapsht ,te nderhyje gjykata .,e prokuroria ,simbas ligjit .Ne qofte se nuk nderhyn shteti ,atehre ,jeni o milet tamam kokpalare ,kishte te drejte I Meta dikur ,qe e beri ky Rama me vone President . Abandonohini votimet , o milet ,se po tallen me ju ,ne momyre me te pa moralshme ..

  Reply to this comment
 27. Cecua February 14, 09:50

  Ike moj në Lalëz dhe bëj kafe e kamarjere tek klubi i Kostikes dhe Ta shes.Ti vetëm për atë punë je.O se për pak harrova. Mer Saimirin se është si kacator për të larë pjatat aty.Se ju të dy nuk ini për politikë.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim