Plagosen dy punëtorë brenda minierës së Matit, njëri dërgohet në Tiranë

August 17, 2017 20:07

Plagosen dy punëtorë brenda minierës së Matit, njëri dërgohet në Tiranë

Dy minatorë janë plagosur brenda minierës së fshatit Cerujë në Mat.Mësohet se minatorët ishin duke punuar brenda në minierë në një thellësi rreth 500 metra kur janë aksidentuar dhe kanë marrë plagë në trup.

Ata janë dërguar në spitalin e Burrelit për ndihmën mjekësore, ndërsa njëri prej tyre, i cili ka pësuar me tepër plagë është dërguar për mjekim të specializuar në Tiranë.

Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e ngjarjes, ndërsa vijojnë hetimet.

August 17, 2017 20:07
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*