Tjetër vrasje për kromin? Ekzekutohet me armë zjarri një person në Tiranë

January 17, 2014 21:21

Tjetër vrasje për kromin? Ekzekutohet me armë zjarri një person në Tiranë

Konflikti për biznesin e kromit në Bulqizë ka shkaktuar viktimën e rradhës në vend. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:00 në rrugën “Bajram Allaraj” pranë Qytetit Studenti në kryeqytet, duke tronditur edhe një herë situatën e rendit dhe sigurisë në vend.

45-vjeçari Hasan Talja, me origjinë nga Bulqiza dhe banues në Tiranë u qëllua me armë para banesës së tij, në momentin që po kthehej për në shtëpi.

Burime të Policisë së Shtetit bëjnë me dije se motitivi i kësaj vrasje dyshohet të jetë konflikti për biznesin e kromit në Bulqizë. 45-vjeçari mori plagë të rënda dhe u dërgua menjëherë në spital, por nuk ka mundur të mbijetojë.

Policia e Tiranës ka rrethuar menjëherë vendin e ngjarjes, ka marrë në pyetje të afërmit e viktimës për të zbardhur rrethanat në të cilat u shënua vrasja, ndërsa ka nisur dhe aksionin për kapjen e autorëve të krimit.

Burime të policisë bëjnë me dije se vëllai i viktimës është arrestuar në vitin 2012 me një sasi prej 300 kg eksploziv që iu gjet në automjetin e tij, në Bulqizë.

January 17, 2014 21:21
Komento

11 Komente

 1. ARGITA January 17, 22:08

  O TAHIR BEJ AKSION MBAREKOMBETARE PER KAPJEN E KRIMINELAVE NE KERKIM .ATA NUK PUNOJNE DHE TE GJITHA VRASJET DHE GRABITJET VIJNE NGA KETA KRIMINELA , KRIMINELAT JANE REZIKU KRYESOR PER SHOQERINE

  Reply to this comment
  • Eri January 18, 11:25

   Shoqeria shqiptare ne teresi eshte e kriminalizuar ne nje menyre a ne nje tjeter. Dikush nuk paguan korrentin, dikush tatimet, dikush vjedh ne peshe, dikush ne cmim dhe cilesi. Me te rrezikshem jane hajdutet ne krye te drejtesise. Ata kane frustruar shoqerine shqiptare me padrejtesite qe kane bere, duke e kthyer fatkeqesisht vetegjyqesine ne institucionin e vetem te drejtesise. Po nuk u burgosen gjyqtaret dhe prokuroret per pislleqet qe kane bere, s’ka c’ben Tahiri edhe sikur te kete ndihmen e CIA-s apo FBI-se amerikane. Harta dhe lloji i krimit ne Shqiperi eshte aq i larmishem sa s’di nga t’ia fillosh. Mundohesh te mbyllesh nje vrime, hapen 3 te tjera njekohesisht.

   Reply to this comment
 2. Pëllumb zaimi January 17, 23:35

  Çuditem sesi akoma nuk i janë prerë fijet biznesit kriminal te bulqizës . Ende nuk eshte marë vesh a u shkaterruan gjithë ajo mori lidhjesh e stërlidhjesh kriminale dhe firmash të dyshimta që shfrytezonin kromin. Deri tani nuk kam ndjere asnje goditje serioze antikriminale në ate zonë. Si duket krimet do te vazhdojnë ende!?

  Reply to this comment
 3. shqipja January 18, 02:59

  a e dini si eshte shqiperia ? eshte si ne vitet 1945-1950 kur bandat e krimineleve vrisnin naten e te qanin diten .kur nuk gjenin burra e vrisnin grate ngujonin familje ,prisnin floket grave .
  e qe te rregullohet kjo enverin se ngjallim dot por te veme ligje teper te ashpra edhe ato qe sjane humane se vetem keto na mbajne ne .dhe ne fund e gjitha bota demokratike sot dikur ka pasur ligje te ashpra qe nga kijotina ,varje .edhe sot disa shtete ne amerike e kane .sepse keta lloj njerezish nuk jane trima .
  por ajo qe eshte kryesorja duhet prere koka bandes hajdute ish qeveritare , politike nga te gjitha krahet.
  EDI RAMA BEJ HISTORI. ESHTE KOHA JOTE E SHANSI

  Reply to this comment
 4. labi lazaratasi January 18, 07:14

  O edi rama!?o gjatovile qe mashtrove popullin se do vendosje regullin per 100 dite!?ku je o karagjoz qe I vure flaken e krimit keto 100 dite,thiri mendjes o (DELETED) I gjat se nuk I mbush dhe 100dite te tjerà ne qeveri duke kerceur napolonin,nuk behet rendi duke kercyer ñapolonin o edvin tallavaja.largo menjehere Saimir tahirin nga detyra jo se kam gje me te por ai se ben dot punen e ministrit,saimiri dhe per te ecur nuk di ecen sikur eshte bere synet,nxhire policine ne ruge 24ore non stop po qe nevoja dh ushtrine qe te besh rend o evin rama,dhe leri shown ne tv dhe tàllavat ,se ne popullin nje here na mashtrove,her te dyte per ty besoj se nuk do ket me.mblidh mendjen zz.kryeminister dhe vendos rendin.mblidh mendjen se ne populli qe. Jvotuam. Me 1 milion vota ne dime te japim ty 1 milion shuplaka.

  Reply to this comment
 5. ilir January 18, 08:19

  Uroj qe me keto krime te renda, ajo qe ministrit dhe qeverise u dukej ishte nje loje a nje farse, tu jape te kuptoje se keshtu nuk eshte. Vendosja e ligjit ne vend eshte dicka jashte mundesive njerezore dhe te politikes. Eshte nje situate e ngjashme me nje cmenduri kolektive.

  Reply to this comment
  • ERA January 18, 11:14

   Ke te drejte Ilir sepse kjo eshte nje çmenduri kolektive qe nuk dihet se ku do ta kete fundin.Te gjithe kerkojne qe shteti te vendose rendin!!!! Deri diku e drejte,por a nuk duhet qe dhe ne te zbatojme ligjin,sepse keshtu si shkruajne disa ,i bie qe Rama çdo Shqipetari ti vendos nje polic nga mbrapa si badiguard.Shkaqet duhen kerkuar ne mentalitetin Shqipetar te prapambetur,ne dembelizmin dhe manise per tu bere i pasur pa punuar,menyren e te sjellurit ne shoqeri dhe familje,tek shkollat shume te prapambetura dhe kryesorja duhet pe tjeter te ndryshojme mentalitetin e te fortit duke ulur kurrizin dhe shtruar punes sepse vetem me pune vijne gjithe te mirat.Kur te bejme keto si individ,atehere duhet ta drejtojme gjishtin tek shteti dhe jo anasjelltas.

   Reply to this comment
 6. niko January 18, 11:22

  Ekonomine,pasurite minerare te vendit,monopolet ne trgetimin e hidrokarbureve,cigareve ,ilaceve dhe ushqimeve te popullates i zoteron “familja” vete S.Berisha dhe me Kryesoren Ai zoteron Gjyqesorin kaqe shume te korruptuar sa qe na e ka shpifur dhe neveritur fjalen Drejtesi!Aktivizimi i Krimit dhe grupeve kriminale se fundmi nuk eshte i rastesishem;70% e shqiptareve presin ndryshimin ose Rilindjen e premtuar ;koha nuk pret!!

  Reply to this comment
 7. Malo January 18, 11:57

  Mendoj se “Labin nga Lazarati” duhet ta bejme shefin e krimeve, veçse do i luteshim te mos flasi ne emer te 1 milion shqiptareve. Megjithe se ne parim ke plotesisht te drejte, pasionin mbaje individual. Nddyshe do demtosh shendetin dhe asgjetjeter ske per te nxjerre ne drite.

  Reply to this comment
 8. miri January 18, 13:35

  O PLLUM ZAIMI…….ala sjan pre fijet thu zotnia jote ahahahah
  tregoj histori para 90 tes…….besim dylekshi ka pas nejt turni tret te halet e tirones, te kinemo partizoni, besimo do te heqim se ka ankesa , skeni ca tboni do mhiqni ka kjo hale do mconi hale tjeter……etrasferun tek halet e trenit e ne kjo pun , pune per ne ska……….thot ed bossi…..20 vjec je iri…40 car di me bo ske zanot…..50 vjec je i vjeter……..pranaj knoqu tu knoq ne fb. hajt turqeta

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim