Plagoset me armë deputetja britanike

June 16, 2016 15:31

Plagoset me armë deputetja britanike

Deputetja laburiste Jo Cox ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, pasi u qëllua me armë zjarri dhe u godit me thikë.

Sipas BBC, ngjarja ndodhi në Birstall, në afërsi të Leeds, në rrethana ende të paqarta.

41 – vjeçarja është dërguar me urgjencë në Spitalin e Leeds.

Ndërkohë në lidhje me ngjarjen mësohet se policia ka arrestuar një 52 – vjeçar.

Dëshmitarë thanë për BBC se Cox, nëna e dy fëmijëve, u la në tokë e gjakosur, ndërsa mësohet se gjatë këtij sulmi është plagosur edhe një tjetër person.

June 16, 2016 15:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim