Plagosi me thikë 63-vjeçarin, arrestohet autori

July 5, 2018 09:47

Plagosi me thikë 63-vjeçarin, arrestohet autori

Policia e Fierit ka arrestuar një 52-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i plagosjes me thikë  të 63-vjeçarit Petraq Gjika një ditë më parë. Policia vuri në pranga Xhevat Bregun, banues në Mbrostar, Fier.

Dje rreth orës 18:20, në lagjen “8 Shkurti” për motive të dobëta, Bregu goditi me thikë 63-vjeçarin duke e lënë të plagosur.

I plagosuri ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Vrasje e mbetur në tentativë” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja e armëve të ftohta”.

l.h/ dita

July 5, 2018 09:47
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*