Plagosi me thikë të riun në lokal, kapet 41-vjeçari nga Dibra

August 4, 2018 21:11

Plagosi me thikë të riun në lokal, kapet 41-vjeçari nga Dibra

Autori i krimit, që ndodhi mbrëmjen e kaluar në fshatin Bllatë të Maqellarës, është vendosur sot në pranga nga Policia e Dibrës.

Sipas të dhënave zyrtare, shtetasi Resmi Dida, 41 vjeç, ka tentuar dje rreth orës 23:00 të vrasë me thikë në ambientet e një lokali shtetasin me inicialet E.K, 30 vjeç.

Pas ngjarjes, Dida është larguar duke përfituar nga errësira.

Ai është kapur sot rreth orës 19:00 pranë fshatit Luzni të Dibrës.

Grupi hetimor dyshon se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta.

Sa i përket materialeve proceduriale, ato do t’i referohen Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Dibër për veprën penale “Vrasje me paramendim e mbetur në tentativë”.

s.a/dita

August 4, 2018 21:11
Komento

1 Koment

  1. Te q'' fsha Janullen dhe gjyzelat e Arabise bashke August 4, 23:24

    Ate listen e dasmes ku ta keni. A thua se nuk kane stres shqiptaret fare me vrasjet dhe vdekjet qe degjojne cdo dite ne Shqiperi, por ju do jepni dhe cdo vdekje dhe vrasje qe ndodh ne planet. Vetem vrasje, vjedhje, droge, therje, korrupsion, kurveri, jepni, qe ti cmendni fare shqiptaret. Gazetare leshi, a thua se nuk ka lajme te mira ne Shqiperi apo gjetke qe tia u hiqni sadopak merzitjen njerezve te shkrete. Gazetar leshi dhe gazete leshi si gjithe te tjerat. Cili eshte misioni juaj? Prandaj dhe shqiptaret ikin nga syte kembet se u behet sketerre ne SHqiperi. Vetem lajme te keqija degjon, dhe jemi katandisur 40 perqind e popullsise ne emigrim. Dhe ne vendet qe jane ne lufte nuk ikin kaq shume. Boll o kafsh. Jeni bere pjese e ligesise edhe ju, se bashku me politikanet qe po e perdhunojne kete popull dhe vend. E di qe nuk do ta postani komentin, por gjithsesi ti qe merresh me kete pune, ate motren ku ta kesh.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*