Sherri për parkimin, ish-drejtori plagos 3 persona

June 17, 2016 13:21

Sherri për parkimin, ish-drejtori plagos 3 persona

Ish-Drejtor i Zyrës së Punësimit në Kavajë, Saimir Kurti është arrestuar nga policia. Rreth mesditës ai ka plagosur me armë zjarri tre persona.

Sipas dëshmitarëve shkak i konfliktit ishte parkimi i automjetit të bashkëshortes së Sajmir Kurtit para lokalit të shtetasve me mbiemër Kazazi.

Gjatë konfliktit që ka vijuar me debate për përkatësinë politike dhe për arrestimin dhe lirimin e kryebashkiakut Elvis Rroshi, të dyja palët janë përleshur fizikisht e në fund Sajmir Kurti ka qëlluar me pistoletë mbi dy personat.

Plumbat plagosen edhe një kalimtar. Autori është ish-drejtori i zyrës së punës në Bashkinë e Kavajës, ndërsa të plagosurit janë kryetari i Forumit Rinor të PD në Kavajë, babai i tij dhe një shitës ambulant.

Të plagosurit janë 48-vjeçari Eqerem Kazazi, djali i tij Erkid Kazazi (21 vjeç) kreu i FRPD dhe shtetasi Dritan Xhika.

Eqerem Kazazi, i njohur ne Kavajë për një vrasje në vitin 1997 në Bingon që drejtonte ai.

Kazazi ka qënë për vite të tëra në kërkim dhe ka vuajtur burgun për vrasje.

 

 

saimir Kurti

12717453_10204305124628385_80899610807014811_n 12369088_10204000293127788_7853058709722561240_n

 

June 17, 2016 13:21
Komento

8 Komente

 1. rolando June 17, 13:29

  Kokat

  Reply to this comment
 2. Arben June 17, 14:08

  HAJDE RILINCIT E KAVAJES, HAJDE.

  NJERI ME PESE EMRA E ME DENIME PENALE PA FUND.

  TJETRI GANGO LAGJE I TIPIT “CA KE QE SHIKON”.

  RROFTE POPULLI I KAVAJES QE FUT KOKEN NE BYTH DITEN E VOTIMIT.

  Reply to this comment
 3. Arben June 17, 14:17

  HAJDE RILINCIT E KAVAJES, HAJDE.

  NJERI ME PESE EMRA E ME DENIME PENALE PA FUND.

  TJETRI GANGO LAGJE I TIPIT “CA KE QE SHIKON”.

  RROFTE POPULLI I KAVAJES QE FUT KOKEN NE BYTH DITEN E VOTIMIT..

  Reply to this comment
 4. Edi June 17, 15:53

  O tyta,e dini ca dmth qe ti thuash Eqerem Kazazit “PSE shef”… Nuk jeni NGA kavaja prandaj MOS komentoni si kau peles

  Reply to this comment
  • Anton June 17, 19:31

   ooo shoku qerem kazazi me familje ka vrare+shuar familje ne kavaje plot 20-vjet qe ishte dhe deputet i kavajes sali berisha,dhe tani PD-ja pretendon per kandidat bashkise se kavajes kid kazazin cunin e kriminelit qerem kazazi po i jep dum se car po bohet,kazazet 20-vjet te PD ne kavaje kane bo nomin duke vrare-vjedhur-uzurpuar-etj,dosjet e kazazeve nuk kane te mbaruar jane mbyllur dhe mbahen te mbrojtura nga plera PD me gjykatat+prokuroria qe kjo vete i drejton…

   Reply to this comment
  • Ana July 18, 16:31

   E ca dmth? Kush esht ky?

   Reply to this comment
 5. fteri June 17, 16:46

  Peshku qelbet nga koka !,atijë i lumtë pushka ,jetoimë në shoqëri vetëgjyqësie se gjykatat nuk japin drejtësi ,pra nuk ka shtetë 25 vjet.rrumpallë ,amulli vrasjesh dhe krimesh për shoqërinë shqiptare kjo drejtësi e korruptuar ka hapur ose gjeneruar një spirale( zingjir ) krimesh.

  Reply to this comment
 6. ELIOT January 25, 11:53

  PO RAMA PERSE SI FUT NE BURG …. APO SKA SPIUNA NE KAVAJE ..?????? NDOSHTA I JAPIN 20% RAMES METES …RROFTE SHQIPERIA E KORRUPTUAR …MIRE JA PASKAN BERE KETIJ TRIMI ..QE KA VRARE TE PAFAJSHEM ..TE FUTEN NE BURG OSE QEVERIA E RAMES DHE GJUKATA TE ZHDUKEN … DEBILA … TE VRASIN PER NJE FJALE GOJE …. KULTURA E COBANEVE KMUNISTA … DUAN TE KOMANDOJNE GJITHMONE …KETE KULTURE I LA ENVERI …

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*