”Plan i diferencuar sipas zonave”, Conte: Nga 4 maji Italia fillon rihapjen

April 21, 2020 12:29

”Plan i diferencuar sipas zonave”, Conte: Nga 4 maji Italia fillon rihapjen

Kryeministri Giuseppe Conte lajmëron se Italia fillon hapjen nga 4 maji por me një plan të diferencuar sipas zonave, nga ato më pak të prekura tek zonat e kuqe.

Conte thotë se do donte që nesër të ishte kryer hapja e menjëhershme por duhet të jetë graduale dhe plani i detajuar do të jetë të dielën.

Po ashtu ai thotë se ka konstatuar që shumë qytetarë janë të lodhur tashmë nga sakrificat dhe përpjekjet dhe i duhet një relaksim me lehtësimin e masave.

Conte gjithashtu përmend edhe bizneset dhe akivitetet komerciale duke premtuar se do i hapë sa më shpejt të jetë e mundur.

o.j/dita

April 21, 2020 12:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim