Plani i Rosell, një Champions me 64 skuadra

November 2, 2012 22:26

Plani i Rosell, një Champions me 64 skuadra

Presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell, mendon se futbolli ka nevojë për ndryshime të rëndësishme dhe ai ka një plan për të motivuar më shumë skuadrat dhe për të rritur audiencën. Në Champions duhet të marrin pjesë 64 skuadra dhe nga Spanja duhet të futen tetë të parat. Gjashtë prej tyre me kualifikim direkt, ndërsa vendi i shtatë dhe i tetë të marrë pjesë në një fazë eliminatore. Kjo do t’u japë mundësi këtyre ekipeve që të kenë më shumë të ardhura, të investojnë më tepër për të rritur cilësinë dhe rrjedhimisht do ketë më shumë interes nga ana e tifozëve.

November 2, 2012 22:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*