Plani i Voltanës: Vllaznia, në Kategorinë e Parë (!)

June 17, 2015 19:51

Plani i Voltanës: Vllaznia, në Kategorinë e Parë (!)

Kandidatja e djathtë për Bashkinë e Shkodrës Voltana Ademi ka shkaktuar një gafë të vërtetë gjatë takimit përmbyllës në Shkodër ku ishte edhe Lulzim Basha.

Duke u ndalur në programin e saj tek sporti, kandidatja e PD-së tha se do të bëjë gjithçka që Vllaznia të jetë në kategorinë e parë.

Por pretendentja për Bashkinë e Shkodrës duhet të mësojë se Vllanzia është aktualisht në Kategorinë Superiore, ose siç njihet ndryshe Superliga. Ndërsa kategoria e Parë, është kategoria inferiore.

“Do të bëjmë gjithçka për t’i ofruar edhe Vllazninë mundësi më të mira në Kategorinë e Parë për ta mbajtur në vendet më të larta të kësaj kategorie”, deklaroi Voltana Ademi.

Shpresojmë që kjo të ketë qenë një gafë nga emocionet, aq më tepër që e pranishme ishte dhe Jozefina Topalli, e cila e braktisi në këtë fushatë.

 

 

 

June 17, 2015 19:51
Komento

26 Komente

 1. Toni June 17, 20:10

  voltana ademi fotokopje e mark uk nga ana ideollogjike..

  Reply to this comment
  • adri June 17, 20:53

   Nuk ka pas as do te kete ndonje kandidat te hajrit pd ja. Po i Urojme nje fitore sa me te thelle Keti Bazhdarit si dhe nje fitore te te gjithe Kandidateve te Koalicionit te majte ne te gjithe Shqiperine.
   Po me sali berishen cdo gje behej ne Shqiperi dhe rezultatin po e shohin Shqipetaret se cfare i ka bere berisha dhe PD ja Shqiperise katrahure komplet nga Tirana e ne te gjithe shqiperine ndertime kuturu e sipas qefjit.

   Reply to this comment
   • toni June 18, 10:00

    voltana nuk ja ka haberin bashkise. vazhdon dhe leshon gafa sic beri me programin e kopjuar te keti bazhdarit. apo sic u kapen ata militantet duke ndare leket ne zyrat e pd. me kete vizion do vazhdoi voltana me marr vota? uroj qe keti te fitoi bashkine dhe shkodranet te ndergjegjesohen qe e djathta nuk i beri asgje ne 20 vjet qe bashkin e paten ata

    Reply to this comment
   • Agamemnoni June 18, 11:24

    Shkodra ka nevoje per nje drejtues te zotin. Kandidatja Keti Bazhdari ka nje projekt te qarte per Shkodren. E verteta eshte se ne Shkoder nuk u krye asnje investim ne tete vite te PD, ku edhe kryebashkiaku ishte i djathte. Ne vetem nje vit e gjysme ne Shkoder qeveria e sotme ka kryer nje sere investimesh. Me perkushtimin e Keti Bazhdarit dhe me mbeshtetjen e qeverise investimet ne Shkoder do jene edhe me te medha.

    Reply to this comment
  • Eriola June 17, 21:00

   Epo ka te drejte se me PD ne krye do katandiset vllaznia si tirona kur erdhi basha qe nga superskuader qe kontrollonte kampionatin kombetar, ose me mire te themi superligen, u rrenua ne nje skuader qe edhe ramadanit te portokallise i vinte keq per te.

   Reply to this comment
  • info-analitike June 17, 21:42

   Toni ja gajasu me kete Berluskonin e Peqinit:

   http://youtu.be/pBN__knpQTE

   Reply to this comment
  • vllaznia June 18, 09:47

   eshte e paimagjinueshme sesi nje kandidatete per nje bashki si ajo e shkodres me nje ekipt te tilel futbolli me aq tradite, te deklaroj dicka te tille. kjo nuk eshte gabim nga emocionet per gabim si rezultat nga inioranca qe kandidatet e partise demokratike karakterizohen. ate nuk e din fare se per cfar flasin por vetem lexojn cfare i thone!

   Reply to this comment
  • andon June 18, 09:48

   A e din ti se cfare do te thote Vllazni? Nuk luan kryetari i bashkise futboll, por i jep mundesi djemve te luajn dhe te shpalosin talentin e tyre. Ti bashke me Lulken nuk e keni iden e futbollit, keshtu qe leri rehat ekipin e djemve te Vllaznis.

   Reply to this comment
  • kategoria June 18, 09:49

   kjo do jete e ardhmja e ekipit historik ta vllaznse nese voltana ademi zgjidhet kryetare!!kjo eshte cfare ajo ka ndermend ti ofroj qytetit dhe qytetareve te tij. eshte per te ardhur keq sesi te pakten partia demokratike nuk po gjen personat e duhur as per te perfeksionuar mashtrimet e tyre!!

   Reply to this comment
  • misioni June 18, 09:52

   nese nje kandidat nuk di dicka aq elementar per te cilen pretendon te flasi, si mund te besohet qe ajo ta realizoj ate qe thote? kjo eshte nje pjese vetem e vogel per qytetit pasi kush e din se cfare ajo mund te di ose te mos di per problemet e tjera te qytetit! pa problem voltana, ti vazhdon kengen se Keti do merret me punet e bashkise!

   Reply to this comment
  • Aurel June 18, 09:53

   Lerjani futbollin atyre qe e kane pasion dhe dine te luajne. Mos i fusni hundet edhe tek vllaznia se e pane sa mire e ngriti Tiranen, Luli. Dhe mos mendoni se duke i thene keto do marresh vota, qendroni larg sportit se po e shkateroni duke e kaluar ne politike.

   Reply to this comment
  • Kosta June 18, 09:57

   Sporti eshte pasioni i djemve te rinj qe luajn mos e ngateroni me politike. Futbolli luhet dhe cdo njeri qe e ka ne gjake i shtohet pasioni dhe deshira per ta bere ate akoma edhe me te bukur.
   Si mund te dalesh ti e te flasesh per vllaznin qe se ke iden e futbollit. Shko merru me politike, se vota nga futbollistet dhe nga tifozat e VLLAZNISE, nuk ke per MARRE AS EDHE 1(NJI)

   Reply to this comment
  • Drini June 18, 10:00

   Te gjitha kandidatet e PD mendojne se kane te drejt te flasin per futbollin, me thuaj nje kandidate qe ka ngritur nje skuader????? Vjen ti e na flet per futboll, qe se ke iden se cfare heqin Futbollistat per te realizuar endrren. Ju keni mbeshtet asnje futbollist, jo me te mbani nje ekip per punen e vet qe kane realizuar. LARG POLITIKA E KEQE NGA SPORTI.

   Reply to this comment
  • anonim June 18, 11:19

   Apo kjo eshte e rrjedhur nga trute e kokes. Keqardhje per PD dhe Voltanen qe mbi te gjitha eshte femer. Nuk paska gje me te keqe se te degjosh gafa nga goje e nje femre qe pretendon te drejtoje qytetin. Gjithsesi qytetaret e Shkodres e kane bere zgjedhjen e tyre ajo eshte Keti Bazhdari.

   Reply to this comment
  • Rexhepi June 18, 11:22

   E shkreta Vlotane. Ne raste te tilla shprehja qe misheron Voltanen eshte ” faleni o zot se nuk di se cfare thote”. Totalisht idiote, ne cdo takim qe organizon keput brockulla. Per te mos folur pastaj per programin, ku edhe vete znj. Ademi pranoi se ka marre pjese nga programi i rivales se saj, znj. Bazhdari dhe i ka futur ne programin e vet.

   Reply to this comment
 2. miri June 17, 20:13

  e shikon sa e don tiranen voltana ,na knaqi….asnji tifoz i vllaznise nuk duhet te coj voten epr fundosjen e vllaznise

  Reply to this comment
 3. Perkthyesi June 17, 20:37

  Nje tjeter shembull se cfare kandidatesh ka zgjedhur PD! Ne Kelcyre, kandidati i saj nuk di as shkrim as kendim; ne Bilisht CV e tij konfirmon se di te perdore Internet Explorer (!!), dhe se fundi kjo bibe e Shkodres nuk e di se ka nje kategori superiore! Jam i sigurte se ka me dhjetra te tille brenda kesaj cete banditesh! Ku shkojme keshtu?

  Reply to this comment
 4. "Horri i Bulevardit" June 17, 20:46

  Ishalllah, kete vit na rregullojne cilesine e diellit, se bool kena vujt.

  Reply to this comment
 5. informatori June 17, 20:57

  Megjithese Voltana eshte , kjo qe eshte , dhe kandidatja e majte eshte shume me e pergatitur e me e afte , populli i Shkodres , eshte nje popull pervers dhe ndryshon kryekeput nga gjithe pjesa tjeter e popullit shqiptar . Shkodranet , e konsiderojne vehten si te djathte , pa u thelluar shume se ç’do te thote te jesh i djathte , se nuk mund te jesh i djathte pa breke ne bythe , te djathtet , jane pasaniket , industrialistet e latifondistet dhe jo shkodranet e pa pune . Sidoqofte , per shkak te perversitetit shkodran , kjo bashki , do te jete nder te paktat , ku e djathta do te dale fituese . Shkodranet , gabojne rende ne perzgjedhjet e tyre dhe , me dashje , demtojne vehten .

  Reply to this comment
 6. Rozeta June 17, 21:06

  E dha programin goca, po u fut ne bvashki iku shkodra dhe vllaznia ne kategorine e pare (inferiore) dhe pastaj hajde rregulloje meselene qe do lere pas kjo Voltana po u be kryetare bashkie, se dihet tashme PD futet per te mbushur xhepat e veta jo te ndihmoje popullin.

  Reply to this comment
 7. Barist ne Vicitol June 17, 21:23

  Voltana ka nje te drejte, Shkodra si qytet ka shkuar per lesh nen drejtimin e malok-kriminelit Sali Zehere Berisha, perse te mos shkoje per lesh edhe ekipi i futbollit Vllaznia, deri dje djepi dhe krenaria e Kombetares. Voltana ka nevoje te beje nderhyrje kirurgjikake ne goje, na e shpifi duket si vampirese, merr noten 10 me yll burri i sa,j qe fle me kete vampire. Para Shkodra e mbuahur me plehrat e malokerise, jom Pukjan prej Shkodre.

  Reply to this comment
 8. mali June 17, 22:10

  Te gjith te PDse ishin injoranta dhe hajdut te investimeve por kjo Volltana eshte krejtesisht injorante qe mjer Shkodra ke paska pase prefekte e deputete . Turp mos me pase asnje informacion per Vllaznin e mijerave tifoza ne Shkoder e ne te gjitha trojet shqiptare .
  Shkodrane qe doni zhvillimin qe doni te ardhmen dhe ringritjen e qytetit te Shkoidres dhe te gjithe bashkise se madhe VOTONI KETI BAZHDARIN DHE PS ne , mos u tregoni fanatik partish , per shkodranet parti eshte zhvillimi i shpejte i Shkodres .

  Reply to this comment
 9. Murlani June 17, 22:25

  Te gjith po kuptojne se erdhi ndryshimi i madh ne Shkoder , po kuptojne se duhet votuar nga te majte e te djathte Keti Bazhdarin dhe PS per te bere ivestimet qe Shkodra pret tash 25 vjet . Te gjithë e kuptojnë se injoranca dhe babzia e Voltanes dhe e shokeve te saje kane mjeruar dhe tuperuar Shkodren , marakun per ta qite vllaznin ne kategori te pare qe tuj ja realizu shoku i partis sajë Grima por e mbajti me zor ne superlige tradita dhe talentat qe ncjerr Shkodra .

  Reply to this comment
 10. Mark uk June 18, 08:07

  Me vjen keq per ata injorant si kapen,mbas nje fjale si ne rastin e Voltanes. E nuk merren me gafat e sherret qe po i ban vendit ai humomeni qe e kemi per fate te keq te shqiptarve kryeminister. Sidoqoft kjo thenje e Voltanes,me kujton thenjen,bile kemnguljen e ish sekretares se pare te Mirdites qe pate thene ne nje takim qe benin ne ate kohe per form.U ngrit nje diskutant e kerkoj qe ekipi i minatorit te arrij ne kategorin e pare.Me nje here Gjela Biba sekretare e pare thot:Pse ne kategorin e pare,ne kemi mundesit ta cojm ne kategorin e shtate.Kjo duke e ditur se ne pune kategoria e shtate eshte ma e larta,kemngulte ne te sajen e nuk guxonte njeri ta korrigjonte.

  Reply to this comment
 11. mushkonja June 18, 10:06

  kjo me duket se jeton ne zdralaj o bobo ça na ka gjet me kete rob i humbur

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*