Plasari: Dosja Tahiri nuk do të mbyllet

November 10, 2017 13:45

Plasari: Dosja Tahiri nuk do të mbyllet

Studiuesi Aurel Plasari shprehet se çështja e Saimir Tahirit nuk do të mbyllet dhe nuk mund të mbyllet.

Në një intervistë për emisionin “Studio e Hapur”, Plasari, thotë se as kryeministri nuk është në dijeni të disa elementëve të kësaj çështjeje që nuk e lejojnë atë të mbyllet.

“Nuk është vetëm çështja e drogës”, shprehet ai, pa zbuluar gjë më tej.

Sipas tij nuk është çështje emrash ajo që ka rëndësi në këtë dosje, por diçka tjetër. Ai ka shtuar se elementët e dosjes do të zbulohen gradualisht, por ajo nuk mund të mbyllet.

Madje sipas tij, nëse z. Rama do të njihte të gjithë elementët e saj nuk do të merrte në mbrojtje ish-ministrin e Brendshëm, Tahiri.

n.s. / dita

November 10, 2017 13:45
Komento

6 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku November 10, 15:02

  Hahaha, po cfare di qy Aureli qe nuk e dika Kryeministri.

  Reply to this comment
 2. Antoni November 10, 16:29

  Po ky c’mutin do? Ceshtja e Tahirit apo tahireve te tjere eshte ne duart e prokurorise e nuk i takon z.Plaskari te flasi per te. Nqs di apo eshte pjese e grupit tahiri, te shkoje ne prokurori e te denoncoje.

  Reply to this comment
 3. Arber I November 10, 17:22

  Kur qenka bere kandidat per Kryetar te SHISH-it ky Plasa -ri?!

  Reply to this comment
 4. opinionist bjond fevzi kaqureli November 10, 18:07

  Dy kokrra ne maje kishte ky. E pashe emisionin. Pordhac arrogant. Pa ewspekt

  Reply to this comment
 5. Jimi November 10, 19:31

  Qe Tiku ka qen kot kete e kemi ditur prej kohesh, por qe Relja paska qene flame kete nuk e dinim!
  Per kuriozitet Rele! Kush ti ka kallzu tan keto gjana? Aha e murra vesht ti ka kallxu tellalli dixhital.

  Reply to this comment
 6. lora November 10, 21:42

  Na plasi nga plasari! Doli ky? Eshte bere si dordolec dhe qenka edhe punonjes i ish Vishos . Nga i di gjithe keto gjera? Aty qenkan shumica spiune, agjente, thashethemexhij, intrigante, hajdute, drogaxhinj , kurvare…te gjitha i dine e as gjene nuk thone. Plasari e hodhi dhe ky nje llaf se s’i dihet neser.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim