Platforma e bashkëqeverisjes, Rama prezanton nismën e parë

January 10, 2018 11:56

Platforma e bashkëqeverisjes, Rama prezanton nismën e parë

Kryeministri Edi Rama ka ftuar shqiptaret te jene pjese e bashkeqeverisjes, duke prezantuar nismen e pare.

“Ndezja e ekranit të ndërveprimit me njerëzit e zakonshëm për nismat e regjistruara në Platformën e Bashkëqeverisjes. Një grup prindërish që propozojnë reformimin e kalendarit ditor të orëve mësimore. Bëhuni pjesë e bashkëqeverisjes duke u regjistruar në www.shqiperiaqeduam.al“- shkruan Rama ne faqen e  tij ne FB.

“Shqetesimi perkonte me shqetesimin e shume prinderve, nxenes dhe mesues, ndaj ideuam planin mesimor, ngarkesa mesimore dhe pesha e cantes, tre lende ne 6 ore, ne 90 minuta te zhvillohet nje lende, ndare ne 45 minuta”- tha ideatorja e nismes.

Nderkohe qe vete Rama ka theksuar se “Kushdo që ka një çështje për të adresuar për mosplotësimin e një të drejte ligjore në raport me zyrat e shtetit, në lidhje me situata që kanë të bëjnë me tentativa për korrupsion, apo zvarritje për të marrë atë që i takon, duhet t’i referohet kësaj platforme”.

Sipas tij, “nismat janë disa, por është përzgjedhur kjo nismë për këtë proces. Së bashku duhet të gjejmë rrugë të reja, për të përmirësuar reformat tona dhe procesin e qeverisjes”.

January 10, 2018 11:56
Komento

4 Komente

 1. socialSSalisti prej Blushi January 10, 12:16

  TI KE IK PER LESH QEKURSE KE LINDUR PRANDAJ BERISHA SI KRRIMINEL I SHQIPETAREVE JETON NE PERJETESI BASHKE ME NJE QE TA KA FUTUR NGJALEN ME EMRIN LIKE FLORI!!!!!!

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 January 10, 15:40

  mor po ky po i tall karët me ne aq keq sa vështirë se duron pa sharë!!
  po përse more qelbësirë 2 metroshe,orari i shkollave dhe pesha e çantave të fëmijve qënka problemi i shqiptarëve??
  pak më shumë rrespekt për këta njerëz të të paguajnë,jua rrjep me zorr,bukën e gojës(të mbushur me diamante)ty dhe familjes tënde!!të paktën j më serioz!!
  vazhdo me atë që the direkt pas zgjedhjeve”se do të luftoje korrupsionin”,”se do të rrisësh mirqënjen” e të tjera të tilla!!
  “pesha e çantave të kalamajve”eh të shkërdhefsha çtë mban pragu për pafytyrësinë që ke!!

  Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 January 10, 16:04

  Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

  « Back

  Reply to this comment
 4. anticensurë25642654 January 10, 16:34

  Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

  « BackDuplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

  « Back

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim