Platforma për “Çlirimin nga Babalja” dhe 4 pyetje për Kryetarin e Opozitës

October 8, 2018 23:22

Platforma për “Çlirimin nga Babalja” dhe 4 pyetje për Kryetarin e Opozitës

Ditën e djeshme, fakte të reja u bënë publike lidhur me “audio-përgjimin” që u publikua dhe trumbetua nga Opozita, si zbulimi që do sillte rrëzimin jo vetëm të ministrit të Brendshëm, por të të gjithë Qeverisë.

Dhe kur të gjithë po prisnim qëndrimin, apo qoftë dhe shfajësimin, pasi ndjesa do ishte kërkesë e tepërt për Kryetarin e Selisë, prej nga ku u reklamua audio më e dëgjuar e muajve të fundit, Lulzim Basha u shfaq me një melodi të re, nëntitullin “Të çlirojmë zgjedhjet nga krimi”.

Por para recitimit të 4 pikave të planit të ri deri për zgjedhje, publiku pret prej tij sqarimet për recitimet e bëra live nga selia e tij dhe përgjigje për 4 pyetje që po qarkullojnë prej ditës së djeshme në mendjet e qytetarëve:

-Sa dijeni ka Lulëzim Basha për pagesën e premtuar dhe të marrë nga Babalja (Albert Veliu) dhe Fredi Alizoti?

-A ka pasur dijeni Lulëzim Basha për bisedat që ka kryer Ervin Salianji, “Babalja” dhe Jetmir Olldashi?

-Kur është informuar Lulëzim Basha nga Ervin Salianji, që në regjistrimin audio, rolin e Geron Xhafajt e luante Fredi Alizoti?

-Çfarë roli ka pasur një nga rojet e Lulëzim Bashës, me nofkën “gishtpremi”, në pagimin dhe strehimin e Babales dhe Alizotit?

Deri në shfaqjen e radhës, Kryetarit të Opozitës mund t`i duhet pak kohë, që suksesin e performancës së tij mos ta mbështesë këtë herë vetëm në buzëqeshjen karakteristike, por të bëjë kujdes në vargjet që do të riprodhojë, për të shpëtuar veten nga telashi që kërkon t’ia futi djaloshit shejtan dhe të përlyer keq, nga Komuna Gore e Korçës.

Pyetje të shumta do vijojnë të bëhen çdo ditë, deri kur Kryetari i Opozitës shqiptare të tregojë të vërtetën e madhe: Atë që do e çlirojë atë vetë, por më shumë Opozitën shqiptare, nga “Platforma Babale”./DITA

October 8, 2018 23:22
Komento

18 Komente

 1. intelektuali October 9, 00:31

  Nje pyetje nga intelektuali o gazeta DITA:

  A ka ne ndonje vend te Botes nje Minister Rendi ne Demokraci me vella kriminel drogaxhi dhe burgaxhi me denim te pakryer ne Itali qe e fsheh nga Drejtesia me te gjitha fuqine e pushtetit qe ka ne duart e tij?

  A ka ne Bote nje Minister Rendi ne Demokraci qe ka qene ne monizem Hetues gjakatar i Enverit qe i kane dale LIVE ne TV deshmitaret e torturave sadiste te tij?

  Ky Minister Rendi qe gjendet ne Shqypnine Enveriste te Edi Rames dhe Taulant Balles nuk mund te zbulohet ne asnje vend te Botes, bile as ne Korene e Veriut te Kimit sepse do te diskretitonte Partine Komuniste te ketij vendi

  atehere:

  ME KE TA KRAHASOJME FATMIR XHAFAJN E EDVINIT?

  Kjo eshte pyetja me permbajtje te thelle qytetare o gazeta DITA, pyetje qe nuk ka pergjigje ketu e 30 vjet qe kur ra Muri i Berlinit ne Bote, por jo ne Shqypni.

  Reply to this comment
  • Vetem ideal ska kauza juaj antishqiptare. October 9, 20:06

   Fatmir Xhafa nuk do denjonte te te perdorte per leter higjenike o plehu i blogut me nickname intelektu-HALE

   Reply to this comment
  • I tillë je , sa herë që hap gojën October 9, 20:35

   Ore gomari inteloleshi , a ha shqip ti dhe a merr vesh se përse po flitet ?! Pse dërdëllit kodra pas bregut ?! Në se nuk ke argumente , apo tru , për të polemizuar , është më mirë të heshtësh , se sa të hash m** !

   Reply to this comment
  • Fuck Mark uk, Crusader, Coeur & LOVE + intelektual + BLACK SWAN October 9, 21:17

   HALE, intelekt-haleje! Sikur komentet ne blogun e Ditas ne adresen tende te ishin GELBAZA (ashtu sikur je edhe vete) e te peshtyra ne surratin tend do mbyteshe. Po ti s’paske as NDER FAMILJAR, as QEDER e as MORAL PERSONAL. Nuk e di se ku jeton (dhe AS QE ME INTERESON) por desha te te bej nje sygjerim: Nese s’ke, (kudo qe te jesh) blie nje “BERETTA” e futja vetes, ose ne byth ne vend te dildo’s, nese te dhimbset jeta ose ne temth te lash surratin dhe nderin….

   Reply to this comment
 2. Fat man October 9, 00:32

  Nuk e kuptojme perse Lulush shalendjituri dyhet t’u pergjigjet 4 pyetjeve?
  Luli se bashku me Saliundolen ne konferenca per shtyp para m,ediave te shkruara dhe vizive dhe deklaruan se pergjimi eshte i sakte dhe plotesisht i vertete.Nga kush u muar leje per te bere ekete pergjim ata thane se per te pergjuar kriminelet nuk merret vendim.
  Nuk behet fjale fare per Salianj, Olldash (gazetar-leshi), Alizoti apo Babalja qe duhen te arrestohen por nen pranga duhet te vihen Lulushi dhe Saliu, sponsoret kryesore, skenariste dhe Producentet e perbaltjes dhe mashtrive qe kane vite te cilat prodhohen ne Seline e Turpit Kinostudio SHQUP.
  Shpifesit para ligjit dhe ne pranga.

  Reply to this comment
 3. LORA October 9, 09:14

  Nuk dua pres me ndonje fjale nga selia shqup-se,,,,,pres vetem fjalen e Prokurorise dhe Gjykates dhe denimin ekzemplar te gjithe autoreve dhe aktoreve te skenarit ”babale 1”,,,me synime te qarta destabilizuese dhe eksploduese te procesit integrues te Shqiperise sone ne EU.
  TUNG.

  Reply to this comment
 4. korçari October 9, 09:26

  Kjo çeshtje pra Babalja do te jete guri i proves se Prokuroria po kalon ne stadin e Pavarur dhe e pafrikesuar nga pushteti politik,ku po vihen para fakteve te pakundershtueshme pisat e PD-se me Bashen ne krye dhe shpresoj se do te kete denime te drejta duke filluar nga Salianji &Co per kete çeshtje.Ka ikur koha kur Salehu bente prokurorin,hetuesin,akuzuesin,gjygjtarin,ministrin,dhe presidentin.Prokuroria e REFORMUAR dhe e PASTRUAR duhet te jete e drejte ,e ftohte dhe e PAINFLUENCUESHME nga çdo lloj nderhyreje duke fituar besimin e popullit tek drejtesia.

  Reply to this comment
 5. ETHEM October 9, 09:57

  LUTEM,GAZETES D I T A TE MOS BOTOJ 1,2,3,4 HERE OPINIINE NGA NJFAE I N T E L E K T U A L I QE ZE GJITH FAQEN E GAZETES ME INJIRANCIT E TIJ A N O N I M E PRO BERISHISTE SI KRTEKRIMINEL I SHEK.20,21.
  -SB I NXORRI BOJEN PD-SE DHE HORDHIA E TIJ E MBESHTET ATE.
  -SAJESAT BABALE 1,2,3 JANE SHPIKJE E SB.SE ASGJE NE PD NUK BEHET PA URDHERIN E TIJ.
  -PD DUHEJ SHKRIRE QE NE 2013 DHE SIDOMOS NE 2017 KUR RAMA I FALI 7+7 MINISTRA E DREJTOR ME KUSHTIN E KONTROLLIT TE ZGJEDHJEVE.DHE PRAP NUK FITOI.DHE NUK DO FITOI KURRE SA TE JETE SB NE PD,PASI PD ME NE KRYE KETE HORR KA BERE NAMIN NE KETE VEND ME VJEDHJE,SHKATERRIM E VRASJE.DHE POPULLI NUK E HARRON ‘97,98,21 JANARIN,GERDECIN ETJ..E MBI 6000 TE VRARE QE NGA 2 PRILLI NE SHKODER E DERI A.HAJDARI.
  -DHE SAJIMI BABALEVE 1,2,3..ESHTE FUNDI I MARRZISE SE ORRGANIZUAR NGA SB.
  -DHE POPULLI THOTE:”KUR I VJEN NGORDHJA Q E N I T SHKON E PSHURR NE DEREN E XHAMISE..”
  -TASHME EDHE BUFI PULAVE E KUPTON SE PD DUHET TE REFORMOHET PA SB E LB,NDRYSHE DO SHTOJ BABALET DUKE U BERE GAZI BOTES.

  Reply to this comment
 6. tori October 9, 10:40

  Intelektual I nderuar,duke perdor fjalet e At Gjergj Fishtes po te pyes :Aje intelektual apo shakllaban?Duhet te ngrihemi te gjithe ne kambe kunder mashtrusi,shpifarakut qe quhet E.Salianji e ta nxjerrim jashte nga parlamenti.Atdheu ne rrezik nga njerez te tille.

  Reply to this comment
  • intelektuali October 9, 13:32

   Me pare duhet te flakim me shqelma dhe grushta nga pushteti SHAKLLABANIN Fatmir Xhafaj, qe ka mashtruar me te kaluaren e tij si HETUES i Enverit qe ka dhunuar njerez te pafajshem ne diktaturen komuniste qe i dolen balle perballe ne TV dhe e denoncuan si kriminel gjakatar te diktatures

   pastaj:

   Duhet te flakim me shqelma ne bythe, Ministrin e Rendit te Edvinit, qe ka genjeyer dhe ka mashtruar per vellane e vet drogaxhi dhe burgaxhi qe jetonte si princ ne Vlore i fshehur nga Fatmir Mafiozi dhe kur i rane breket nga denoncimi o Babales e coi vellane e tij kriminel si “karte Postale” ne Itali per te vuajtur denimin qe i ishte dhene 7 vjet me pare.

   ATHDHEU ME TE VERTET ESHTE NE RREZIK NGA MAFIE E TILLE SI AL CAPONE NE SHBA.

   Reply to this comment
   • Intelektuali Nastradin October 9, 20:11

    Asgje nuk ka fshehur Xhafa. Eshte i dokumentuar qendrimi i tij ne 2003 kur njoftoi ish-KM e asaj kohe Fatos Nano per cka i kishte ndodhur te vellait. E vetmja gje qe ska bere Fatmir Xhafaj dhe qe kam bindjen se nuk e ben dot te kurroje sindromen psikopateske te ketij palo-intelektualoqes qe na cau Karrin me jashteqitjen e tij psiqike duke bere pis blogun e nderuar te DITA-s

    Reply to this comment
   • Fuck Mark uk, Crusader, Coeur & LOVE + intelektual + BLACK SWAN October 9, 21:15

    HALE, intelekt-haleje! Sikur komentet ne blogun e Ditas ne adresen tende te ishin GELBAZA (ashtu sikur je edhe vete) e te peshtyra ne surratin tend do mbyteshe. Po ti s’paske as NDER FAMILJAR, as QEDER e as MORAL PERSONAL. Nuk e di se ku jeton (dhe AS QE ME INTERESON) por desha te te bej nje sygjerim: Nese s’ke, (kudo qe te jesh) blie nje “BERETTA” e futja vetes, ose ne byth ne vend te dildo’s, nese te dhimbset jeta ose ne temth te lash surratin dhe nderin….

    Reply to this comment
 7. ALBAN DEGA October 9, 12:00

  Mendime mbi fakte

  NE CFARE PLANETI JETOJNE KETA PERBINDESHA !?

  – Mire nga robi nuk paten frike….Po nga Zoti nuk kane frike keta pamendesa !

  – Vox Populi Vox Dey’s ! Zeri i Popullit Zeri i Zotit

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Jose Padilla, i njohur edhe me emrat Abdullah al- Muxhahir ose Muxhahir Abdullah i lindur ne Bruklin, Nju Jork me 18 tetor 1970 arrestohet ne Maj te vitit 2002 dhe gjykohet per orvajtje aktesh terroriste ne disa qytete te SHBA-se dhe denohet me 21 vite burg per terrorizem….
  Babai i tij ishte Drejtor Drejtorie Jridike ne Ministrise se Drejtesise te SHBA-se. Edhe mbas denimit te te birit ai vazhdoi ne te njejten detyre .
  Vellai i Hillari Klinton, Zonjes se Pare te SHBA-se u arrestua dhe denua me afat te gjate burgimi dhe ajo vazhdoi te ishte Zonje e Pare e Amerikes dhe me vone Sekretare Shteti e SHBA-se….
  Jane me dhjetera raste te tilla jo vetem ne SHBA e Evrope por edhe ne vende me demokraci shume me te dobeta se ato.
  Ne saje te Salikracise ne Shqiperi akoma vazhdon mendesia 24 karat enveriste e luftes se klasave qe kur nje pjestar familjeje bente nje krim e pesonte e gjithe familja.
  Ne momentin qe nje pjestar familjeje mbush moshen 21 vjec ai konsiderohet si rrritur ( adult ) dhe ai mban pergjegjesi te plote lugjore per cdo veprim te tij.
  Askush nga familja, as babai e nena, as bashkeshortja dhe as femijet e tij nuk kane asnje pasoje dhe gezojne te njejtat te drejta si cdo shtetas tjeter. Aq me pak kur behet fjale per vella e moter.
  E gjithe Shqiperia, mbare opinioni publik kombetar dhe autoritetet e interesara te aleateve tane strategjike dhe shteteve jo mike e dine se i biri biologjik i Sali Berishes Shkelzen Berisha dhe i biri i tij politik Fatmir Mediu, etj. ishin dhe mbeten shkaktare te tragjedise se Gerdecit me 26 te vrare dhe qindra te plagosur perfshi baxhanakun e Berishes.
  Si Xeni dhe Fatmiri dhunuan jo vetem ligjet shqiptare por edhe ato amerikane qe ndalojne municionet kineze. Ata me vetdije te plote dhe me qellim perfitimi material dhe financiar, nderruan kutite e fidhekeve kineze dhe zhduken cdo shenje te prejardhjes se tyre nga Kina.
  Si veproi Sali Berisha ndaj tyre !?
  Nuk la gure e drure pa levizur,duke shpifur ne menyren me te eger e duke zevendesuar hetuesit e prokuroret e pakorruptueshem duke i zevendesuar me kamikaze te tij, duke i perzgjedhur gjykatesit me ne sherbim te tij qe shpiken akuzen me qesharake ne Bote te “ Aksidentit teknologjik” per pronarin e firmes Delijorgjin qe ishte mbulesa e pronareve te vertete Berisha i Ri dhe Mediu, ne nje fabrike primitive sklleverish nga 11 -12 vjec ku gjithcka kishte po jo teknologji.
  Mashtroi publikisht si shqiptaret edhe amerikanet se nuk e dinte ku bie Gerdeci dhe per baxhanakun e tij !
  E ktheu krejt qeverine e vet dhe anetaret e saj ne nje zyre noterie te cdo urdheri te Shkelzen Berishes, sic ndodhi me aferat nga me te korruptuarat e kriminale si CEZ-i, Ngjyrosja e Naftes, Interkoneksioni energjitik me Kosoven e dhjetra te tjera.
  E ka goje e akuzon kundershtaret e tij politike duke shpikur gjithfare shpifjesh, trillimesh, poshtersishe, sharjesh e kercenimesh deri me ekzekutimit me snajper te kryeministrit ne detyre, me revolucione bolshevike e permbysjen me dhune te nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike ne zgjedhje te kontrolluara krejtesisht nga kamikaze te tij qe nga Kryetari i Komisionit Qendrir te Zgjedhjeve e 5 ministrave ne postet kyce te dhuruara nga Edi Rama, per cka vete qehajai i tij ne krye te Partise Babale pat deklaruar se ai kurre nuk do ta kishte bere nje dhurate te tille, sic nuk e beri Sali Berisha, qe uzurpoi cdo fije e cdo hallke te te gjitha pushteteve legjislative, ekzekutive, elektorale, ligjzbatuese perfshi edhe mediat e deri edhe postín e kryetarit te Komisionit te Kontrollit te Shtetit, qe zakonisht i lihej opozites !
  A nuk ju kujton kjo demokrature berishte pikerisht parullen leninisto- staliniste te Revolucionit te Tetorit “ Vsje Vllasam Sovjetam !“ – Te gjitha pushtetin Sovjeteve ! dhe Luigji e 14te “ Ligji jam Une !”
  A mund ti vesh emer tjeter vecse Salikraci ketij sundimi absolut te pandeshkueshem, te pacenushem, dhe te paprekshem nga askush pervec “ Bandes se Gangstereve” te tij politike, biologjike dhe mediatike qe e rrenoi Shqiperine.
  Jo vetem kaq por edhe la e vazhdon te shpertheje njera las tjetres minat e tij me sahat ne cdo fushe te jetes shqiptare sipas antiparimit cnjerezor “ pas meje le te behet
  qameti ! “
  A nuk jane edhe “Bombat “e tij Babale pjelle e nje mendjeje djallezore dhe nje fabrike ala “ Fake Njuz” putiniste rrenash, shpifjesh e komplotesh te nje Sherri Berishe, Made.In Saleh Milloshevic Xhenxhiz Khani, burilmi i cdo sherrnaje e trazire politike, juridike, mediatike vetem e vetem per te vonuar, tjetersuar, sabotuar dhe minuar me cdo mjet e menyre Vetingun dhe Reformen ne Drejtesi, SPAK-un e Byrone Kombetare te Hetimit, tek te cilat si ai edhe Like Floriri, Lulezim Fazlici e Mona Cizmja, Fatmir Mehdihoxha e Xen Gerdeci, Argita Malltezi e Mul Stanishici, Enkeled Gebelsi e Ylli Manjani, Petrit Vasili e co. shohin me lemeri dhe u faniten cdo cast ne trurin e tyre te cakerdisur e ne panik prangat e ligjit dhe drejtesise ne duart e veta, konfiskimi i pasurive e miliardave te plackitura e vjedhura te shqiptareve , te pervetesuara me korrupsion te llahtarshem, fundin e turpshem te Salikracise dhe sundimit absolute te “ Kesaj Mafia qe ka dale drejt jashte Kontrollit “ !
  – Mire nga robi, mire nga populli nuk paten frike … po nga Zoti nuk kane frike keta pamendesa te pangopur me gjak e djersen te popullit te vet !
  – A thua Doktor Profesori i zemres
  qe e beri me zemer nje popull te tere Sali Berisha kurre se ka degjuar shprehjen filozofike mijeravjecare latine Vox Populi Vox Dey’s ! Zeri i Popullit Zeri i Zotit
  Secili mban pergjegjesi para ligjit e jep llogari para drejtesise por edhe para Zotit !
  Askush nuk qendron mbi ligjin !
  Ligji dhe drejtesia jane themeli e shtylla kryesore e cdo shteti. Jane shteti ligjor qe eshte shpirti i shtetit demokratik ku cdo shtetas eshte i barabarte para tij !

  Reply to this comment
 8. Alban October 9, 12:19

  From: Alban Dega
  Date: October 4, 2018 at 2:07:11 AM EDT
  To: [email protected]
  Cc: [email protected]
  Subject: CFARE NUK PRITET NGA BABALET E HAVALEVE SE SHQIPERISE SALI CIZMJA ?

  CFARE NUK PRITET NGA BABALET E HAVALEVE SE SHQIPERISE SALI CIZMJA ?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Po a nuk ishte babai i tyre Sali Berisha qe e rrenoi 13 here ne 13 vjet shtetin shqiptar deri nen themele ?
  Po a nuk ishte Prof. Dr. Sali Berisha dhe “ Banda e Gangstereve” ( nuk eshte Epiteti im as i Partise Laburiste britanike qe eshte 10 here me e djathte se PDSH-ja e Sali Berishes por i gazetave konservatore te djathta te Britanise se Madhe “ THE TIMES” , e dyta ne Bote per nga reputacioni dhe prestigji dhe “ Indipendent “ per qeverine e Berishes ne shkurt te vitit 1997, pa filluar ende kryengritja mbarepopullore ne Vlorë dhe krejt Jugun e vendit ) qe u grabiten dhe plackiten shqiptareve rreth 25 miliarde = 2 500 milione euro per 9 vjet sundimi te saj dhe ne kater vjete ne koalicion me LSI- ne e Like Floririt dhe Mona Cizme Lalezit!?
  Po a nuk ishte Prof. Dr. Sali Berisha, spiun i UDB-es serbe qe ne moshe gjimnazi, sipas fjaleve te Ramiz Alise pas nje interviste, te porositur nga gazeta kryesore spanjolle “ El Pais “ ne vitin 1992, i shitur edhe te KGB-ja sovjetike, edhe tek DHSE ( Drejtoria e Pergjithshme e Sigurimit te Jashtem ) francez + “ kush shitet nje here shitet gjithehere”, sic thote nje shprehje filozofike 4500 vjecare kineze.
  Ishte ky i fundit qe e ricikloi Berishen ne krye te qeverise shqiptare ne korrikun e vitit 2005 pas nje vizite surprize teper enigmatike ne Tirane nga dikush qe takoi vetem ate dhe Fatos Nanon dhe sherbeu si kumbara e marrveshjes okulte Nr. 2 Nano- Berisha me titullin kobezi “ Une President ! Ti Kryeminister !” qe e la me gisht ne bythe “ liderin historik socialist” te cilit Sali Berisha ia kaloi me 10 fishin e korrupsionit te tij trevjecar !?
  A nuk ishte “ Njeriu i shpreses se madhe” te ish kronikanit zyrtar te Enver Hoxhes dhe krahut te djathte te tij ne krye te rinise komuniste Mehmet Elezi, Prof. Dr. Sali Berisha qe rrenoi nga rrenjet krejt aresimin shqiptar duke flakur ne mes te kater rrugeve mesuesit me te mire, petagoget e profesoret me te pergatitur te shkollave te Larta dhe Universitetit te Tiranes e duke i zevendesuar me mesues e profesore Plepash e “ Akademishe te Domosdoves”, sic i quante Noli i madh ketu e gati nje shekull me pare !?
  A nuk ishte Prof. Dr. Sali Berisha qe e mbushi Shqiperine me Universtite ala “ Vitrina” , ala “Kristali”… qe vetem shisnin sa frengu pulen diploma e tituj shkencore deri edhe te birit te ish- líderit kryesor te Lega Nord te Umberto Rosi e qindra te huajve pa shkelur kurre jo vetem ne keto Universetete Plepash por as ne truallin Shqiptar!!!
  A nuk ishte Prof. Dr. Sali Berisha dhe “ … dhe Mafia ( politike e biologjike e tij ) e dale krejt jashte kontrollit “ sipas “ THE NEW YORK TIMES te 15 Marsit 2008, qe fill pas 21 janarit te zi 2011, sulmoi me gjuhen me te ndyre te nje sterrugaci Vicidoli si “ lavire bulevardi” Ina Ramen,“Silvia Kondin shqiptare”, sipas fjaleve te tij diten e zgjedhjes se saj si ish-kryeprokurore e Shqiperise dhe krahun e djathte te tij ne krye te shtetit shqiptar Bamir Topin, vetem pse kembengulen per ligj e drejtesi per krimin makaber kunder njerezimit te Sali Berishes dhe Lulezim Badhes me ekzekutimin pa vendim gjykate te kater protestuesve krejt pafajshem ne bulevardin Deshmoret e Kombit, ku nuk kishte guxuar te ekzekutonte as nazi- fashizmi dhe as komunizmi !
  Jo vetem flaku ne mes te kater rrugeve nje studente dhe magjistrate te shkelqyer, nje nene model dhe nje bashkeshorte shembullore, por me e keqja ne bashkepunim me Like Floririn ne nje marreveshje 50/50 zgjedhin si pasardhes te saj nje humbameno me tetevjecare, me diplome te shkolles se mesme te falsifikuar, nje marionete te ngjashme me ato te cirkut apo teatrit me kukulla per femijet si Adriatik Palla qe e ktheu Prokurorine 20 vite mbrapa ne epoken e Alush Dragoshit e Fatos Dervishit, kur cfare thoshte Berisha e cfare vendoste Salia ngrihet ne kembe e gjithe Prokuhoria, ne epoken e gurit dhe te Saliqit te pare “Ligji jam une”dhe Ilir Metes me Banden e tyre te Gangstereve e Mafiozeve politike dhe biologjike.
  Nderkohe Ministria e Drejtesise me ne krye kamikazin e Berishes Enkeled Gebels Alibeaj, qe kishte per detyre ligjore te verifikonte cdo dokument, deshmi, vertetim te shkollimit, pergatitjes profesionale, qendrmit moral dhe integritetit personal te tij para paraqitjes se kandidatures se tij para Kuvendit te Shqiperise beri vetem noterin e urdherit te dyshes Berisha Meta, cka perben shkelje flagrante dhe disa krime njekohesisht nga naziskini i Ali Beut te drejtesise shqiptare ne bashkepunim me fushen Meta- Berisha!
  Kjo eshte politika, mbeshtetja, kujdesi i Profesor Doktor Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve politike dhe biologjike per aresimin shqiptar, leven e Arkimedit te zhvillimit, perparimit e begatise se nje populli nga Kina, India, Greqia, Roma e Iliria e Lashte e deri ne ditet e sotme!
  E ku !?
  Ne nje vend me qyteterim e kulture po aq te lashte sa Kina e Roma, me Universitetin e Apollonise ku studioi edhe i biri i Jul Cezarit te madh dhe filozofe te shquar greke, sic po e tregojne zbulimet e fundit rastesore arkeologjike ne Fier, Berat, Korce e do te thoja ne mbare Shqiperine po e do te zbulohen me dhjetra qyteza e vendbanime po aq te lashte sa ato kineze.
  Mbaj mend qe femije 5-6 vjec ne vitet 61-62 e deri sot ne hyrje te Grykes se Dragobise ne krye te fshatit Shoshan aty ky eshte Ngushtica e Shtrenjtit pleqte 70-80 vjecare i thonin ne “ Gjytet “, fjale qe e perdornin per qytetin. Behet fjale per fshatin me pjellor e te pasur te krejt Malesise se Gjakoves me nje toke e nentoke teper pjellore me masivin arrave dhe geshtenjave me kokerrmedha e me te shijshme ne Bote, te quajtur Lusat e Shoshanit, qe sic duket ka qene nje qytet antik mijeravjecar qe u varros nga ndonje termet apo hordhite e fiseve barbare!
  A nuk u vodhen e shiten neper Bote me qindra e pse jo me mijera ikona, objekte te lashta arkeologjike me vlera te pazevendesueshme arkeologjike, historike e kulturore te kombit e popullit tone ne vitet 1992- 1997!
  Kjo ishte “ dashuria” dhe “ kujdesi” i Profesor Doktor Sali Berishes dhe Bandes se tij per artin, kulturen, qyteterimin dhe historine shqiptare!
  Pasqyre e saj jane edhe veprimet e banditit te tij Luciano Boci dhe kamikazeve te Partise Babale ne fshatin Mengene te Elbasanit qe lehin, kercenojne dhe bejne Zhvejkun e tyre !
  Cfare nuk pritet nga Havalja e Shqiperise Sali Berisha dhe Banda e tij ne bashkepunim midis Partise se tij dhe Levizjes Babale te Mona Cizmes !

  Reply to this comment
 9. Jimi October 9, 12:48

  Po c’tu desh moj Saliana qe deshe, e vajte u bere koke turku per Lulken!? Nuk ke faj, kohen perpara e ke, deri sa te rritesh e te piqesh!

  Reply to this comment
 10. Alban Dega October 9, 19:37

  SHERR BERISHE APO HAVALJA E SHQIPERISE

  – Nje parashikim profetik i “ Njeriut te Mire” Rexhep Belit

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  Malesia e Gjakoves, Tropoja, vendlindja ime dhe e Sali Berishes ka pasur dy “ Njerez te Mire” te dy me emrin Rexhep Tarcuk Balaj, i njohur si Dervish lucha dhe Rexhep Beli i Tropojes se Vjeter.
  Urtesia, mencuria, qetesia, bamiresia me njerezit, atdhetaria e temería perballe pushtuesve serbe dhe nazifashiste e beri Dervish Luzhen te rrok te pushken i te dalr ne mal si partizan i Luftes Nacional- Clirimtare perkrah Hysen Kadrise, babait te Elez dhe babait tim te nderuar Ram Dega.e shume luftetareve te tjere te lirise se Tropojes e mbare Shqiperise !
  Nuk eshte ky qellim i ketij komenti.
  Behet fjale per nje ngjarje te jetuar ne Kullen e Zeqir dhe Rame Halit Berishes, xhaxhait dhe babait te Sali Berishes.
  Rexhep Beli shkon per vizite tek kulla e tyre. Ndersa po pershendetej e perqafohe me te Zotit e shtepise, vjen Sali Berisha, 15-16 vjecar hipur mbi kale mbrapsht. Pra me fytyre nga bishti dhe jo nga koka e kalit…
  Rexhep Beli tronditet nga pamja dhe kur Zeqir Halili e percjell deri ne krye te fshatit sic ishte trafica malesore, i drejtohet vllaznisht mikut te tij me fjalet:
  – Si jaran ( ne kete rast ka kuptimin dashamir ) e vella qe te kam nuk mund te shkoj pa ti thane dy fjale.
  Ishalla nipi qe pash sot e ka jeten e gate po kur te rritet ka me ja pa sherrin krejt Shqipnia…
  Te njejten histori ia thote gjyshit tim te nderuar nga nena Elez Hoxhe Berisha kur I shkon per vizite ne Rodogosh te Berishes
  Kete ndodhi ma ka treguar daja im Tahir Elezi ne vitin 1992 ne Bajram Curri vetem dy jave pas Betimit te Sali Berishes si President I Shqiperise ne prill te vitit 1992 .
  Koha e vertetoi plotesisht kete profeci gjeniale te “ Njeriu te Mire” Rexhep Belit…. Drite i paste shpirti dhe emri ne Parajse dhe si nder nder burrat me te nderuar ne Malesine e Gjakoves !
  Askush nuk e pagoi me shtrenjte se Malesia e Gjakoves zjarrvenien e Sali Berishes ndaj Atdheut tone te Madh Shqiperise qysh prej dites se pare te tij ne politike qe ia vuri flaken e pushken vellavrasese vendlindjes sone te vogel me 175 viktima, shumicen a dermuese nen 45 vjec ne dy vjet, ose kater here me shume se te gjitha ekzekutimet te ish-diktatures se Enver Hoxhes per 46 vjet, perfshi bashkepunetoret e nazi- fashizmit dhe mercenaret, diversantet dhe terroristet e Aleksander Rankovicit dhe UDB-es gjakstare serbe !
  Ndaj mos prisni gje tjeter pervec sherreve, trazirave shpifjeve, intrigave, komploteve te tij si armiku me i eger i Shqiperise si shtet e I shqiptareve si komb kudo qe jane.
  Aq i madh eshte sherri i Berishajve sa tropojanet kane nje shprehje filozofike :
  Berishsin kur mbytet ne lume kerkojeni perposhte e jo pero jete… Edhe per se vdekuri shkojne mbrapsht !
  Nese kini dyshim kujtoni zezonat e tragjedite e njepasnjeshme qe ia ka shkaktuar vendlindjes sone te vogel dhe Atdheut tone te madh nga Mitrovica deri ne Konispol nga Ulqini ne Manastir nga Tirana ne Prishtine e kudo ndodhen shqiptaret ne Bote qe po na ule kokat e na turperon shtetin e kombin shqiptar para Botes mbare more xhelati e vrases serial, more faqja e zeze e kryekrimineli e antishqiptare I me i madh i Atdheut tone te Bukur qe e zhbere dhe rrenove mbi 13 here ne 13 vjet Salikraci e po vazhdon te njejten politike edhe ne opozite ose te perfundosh si Muamar Kadafi prej popullit tone qe te ka duruar aq sume sa kur te shpertheje do te fshije nga faqja e dheut me krejt Banden tende te Gangstereve ruso- serbe
  Sali Berisha nuk ka nevoje te shpike asnje djallezi, zezone e tragjedi te re antishqiptare !
  I ka te gjitha gati dhe me teprice !
  Te gjitha poshtersite dhe krimet e veta dhe te bandes se tij ua vesh kundershtareve te tij politike kudo e kurdo nuk pajtohem me te
  As Sllobodan Milloshevici e as Xhenxhiz Khani me hordhite e tyre barbare , asnje armik nuk do tua kishte bere Shqipetise dhe shqiptareve me pabesisht , me egersisht e me djallezusht se Sherri i Berishes Sali Bisha i Vicidolit, sic te quante daja im Tahir Elezi i Berishes !
  Qyrkun e krimeve dhe tragjedive pa fund kunder Shqiperise dhe shqiptareve si komb orvatet tua veshe jo vetem qeverise me atdhetare, me demokratike, me tolerante e me properendimore ne historine tone gati 106 vjecare te shtetit shqiptar.. tash e 5 vjet, opozites tash e gati 27 vjet, por edhe ndaj kundershtareve te prapesive te tij brenda PD- se qysh kur mori frenat e saj me revolen e Azem Hajdarit mbi tavolinen e mbledhjes se Kryesise se saj, me ndihmen e Beogradit, Moskes dhe William Rajersonit nga e deri sa te ngordhe si nje kuceder e pangime me gjak e djersen e paster si kristali qe i plackiten dhe i shfrytezon edhe sot lukunia e “sypeshkaqeneve” te tij politike, biologjike e meciatike !

  Reply to this comment
 11. vasili October 9, 20:52

  Perfundim logjik,mbas asaj qe Visho Ajazi,ka qene personazh tek babalja,del qe frika e madhe e rames,nga banda veriore-skrapare,,behet nje bashkepuntore ne kete zhvillim negativ,duke i afruar Ajazit,nje vend pellumbash ne Europe,kur vet rama ish i vetedijshem qe shiku shqiptar,punonte tere kohes i aneksuar prane bandes.
  Rama dhe ne kete rast,duke vazhduar gjate me nje shik te tille,, ka qene krejt jashte detyres se tij funksionale si kryeminister,

  Reply to this comment
 12. Gezimi October 10, 08:36

  Fort e nderuar gazeta Dita, pse merresh me “e lagu, s’e lagu” me 4 pyetje per Bashen kur mjafton nje pyetje per Ramen, shkurt e drejt : Ke diku ne glob Minister te Brendeshem ne detyre me vella te denuar per trafik droge? Kaq!
  Per kete nuk ka nevoje per ekspertize, as per Babale, per kete mjafton nje fare Agron ose Geron Xhafaj i derguar skaperlarthi ne Itali fill pas daljes se audiopergjimit. Apo nuk eshte vella i Ministrit Fatmir ky Agroni a Geroni si te doni?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*