Platforma për ringritjen e PD/ Patozi: Presim përgjigje pozitive nga Basha, nga kjo varet fati i…

October 7, 2017 18:01

Platforma për ringritjen e PD/ Patozi: Presim përgjigje pozitive nga Basha, nga kjo varet fati i…

Astrit Patozi, një ngë përfaqësuesit e platformës për ringritjen e PD duke folur në studion e emisionit “Kjo Javë” në “News24” tha se:

“Me kete platforme kemi shlyer një detyrim karshi anëtarësisë së PD por dhe më gjerë, se PD është aset kombëtar që si përket thjesht demokratëve por gjithë shqiptarëve, kemi një ekstra mazhorancë që rrezikon të kthehet në një kërcënim social për shkak të numrave të bollshëm që ka.

Një mënryë që PD të dalë nga një krizë që përjetoi për shkak të humbjes në zgjedhje. Kjo traumë u shkaktua jo thjesht nga rezultati, nga mënyra si shkuam dhe si e interpretuam humbjen pasi ndodhi, e gjitha sipas nesh ishte një katastrofë, një drejtim i gabuar që nga dita kur u nënskrua marrëveshja, një lidership që ka bërë cdo ditë edhe më shumë për të thelluar gabimet e tij, kërkon që demoratët të bashkohen dhe të ringrihet sa më shpejt këtë e kërkojmë përmes votës.

Në PD është thyer besimi të lidershipi. Presim përgjigje pozitive nga Basha. Nga kjo varet e ardhmja e PD.

October 7, 2017 18:01
Komento

3 Komente

  1. Arber I October 7, 18:27

    Patoz, qe te marresh pergjigje nga Basha duhet te pyesesh MPJ te Serbise ne Beograd.

    Reply to this comment
  2. floriri i Bençes October 7, 18:28

    PD-ja aset kombetar? Aset i Serbise ndoshta, po i Shqipes jo, harroje … shko e pyet ndonje nga te vjetrit e lagjes, te ta thote se aset i kujt eshte, sepse ti paske ngelur kalama.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*