Tallje pas zemërimit. Platini, djalë i Milosheviçit, – thotë Wikipedia…

October 24, 2014 17:33

Tallje pas zemërimit. Platini, djalë i Milosheviçit, – thotë Wikipedia…

Nuk ka të sosur zemërimi shqiptar ndaj vendimit të UEFA-s për ndeshjen Serbi-Shqipëri, e në veçanti ndaj shefit të saj Mishel Platini.

Siç shihet edhe nga foto, dikujt i ka shkuar mendja të ndërhyjë në biografinë e Platinisë në enciklopedinë online Wikipedia, që është e hapur ndaj editimeve, dhe të shtojë me marifet, as më pak e as më shumë: “Mishel Platini është djali i Slobodan Milosheviçit dhe Maria Markoviçit, (të martuar, me prejardhje serbe, rrënjët e Marias janë në Beograd…)”, pastaj teksti vijon normalisht.

Nuk e dimë sa do rezistojë kjo ndërhyrje, ndaj për siguri po jua paraqesim…

3

October 24, 2014 17:33
Komento

4 Komente

 1. ARUSHA October 24, 18:39

  turishtremet dhe hundshtremet qeni qe vret dhe ha njerez per paren

  Reply to this comment
 2. Arben October 24, 20:55

  https://secure.avaaz.org/en/petition/RESIGNATION_OF_MISHEL_PLATINI_SIGN_THE_PETITION/

  PETICION PER DOREHEQJEN E PLATINISE

  sa per statistike, Dukic i FSHF e mbeshteti platinine dhe i siguroi 4 vota.

  ta mbajme me shendet tani dukicin dhe platinicin

  636

  Reply to this comment
 3. Pëllumb zaimi October 25, 00:52

  I Millosheviçit apo i Petenit bjerini këtij platini legenit? Sinonim i legenérisë dhe i tradhëtisë u bë tani? Në mos ka qënë që në rrënjët e tij bir a nip kolaboracionisti e fashisti? Tung!

  Reply to this comment
 4. korcari October 25, 13:54

  Edhe ne Wikipedian Greke e paskan vene emrin e Sllobodanit ,si baba i Platinise hahahhahahaaa

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*