UEFA=Mafia, Sa u paguat… Platini pritet me protestë nga shqiptarët në Finlandë

October 30, 2014 22:33

UEFA=Mafia, Sa u paguat… Platini pritet me protestë nga shqiptarët në Finlandë

Presidenti i UEFA-s, Michel Platini, ka udhëtuar të enjten në drejtim të Finlandës për të marrë pjesë në një ceremoni të organizuar nga skuadra e Helsinkit.

Francezi u ftua nga krerët e këtij klubi finlandez, mirëpo jo gjithçka ka shkuar mirë për të. Ai është pritur me protesta nga emigrantët shqiptarët atje, pas vendimit që organizata që ai e drejton mori për ndeshjen Serbi-Shqipëri.

Protestuesit shqiptarë në Finlandë e kanë pritur kreun e UEFA-s me parulla: “UEFA=Mafia” apo “Sa u paguat”.

Ata kritikuan francezin për vendimin në sfidën Serbi-Shqipëri.

October 30, 2014 22:33
Komento

11 Komente

 1. arif October 31, 00:12

  Bravo ju qofte. Ja u befte zoti hallalle qe gjeni kohe dhe mundesi,qe na i beni kete ndere shqiptarve dhe vetes tuaj po qe po. Bravooooo….

  Reply to this comment
 2. mirel October 31, 03:43

  po hiqeni ate flamur te zi prej andej o te trashe…
  e bete si siglen e ISIS

  Reply to this comment
  • Lleshi October 31, 11:33

   Keto jane helmet greko sllave , se gjoja eshte flamuri i zi ! Flamuri shqiptar eshte kuq e zi , ndersa ajo eshte poster qe tregon se ceshtja shqiptare , te drejtat dhe lirite njerezore shqiptare jane rrethuar nga e zeza dhe qenie te nxira si ty , greket serbet dhe Paltini !

   Dije ore qorr se drita shkelqen vetem ne erresire ! E shikon si shkejqejne simbolet shqiptare , simbolet e vete Zotit te vertete ? Ha…ha…ha..

   Reply to this comment
   • mirel October 31, 12:06

    ti trulesh, I ke syte ne balle apo jo?
    Hajvan, derr, mundohesh te me tregosh dhe ngjyren e asaj rrecke te zeze, ku Boletinin nuk e dallon dot fare, dhe mire qe duket mjekra e bardhe e Ismailit..
    Late nam,
    Kafshe parahistorike!

    Reply to this comment
   • mirel October 31, 12:34

    Shkelqejne simbolet thote..
    Ato nxijne e sterrojne.
    U bete turpi I Evropes.
    Ata qe cenojne simbolin kombetar, Flamurin Kuq me Shqiponje te Zeze jane tradhetare.
    Nuk ka nevoje te me spjegosh ti apo ndonje k.rve tjeter islamike Flamurin Kombetar.

    Reply to this comment
  • GENTIAN BUKRI November 1, 08:36

   NQS JE SHQIPTAR E NIHESH I/E TILLE, DUHET ME I PESHU FJALET QE QIT PREJ GOJE (ISA BOLETINI DHE ISMAIL QEMALI.NUK JANE SI ISIS)

   Reply to this comment
 3. dru me pre October 31, 06:56

  Bukur,cdo zjarr vjen nga nje shkendije e vogel dhe shpresoj qe Shqiperia e vogel ne syte e Platinovicic frances te filloje ate qe te gjithe flasin UEFA eshte nje organizate e korruptuar dhe raciste qe te filloje ndryshimi i shumepritur nga te gjithe.

  Reply to this comment
 4. Margarita October 31, 10:50

  Jam shqiptare me banim ne Gjeneve. Gjate karrieres sime profesionale, kam patur rast te degjoj Platini te mbaje fjalime “te bukura” kunder dhunes dhe racizmit ne futboll. Jam shokuar me pronnoncimin e tij mbas asaj qe ndodhi ne Beograd. Eshte vecse nje hipokrit i ulet, qe gjithshka e ben ne funksion te mbajtjes se postit te presidentit te UEFA qe me sa duket i sjell perfitime te majme. Shqiptaret jane popull paqedashes e vecanerisht miqesor e respekti es ndaj te huajve. Ajo qe ndodhi ne Beograd eshte nje tjeter turp dhe njolle e zeze per Serbine, qe hedh drite mbi urrejtjen mesjetare qe vazhdon te ushqehet ndaj shqiptareve… Ne jemi autoktone ne tokat ku banojne shqiptaret, por simboli yne kombetar eshte flamuri kuqezi dhe jo ajo sajesa e dronit, qe n’a beri dem. Te protestojme per te treguar vlera tona te vyera kombetare. Margarita

  Reply to this comment
 5. leone October 31, 11:31

  Ore keta te UEFA kane lene name,si te heq ty tre pike te ndeshjes,e pakta ndeshja te zhvillohet aty ku u nderpre Ne nje stadium neutral dhe pa tifoz dhe Serbis ti hiqen tre piket.Kjo do ishte e drejte se ndeshja ishte barazim dhe ti i jep rezultat 3-0 atyre qe kurr nuk e realizonin ne fushen e lojes. Ne do te fitonim 0-1 dhe stadiumi do merte flake se ata do e quanin humbje lufte dhe jo humbje ndeshje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*