Plazheve të Vlorës nuk i ndahen pushuesit edhe në shtator

September 16, 2018 17:19

Plazheve të Vlorës nuk i ndahen pushuesit edhe në shtator

 

Bregdeti i Vlorës ka ende shumë pushues që kalojnë fundjavën në plazh.

Temperaturat e larta i kanë bërë të huaj e vendas mos të shkëputen nga bregdeti.

Në foto është pamja e kësaj të diele. Një pushues tha për kamerën e tv klan se: “Këtë shtator unë po e shijoj shumë mirë se zakonisht rri në Tiranë. Sivjet e provova dhe jam shumë i kënaqur.”

E ndërsa një tjetër u shpreh: “Më kujtohet viti ’85 kur rrinim deri në mes të tetorit.”

Në këtë klimë nuk mungojnë edhe të huajt të cilëve plazhi në shtator u duket më mirë se në muajt tradicional të verës. Ka shumë nga ata që kanë udhëtuar nga Bjellorusia dhe Ukraina.

“Vlora, Ksamili dhe Borshi janë më të mirat”, tha një turist i huaj duke shijuar rrezet e diellit.

l.h/ dita

September 16, 2018 17:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?