“Pluhurin në miting e hodhe ti”, Berisha acarohet me komentuesin

May 29, 2017 15:56

“Pluhurin në miting e hodhe ti”, Berisha acarohet me komentuesin

 

Helmimi i rreth 140 simpatizantëve të Partisë Demokratike në mitingun e te shtunës ne Tirane ku u hap zyrtarisht fushata elektorale, është bërë shkak për një replikë në “Facebook” mes ish-kryeministrit Berisha dhe një komentuesi.

“Ti e ke hedhur vetë për të akuzuar të tjerët, një pyetje, ti pse nuk ishe në këtë miting se ti nuk mungon asnjëherë”, – shkruan qytetari, Berishës.

Në replikën e tij, ish-kryeministri i përgjigjet: “unë aty isha dhe u lëndova por të tjerët më shumë se unë, me sa duket ke probleme me sytë e mendjes dhe në këtë rast kujdes se nuk ka okulist që të bën derman”, – i shkruan Berisha.

May 29, 2017 15:56
Komento

4 Komente

 1. fteri May 29, 17:29

  Problemet gjithmon jan të komplikuara ,por zgjidhjet jan të thjeshta ………..!

  Sali po krijon “imazhin” e një qingji, bariu të mirë… Je ti që ke djegur ,vrarë e shkatrruar shqiprinë, jo një herë por shumë herë .
  Ke prerë në besë jo një herë, por disa herë shqiptrët ,deri te krahu ytë i djathtë A.Hajdari që e nxore në pritë dhe e qove në atë botë.!!!!!

  Dëgjo -Sali Berisha !, komentuesi ka të drejtë që dyshon te ti ,se je i pa besë . Se ti je mbreti i pavdekësisë krimit për 27 vjet zjarr dhe flakë në shqipri solle. Si një lukuni ujqërishë jeni sjellur me popullin ; duke zhdukur trupin e Rr.Hoxhës,vrarë 30 veta në gërgec , katër me 21 janar ,ke sjellë dëme dhe të këqija të mëdha këtijë vendi.

  Dhuna dhe pushteti yt i kalbur dhe i korruptuar sollën kancerin e parasë së pistë në shqipëri që ti ruashe me bajoneta të qeverisë tënde drogën e Lazaratit dhe Dukagjinit.Ti solli vjedhjen masive të armatimeve dhe të shkatrrimit total të ushtrisë dhe industrisë e pa parë asnjë vendë të botës duke lënë mijra e mijra puntor pa punë ,pa bukë ,përveç Shqiprisë që ja hype në zverk deri sa ja more frymën.

  Dhuna dhe pushteti juaj solli jo vetëm epshin për para të pista ,por edhe ,prostitucionin masiv të femrave rrugve të botës ,por edhe kolerën e drogës e sidës masive .

  Ti Sali Berisha gjatë mbretërimit tuaj të mbrapësht përqëndrove të gjitha pushtetet në dorë të zezë tuajn dhe kafshove popullin si neperka disa herë në trupin e sajë duke e helmuar dhe intoksinuar gjithë vendin . E fute në kriza lufte deri civile veri- jugë,tani bëre thirrje :”rrëmbeni armët për luftë dhe mos bindje civile ! ”

  Ti zgjodhe rrugën e shkatrrimit e minosjes së shqipërisë në vendin më të varfër të europës ,kur bijët e bijat e sajë
  të vërtet zgjodhën rrugën Skëndërbeut atlet i krishtërimit ,dhe Nënës Terezës dorës së bekuar dhe të mirësisë shqiptare ,europiane dhe botrore.

  Ndaj Sali !…- kërkoi sinqerisht falje komentuesit “Djali Vlonjat ” !…
  -ulu në gjunjë dhe kërkoi falje zotit përpara se të vdesësh për ligësitë që ke bërë ,për dhunën që ke ushtruar kur the se do të vrisja me 21 janar jo katër, por katërqindë ! Lutju zotit për pabarazinë e pa drejtësin që ka kapur për fyti dhe i ka zënë frymën Shqiprisë,si rezultat që ti zgjodhe rrugën e dhunës dhe djallit për 27 vjet.!..

  Reply to this comment
 2. Z/K May 29, 17:38

  Kuriozitet:
  Mjeket qe kane kene president dhe kryeministra nuk ka pluhur qe i ben dem.Mos e keqkuptoni Berishen sepse ishte aty ne brime te bithes se Lulit per t’ia zene se mos pellcet e nuk ka njeri qe qendron aty ne miting pa kundra gaze.Po ja qe plasi per syckat duke i gjetur pa pergaditur.

  Reply to this comment
 3. Arben May 29, 18:10

  QELLIMI, ACARIMI I KOPESE KUNDRA QEVERRISE.

  Reply to this comment
 4. kreshniku i maleve. May 29, 18:19

  Sali s’është për tu quditur se nxore në pritë dhe vrave dhe A.Hajdarin , krahun tëndë të djathtë.!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*