Po bënte “selfie” tek shinat e trenit, humb jetën 24-vjeçarja

February 9, 2018 11:28

Po bënte “selfie” tek shinat e trenit, humb jetën 24-vjeçarja

Një vajzë 24-vjeçare ka humbur jetën ndërkohë që bënte fotografi “selfie” me një shokë, në shinat e trenit në Tajlandë.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e së mërkurës, në stacionin “Samsen” në Bangkok, raporton BBC, shkruan DITA.

Shoku i saj deklaroi në polici se ata kishin pirë pak dhe vendosën të bënin një foto “me trenin”, por nuk e kishin parë trenin tjetër që vinte nga ana ku ata kishin ndaluar.

24-vjeçares i ishin prerë këmbët dhe vdiq më vonë në spital. Ndërsa miku i saj pësoi lëndime të lehta.

Numri i njerëzve të cilët kanë humbur jetën duke bërë fotografi në vende të rrezikshme është në rritje.

l.h/ dita

February 9, 2018 11:28
Komento

1 Koment

  1. keshtu ndodh February 9, 12:48

    çfare jane selfiet? eshte fjale shqip apo ndonje gjuhe arixhiçe?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*