Po kjo Ollga cila të jetë?

September 15, 2013 17:27

Po kjo Ollga cila të jetë?

Gazeta SOT hapet me një titull të fortë që implikon shefin e Shërbimit tonë sekret Visho Ajazi Lika. Bëhet fjalë as më shumë as më pak, po për një foto të dyshimtë të tij që ka rënë në dorë të shërbimeve të huaja dhe që sipas burimeve brenda ShiSh i është dorëzuar Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani perj javësh.

Bëhet fjalë për një zonjë të quajtur Ollga me të cilën ai është takuar fshehurazi në Pakistan, dhe e cila dyshohet për lidhje me shërbimet sekrete ruse. Sipas burimeve, fotografia dhe lëvizjet e Likës kanë shqetësuar dhe alarmuar shërbimet e NATO-s, për mundësinë e rrjedhjes së sekreteve në duart e spiunazhit serb dhe rus, çka rrezikon jo vetëm standardet e sigurisë kombëtare të Shqipërisë, por edhe të aleancës ushtarake.

September 15, 2013 17:27
Komento

8 Komente

 1. Alfred September 15, 18:02

  Turp per keta plehra qe largohen

  Reply to this comment
 2. NUK DI GJE NGA KETO PUNE UNE September 15, 19:38

  PO SALIU E DI KETE PUNE? JA KA THENE NISHANI? KEQ ESHTE KUR NUK E DI SALIU.SE ATEHERE I TAKON QE VISHUA FUNKSIONON SI SHTET BRENDA SHTETIT TE SALIUT<GJE qe nuk eshte e mundur.pra saliu e di.dhe cfare pastaj se dolen sekretet?u demtua shqiperia apo shqiptaret? jo. vishua nuk ka nenshkruar kontrata per mbylljen e gojes.ai eshte i lire te beje cte doje.jepi viisho mos u tut se nuk ke bere gabim.pse ckane bere te tjeretm e pak se ty? te njejten pune.shqiperia eshte e mbushur plot me visho.E DUAM SHQIPERINE SI GJITHE BOTA

  Reply to this comment
 3. shpresa September 15, 20:47

  dergojeni ne kanada se i humbet qytetaria kanadeze qe e mori duke genjuer bashkepuntori i gazidedes

  Reply to this comment
 4. shpresa September 15, 20:47

  dergojeni ne kanada se i humbet qytetaria kanadeze qe e mori duke genjyer bashkepuntori i gazidedes

  Reply to this comment
 5. Reparti Riedukimit Nr.313 September 15, 21:57

  Qe Visho Ajazi Lika eshte agjent as qe mund te diskutohet e te vihet ne dyshim, se te vish nga emigracioni dhe te behesh kapo i SHIK, patjeter qe eshte nje dore dhe nderhyrjje e huaj kjo direkt tek Sali Bisha, per te bere kete emerim. Dalja e sekretit shteteror nga Visho nuk perben lajm dhe as tradheti Kombetare, se kete gje ne nje kohe me te shpejte e ben agjnti i srb Saliu. Me te dhenat qe jep Visho agjenturave te huaja eshte se ato nepermjet tij kontrollojne saktesine e Tradhetarit , Spiuni BERISHA.

  Reply to this comment
 6. moli September 16, 08:20

  Tipa si Visho shesin veten per para . E jo me shtetin duhet te japi hesap para drejtesise.

  Reply to this comment
 7. ////////////// September 16, 08:26

  KAM NJE CUPE QE MA QUAJNE MELI,DHE KERKOJ NJE DHENDER QE QUHET KOCI.
  …… NA MORE GOMAR MOS VERE DORE MBI CUPEN TI SE E DI CTE BEJ .KETA ARTISTET QENKAN TE PAPERMBAJTUR PER SEKS.PO TE JETE FARE I BIRI BOTES UNE KETU NE KEMBE AI FAP I HEDH DUART CUPES………….I SHKRETI KOCI MBETI DUKE BREDHUR PER GRUA…………….

  Reply to this comment
 8. Zazan nasi. September 16, 09:03

  Ahi duhet te ndiqet penalisht.nje ore me par .ne qoft se presidenti esht njoftuar e nuk ka mar masa perte dhe ndaj ti duhet te ndigjet penalisht.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*