Kreu i Rilindjes: Po luajnë me zjarrin, kush prish votimet nuk shkel në SHBA-BE

June 1, 2019 18:07

Kreu i Rilindjes: Po luajnë me zjarrin, kush prish votimet nuk shkel në SHBA-BE

Kryeministri Edi Rama, gjatë fjalimit të tij në fushatën e Rilindjes dha një mesazh për ish-kryeministrin Sali Berisha dhe kryedemokratin Lulzim Basha, që të mos përpiqen të pengojnë zgjedhjet pasi janë duke luajtur me zjarrin.

Por jo vetëm kaq, ai tha se çdo shqiptar që do vendosë të shkelë ligjni dhe Kushtetutën jo vetëm do dënohet ashtu siç ligji parashikon, por edhe do ju ndalohet hyrja në SHBA apo BE.

“Nuk duam të shohim askënd prapa hekurave për shkak të një plaku të marrë, ndaj do ju dalim borxhit gjatë gjithë këtyre ditëve, do ju tregojmë me durim ku janë kufijtë e ligjit, do ju tregojmë çfarë thuhet në kod. Do jemi të vërtetë dhe do ju themi sa keq përfundon një njeri që dhunon të drejtën zgjedhjore. Shkon deri aty sa i pengon vetes dhe familjes lirinë për lëvizje në SHBA, po ashtu edhe të hyrjes në BE. Unë kam bindjen se 30 qershori do jetë një ditë ku shumë prej atyre që i dalin atyre në krahë s’do pranojnë t’ju binden”, tha Rama.

j.l./ dita

June 1, 2019 18:07
Komento

27 Komente

 1. Dibrani June 1, 19:28

  Populli duhet ti shpalle lufte te gjithe rilindasve ,..jo vetem Rames.
  Administrata e Rames do aktivizohet duke u bllokuar levizjen e lire te gjith opozitareve qe protestojne,..duke u bllokuar ne sistemin kompjuterik te pashaportave per levizjen e lire.

  Pra kemi nje diktature qe perdore ligjin ne sherbim te sulltanit te tyre Rama

  Populli duhet te ngrihet dhe ta zhduk kete sistem diktatorial

  Reply to this comment
  • Glaukias June 1, 20:10

   Po je në pushtet o Edi Rama, je kryeministër tani, nuk je opozitë ! Je votuar për të ndaluar ata që i duan të keqen Shqipërisë ! Je votuar për të zhvilluar Shqipërinë e për të dënuar zjarrvënësit e saj ! Ke 6 vite që tregon me gisht Salën si të keqen e Shqipërisë (jam dakort !), por pse e lejon ? Pse Ridvan Boden e vendose në këshillin mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë kur e quaje të paaftë e hajdut ? Pse i jep tenderat dhjetra miliona eurosh Bashkim Ulajt, kur e quaje lavatricen e parave të pista të “Familjes ” Berisha ? Pse e vendose president Ilir Metën, kur e quaje bashkëfajtor me Sali Berishën ? Pse vazhdon me koncensionet e Saliut kur premtove që do i ndaloje ? Pse nuk vepron si kryeministër ? Janë 6 vjet që shqiptarët presin rezultate kundër krimit e korrupsionit e prapë dëgjojnë të njëjtat premtime e asgjë nuk ndryshon e ata që i vunë zjarrin Shqipërisë e duan t’ia venë përsëri janë po aty duke kërcënuar.

   Reply to this comment
   • Araniti June 1, 22:15

    Eh mër Glauk…po se eshte rilindas,eshte loqe mër loqe Rama…eee flet a kupton ti, flet sikur eshte padroni Sh.B.A e Europes…i ngaterron keto shtete me rrugen Durres kukes…qe i vuri toll….ee mendon se do tremben njerezit…se nuk i pranon shba e europa….Pse nuk do lene qytetaret kete pallosh te vjedh pushtet…

    Reply to this comment
   • Psss... June 2, 13:27

    Glaukias,mbas gjitha atyre qe shkruan nuk e kupton qe edhe Edi Rama eshte pjese e krimit te tyre ? Kane 30 vjet
    qe keta mafjoze ndajne pushtetin ndermjet tyre,c’fare drejtesie pret ti nga kapo bandat Shqipetare

    Reply to this comment
   • Vazhdoni qen lefni - Rama ec perpara trim dhe patriot - Na e bejn Shqiperine June 2, 16:36

    Sepse i do qejfi ore ti Glaukias. Ja kemi dhene ne pushtetin qe te beje te doje me te. Edhe sali Pashe Toptanit do ti vije fundi. Mos u merzitv duke hedhur helm! Drejtesia po pastrohet dhe po behet. Sa te mbaroje do te shikosh si ti edhe ata qe kane bere krime ne dobi te Serbit se do te perfundojne ne burg.

    Reply to this comment
  • Raimond vlonjati June 1, 21:19

   Ky Kryeminister esht tipiku i mendimit halabak nga menyra se si e trajton kete problem

   Dhe natyrisht aty me Kryesine e tij nuk e kundershton njeri , se ky hajdut Kryeminister e mbushi kryesine e PS me njerez deficente e kalamaj , ne menyre qe ky sharlatan te thote cte doje dhe budallente e tij qe e rethojne , ta miratojne

   Se ky ndaj i hoqi nga Kryesia gjithe kuadrot e vertete socialiste me pervoje pune e jete te shkelqyer

   Ky karagjoz Kryeminister ben deklarata te tilla qesharake ,
   qe fyejne intelektin dhe moralin tone si njerez te lire.

   Rama thote , hajde votoni per mua , qe te shtoje vjedhjet per vete e milioneret , se ndryshe do ju denoje Amerika lol

   Kete monster hajdute te papare ndonjehere , qe e shtron 1 km ruge fshati per 30 milion dollare ,
   duhet qe ne keto zgjedhje vete socialistet ti japin shkelmin dhe ta ndjekin mga kreu i Partise se tyre,

   se ky e ktheu PS, ne nje Parti qe ju sherben vetem milionereve te familjes se tij

   Socialistet nuk duhet ti votojne njerezit qe zgjedh ky neper Bashki , se ata jane vetem sherbetore te bindur te Rames ,
   qe do i sherbejne vetem vjedhjeve te Rames dhe azgje tjeter

   Reply to this comment
   • prizem June 2, 06:16

    Fundi i bandes se PeDe-rave te Salibabales eshte fillimi i ndertimit te Shqiperise europiane. Propaganda gebelsiane e tipit vlonjati, sikar qorri, mirelushka e plot kerpusha te tjera te kesaj bande eshte ne prane falimentit psiqik e monetar.

    Reply to this comment
   • Ato parate e serbo-ruso-grekut qe merrni nga plaku qe po ngordh si qen i dhjefshi gjak June 2, 16:42

    Te dhjefsha niknamin ore Raimond leshi se vetem vlonjat nuk je. Sepse po te ishe vlonjat do te pellcisnin syte nga bukurite e Vlores qe Rama e ka bere si Monte Karlo. Sigurisht qe per Ramen do te votojme ore bole. Ju merrni ato parate e serbit dhe lefni ne portale se m.tin do ti hani Rames dhe Shqiperise. I dhjefshi gjak ato para te felliqura ruso-serbo-grekoqire qe ju jep ai plaku i pjerdhur ne bodrumet e shqupit.

    Reply to this comment
  • Lefni lefni qen te terbuar kunder Rames - Se qenin e ngordhur do te gjeni June 2, 16:33

   Po more Sali plaku. Ha nje m.t si ti dhe ata qe lehin ne portale si qen te terbuar kunder atij qe po nderton dhe ben Shqiperine dhe shqiptaret. Ju pellcisni dhe beni bam, por Rama na ka ne qe e mbeshtesim nje mije per qind.

   Reply to this comment
 2. Alban Dega June 1, 19:43

  MOS U BENI MISHIN PER TOPIN E KUSAREVE DHE VRASESVE TUAJ !

  From: Alban Dega
  Date: April 5, 2018 at 1:44:51 AM EDT

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Protesta e drejte dhe kalimi ne

  Perdorimi i dhunes fizike kunder policise dhe ruajtesve te rendit, demtimi i prones private dhe publike eshte shkelje e rende, dhunim i ligjit, shkurt krim.
  Nuk po flas per kusaret e kamikazet e Sali Berishes qe vodhen mbi 600 milione jo 230 milione te saj nga ajo autostrade qe nuk eshte aspak autostrade por udhe 1 kalimeshe ne dhjetra kilometer te saj, per secilin prej te cileve jane paguar 22.666.666,66… dollare. Mos harroni se edhe interesi 12, 99 per qind ne vit i kredise tregtare te Boles se Berishes paguhet nga shqiptaret jo nga hajdutet me cizme te saj qe i nxoren perseri ne prite viktimat e tyre.
  Kamikazet e Berishes dhe regjizoret e “luftes … mosbindjes civile”
  Me pak se 10 per qind qene kamikaze te Berishes, Bashes, Nokes, Kryemadhit… mercenare te “Bandes se Gangstereve “ dhe “Mafias krejt jashte kontrollit” te politikes atdheshitese e atdherrenuese kunder shqiptareve dhe Shqiperise, operative shqipfoles te UDB-es serbe dora e zeze e Beogradit e Moskes ne Kukes, Tropoje, Has e kryesisht ne Tirane.
  Hajdute me pervoje te gjate mbi 50 vjecare, vrases, plackites, zhvates, gjobaxhi… qe ishin regjizoret politike te dhunes qe nxisnin dhunen dhe qe organizuan sjelljen e shufrave te hekurit e varete, benzinen, Molotovet putiniste, zjarrin dhe hekurin e dhunes e terrorit sic kane vepruar ne keto 27 vjet. Te vetquajturit “ pishtare te demokracise” qe me demokraci kuptojne salikracine, kusarine dhe korrupsionin, pandeshkueshmerine dhe paprekshmerine, krimin e organizuar nuk ishin aspak ne vijen e pare te vareve e zjarrit , te tymit e flakeve ne Kalimash !
  Regjizoret me Flamur Noken dhe operative e UDB-es se Beogradit dhe RIA-s se Putinit ishin ne prapaskene. Hidhnin gurin duke fshehur duart e kokat ne Benza me Land Rovers me targa deputetesh e duke dhene udhezime e urdhera zjarri e varesh me I-phone X e Galaxi Note 9 … njemije dollaresh…
  Deshtuan synimet e tyre per te vrare e plagosur midis protestuesve qe zjarri i tyre te perfshinte krejt Shqiperine!….
  Kishin harruar se Edi Rama mund te kete njemije e nje te meta por nuk eshte vrases serial si Sali Berisha e banda e tij qe i vrau shqiptaret e Shqiperine te pakten 15 here ne 13 vjet!
  U dogj edhe skenari i Sputnikut te Putinit per fillimin e luftes civile ne Shqiperi qe filloi vetem ne titullin e lajmeve te rreme te Perandorise se tij te Djallit, Rusise, Fake News
  Bema e zezona antishqiptare pa fund te nje kryebanditi

  Ishin keta qe i vune flaken dhe zjarrin prones private dhe publike ne zShqiperi,
  Ishte dora e zeze e zjarrvenesve politike dhe te Shqiperise jo sot por tash e 28 vjet me:
  1- “Kuoten Zero” qe rrenoi krejt industrine, bujqesine, arsimin – ekonomine shqiptare
  2- “Cekun e Bardhe qe vrau shpirtin e punes te shqiptareve
  3- Shkeljen e embargos se naftes e armeve per terroristet e UDB-es , paramiliaret e banditet e Milloshevicit dhe vampiret e Ruandes
  4- Mbytjen ne tortura e zhdukjen e kufomes se atdhetarit Remzi Hoxha,
  5- Piramidat vrastare te 10 000 shqiptareve te 97-es dhe vjedhjen ose djegjen e 4 miliarde dollareve te shqiptareve
  6- Grushtin serbo- salisto- fashist te shtetit te 14 shtatorit 1998 ne kulmin e genocidit serb ne Kosove,
  7- Vjedhjen 600 milione euroshe te “autostrades se kusarise se kombit”,
  8- Hedhjen ne ere te 150 milione dollareve te Bankes Boterore ne Bregdetin e Jugut te Shqiperi nga shenderri i Sali Berishes, Jamarber Malltezi me korrupsionin e pangopesine e tij
  9- “Tokat e Helmatisura” te Porto Romanos te nipit te shefit te UDB-es serbe Stanishic Damir Fazlic, ne bashkepunim me Lulezim Bashen, Argita Berishen qe ia hoqi 100 milione dollare investime per bonusin e suksesit te garantuar
  nga i jati i saj kryeminister, Sali Berisha dhe Qeveria e tij motete e familjes ! Me

  Nga fatkeqesite ne katrahura……

  10- CEZ-in 650 milionesh te Xenit te garantuar po ashtu nga babai i tij kryeministri Sali Berisha dhe qeveria e tredhur prej tij ,
  11- Masakren e tmerrshme antishqiptare e antiamerikane te Gerdecit me 26 viktima, qindra te sakatuar dhe nje fshat te rrenuar deri nene themele
  12- ARMO-n e Taci- Oil qe i shkaktoi nje humbje prej 650 milione eurove te garantuara nga superfuqia ekonomike e Botes qeveria kineze te ofertes qe beri nje kompani kineze per privatizimin e saj
  13- Me Rapiscanin famekq me nje humbje prej 250 milione dollaresh
  14- Me Interkoneksionin Kosove- Shqiperi, e financuar nga banka e fuqishme gjermane Dojcebank qe e sabotoi nipi i Beogradit ne bashkepunim me UDB-en serbe
  15- Me marreveshjen atdheshitese te Otrantos te Lulezim Berishes qe u kap ne flagrance nga atdhetari Myslim Pashai dhe Gjykata Kushtetuese e Shqiperise
  16- Me ekzekutimin pa vendim gjykate ligjore dhe ne shkelje flagrante te Kushtetues se Shqiperise qe ndalon denimin me vdekje te 4 protestuesve te pafajshem, plagosjen e dhjetera, rrembimin, torturimin e qindra te tjereve nga policia, FNSH-ja dhe “falangat e murrme” te Sali Berishes.
  17- Me dhjetera lejet abusive, te falsifikuara e korruptuara te hidocentraleve e rrenimit dhe vrasjes se Valbones, Vjoses e dhjetra perlave te natyres shqiptare duke u bere Dora e zeze dhe e zgjatur e Beogradit dhe Moskes ne “luften civile” ne Shqiperi ne Veri e ne Jug te vendit… Ka edhe me !

  Dora e zeze e Beogradit dhe Moskes ne “luften civile” ne Shqiperi

  18- 800 milione euro borxhe te brendshme per rruget e lena ne mes te rrugeve si ajo e Valbones qe u pagua tre here me taksat e djersen e shqiptareve por u bene vetem 8 kilometra te saj dhe 12 te tjere i perfundoi Qeveria Rama duke paguar edhe 800 milionet e tjere borxhe!
  19- “Skenari geek” i krizes qe trumbetonte typanxhiu kobezi i Vicidolit me ngazellim shtrigash qe e shmangu me shume sakrifica e shterngim rripi per shqiptaret.
  Eshte nje mal me krime te renda te ”Bandes se Gangstereve “ dhe “Mafias jashte kontrollit” te Sali Berishes, Lulezim Bashes, Bujar Nishanit, Edi Palokarit, Fatmir Mediut, Genc Rulit, Genc Pollos, Aldo Bumcit, Enkeled Alibeajt, Ilir Metes, Monika Kryemadhit, Petrit Vasilit e co.
  Te vetdijshem per bemat e krimet e tyre pa fund, kjo bande e Mafia eshte hedhur ne veprime e akte deri ne terror jo vetem psikologjik e verbal, por edhe thirrje te hapura per “revolucion”, per permbysje me dhune te qeverise , per ekzekutim me snapper te kryeministrit te Shqiperise ne detyre, per “mosbindje civile” ( “mosbindje dytetare”) deri ne bllokim te rrugeve kryesore automobilistike dhe paralizim te mbare te jetes ekonomike, financiare, ushqimore, shendetesore, arsimore te shtetit.
  Zedhenesi me i zellshem i kesaj politike rrenuese eshte kreu i “Bandes se Gangstereve” e Il Capo dei Capi, kapoja e “Mafias krejt jashte kontrollit”, Sali Berisha dhe kamikazet e tij me antishqiptare, Lulezim Basha e Flamur Stanishici, Edi Palokari e Monika Kryemadhi, Petrit Vasili e co.
  Duke iu pergjigjur flake per flake dhe mjenehere ogurit te zi te Kremlinit, Sputnikut Putinist per “ fillimin e luftes civile ne Shqiperi”, “Banda e Gangstereve” te Sali Berishes me qahajajte e tij Lulezim Basha, Flamur Noka, Monika Kryemadhi… brenda 12 oreve pas kushtrimit te Putinit shpallen “ Mosbindjen Civile” te “Mafias qe ka dale krejt jashte kontrollit” ne saje te pandeshkueshmerise dhe paprekshemerise qe u ka siguruar Luigji i 14-te Sali Berisha Gangstereve te tij!

  Flake per flake e njezeri ne rrugen e Putinit!

  Putini kukati “ filloi lufta civile ne Shqiperi”… Kukuvajkat e Moskes e Beogradit, te Athines e te dreqit e te birit ne Tirane shpallen dhe menjehere filluan “ mosbindjen civile” ne Shqiperi!
  Cfare bie ne sy ne qendrimin e medias shqiptare dhe gazetareve te mirenjohur tashme si “kazani”!? Te gjitha kanalet televizive dhe gazetat e “Kazanit” jane renditur perkrah sponsoreve, tutoreve dhe oligarkeve politike te tyre me Sali Berishen dhe Like Floririn ne krye.
  Kanale televizive, te akuzuara me video e fakte konkrete tek “ Tema”e Mero Bazes “Report TV”, “ “Pamfleti” i Gjergj Zefit , “Dita”, “Shqiptarja.com”, Vizion Plus, Bedri Islami, Viktor Malaj, Skender Minxhozi, Ardian Thano…. Spartak Braho, Xhevdet Shehu, Sevo e Fatos Tarifa, Spartak Breho dhe elita intelektuale e gazetarise shqiptare, …. per lidhje e sponosorizim te kesaj “ Bande Gangsteresh” nga Moska qe u bashkuan me padronet e tyre ne Tirane, Beograd e Moske.
  “Ora News”, me drejtore te pergjithshme nje “nuse” ruse te pronarit Ndroqi me Artur Zhejin dhe Ylli Karipin eshte ne krye te listes.
  “News 24”. “Ballkan Web” e “Gazeta Shqiptare”e Mafias se Pogradecit dhe Gruevskit rus te Shkupit ….; Fatos Lubonja e Andi Bushati, Andi Bejtja e Armand Shkulshkulaku, Cim Peka e Basir Collaku Kollcaku, Mark Marku e Ylli Msnjsni per te mos folur per RD-ne dhe “Integrimi” i “Levizjes Socialiste per Interes”, sic e quajti aq bukur sot deputeti Ulsi Manja ne “News 24” u mbajne ison. ishin jo vetem telallet e zedhenesit , por edhe instruktoret e Bandes se Gangstereve duke derdhur krejt mllefin e deshtimit te paralajmeruar si te Gangstereve politike e biologjike, por edhe te Oturakut mediatik te tyre!.
  ” Klani” ishte as mish as peshk, por si gjithnje hileqar ne pritje te nderrimit te drejtimit te eres per tu kthyer ne origjine kur u be grusht rreth Sali Berishes e Lulezim Bashes kunder protestes se 21 janarit 2011, armeve kimike dhe kunder Reformes ne Drejtesi e Vetingut, pro Cadres ….
  Informim i njeanshem, dizinformim, fake news ala RIA, GRU, ala Sali Berisha, ala Vladimir Putin per nxitje trazirash e mosbindje civile eshte thelbi i oligarkeve mediatike ne sherbim te oligarkeve politike te Sali Berishes dhe Like Floririt, i cili eshte mjeshtri i uzurpimit e kontrollit te medias .

  Zemra e shtetit eshte prej ligji !

  Shteti e ka zemren prej guri, kane thene romaket e lashte!
  Sot shteti e ka zemren prej celiku special qe eshte ligji dhe drejtesia ndaj kujtdo qe e dhunon dhe shkel sadopak ate!
  Askush nuk eshte as i pandeshkueshem dhe as i paprekshem prej tij. Aq me pak Sali Berisha dhe Banda e tij qe kane nje Himalaje me krime deri kunder njerezimit mbi kurrizin e tyre!
  Po te keni dyshime po i kujtoj kolegun e tij te aferave te pista te helikoptereve sakate qe u blene prej tij sa frengu pulen , Sarkozin dhe shtetin e tij, Francen qe coi ne gijotine shembelltyren e Sali Berishes, Luigjin e 14-te dhe “Ligji jam une” i tij !
  Sarkozi eshte ne burg sot per nje afer korruptive elektorale prej 70 milione eurosh qe i kishte dhuruar Muamar Kadafi i Libise, shume me e vogel se vetem Rapiscani 250 milionesh i Sali Berishes dhe Mafias se tij krejt jashte kontrollit “. Per te fshehur gjurmet e veta te pista, Sarkozi urdheroi ekzekutimin e tij barbar dhe te te birit ne kundershtim me kerkesen e amerikaneve per ta nxjerre para gjyqit.
  Pse!? Sepse e dinte se do ti nxirrte ne sheh pislleqet e tij !
  A nuk eshte vetem ky fakt nje kushtrim ndaj cdo shqiptari per vigjilence, per syceltesi per te qendruar larg bandes se gangstereve te Tiranes qe e rrenuan, shketerruan dhe zhbene shtetin shqiptar me shume se 15 here ne 13 vjet sundimi te tyre!
  Mos bini viktime e banditeve, gangstereve, mafiozeve politike e familjare te Tiranes!
  Mos beni mercenarin dhe zjarrvenesin e “revolucionit” Bolshevik te Sali Vladimir Stalinit dhe te Lulezim Vladimir Putinit e Mona
  Drejtesia ligji vonon por nuk harron !
  As nuk do te harroje kurre !
  Mos u beni mish per topin e kusareve dhe vrasesve seriale tuaj dhe te Shqiperise!

  Reply to this comment
 3. epo kjo pune June 1, 19:46

  O Rame po i trembke po i luan fene, po qe nuk u kercet fare, plehrat ikin ne fund te botes ose nuk dalin fare nga shtepia, denim sepse nuk bekan turizem!!!! Do beni drejtesi apo llafe pazari plot 30 vjet…

  Reply to this comment
 4. ALBAN DEGA June 1, 19:52

  KUR KRYEKRIMINELET THERRASIN KAPINI KRIMINELET !

  From: Alban Dega
  Date: September 30, 2018 at 1:40:45 PM EDT
  KUR KRYEKRIMINELET THERRASIN KAPINI KRIMINELET !

  SALI LUL CIZME…BERISHA PERBALLE EDI RAMES !
  KUSH BEN MORAL PER NDJESHMERI NJEREZORE !?

  APO KUR KRYEKRIMINELET THERRASIN KAPINI KRIMINELET !

  – NGA ALBAN DEGA, NJU NORK

  A MUND TE KENE NDJESHMERI NJEREZORE SALI BERISHA E LULEZIM BASHA QE URDHERUAN EKZEKUTIMIN DITEN PER DIELL TE KATER PROTESTUES KREJT TE PAFAJSHEM DUKE LENE NENTE FEMIJE JETIME, TRI NUSE, NJE PREJ TE CILAVE SHTATEZENE, VEJA NE LULEN E RINISE, KATER NENA SHAMIZEZA E NJE POPULL TE TERE TE TRONDITUR !
  ZOT RUAJNA MENDTE E KRESE PREJ KETYRE KRYEKRIMINELEVE E KRYEKZEKUTOREVE GJAKFTOHTE QE NA BEJNE LEKSIONE PER NDJESHMERI NJEREZORE PA U THARE AKOMA GJAKU I RRETH 10 MIJE SHQIPTAREVE, GJAKU I 27 VIKTIMAVE TE GERDECIT, PERFSHI NUSE SHTATEZENA, FOSHNJA TE PALINDURA ENDE NE BARKUN E NENES, FEMIJE NJOMZAKE E PLEQ, GJAKU I KATER PROTESTUESVE TE 21 JANARIT 2011 NE DUART E TYRE, PA U BERE E PA U DHENE DREJTESIA KUNDER TYRE !
  SI VEPROI SALI BERISHA DHE “ KJO MAFIA QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT” !?
  SI VEPROI “BANDA E GANGSTEREVE” POLITIKE, BIOLOGJIKE DHE MEDIATIKE TE SALI BERISHES !?
  NE VEND TE DERGONTE VETVETEN, LULIN, TE BIRIN BIOLOGJIK XENIN DHE ATE POLITIK FATMIR MEDIHOXHE NARKO E HUMAN TEAFIKANTIN…NE PRANGA :
  1-U SHPALLI LUFTE HETUESVE E PROKUROREVE TE GERDECIT DUKE I LARGUAR ME NGUT NGA HETIMI
  2- SULMOI ME FJALE PLUMBA DHE SPASTROI SILVIA KONDIN SHQIPTARE INA RAMA DHE PRESIDENTIN BAMIR TOPI DUKE E DENUAR ME PAPUNESI NEPERMJET KAPTERRIT TE TIJ NE PRESIDENCE BUJAR PERISHANI ,
  3- E KTHEU KREJT QEVERINE NE NJE ZYRE NOTERIE PER TE GJITHA AFERAT KORRUPTIVE E KRIMINALE TE FAMILJES SE TIJ
  4- URDHEROI ZAGARNJORIN, XHIND XHONET DHE KAMIKAZET E TIJ TE GJYKATAVE TE BENÍN ZBULIMIN E SHEKULLIT ME AKUZEN E SHPIFUR TE “ AKSIDENTIT TEKNOLOGJIK” NE NJE FABRIKE SKLLEVERISH PRIMITIVE E VDEKJEJE KU VETEM TEKNOLOGJI NUK KISHTE!
  5- FSHIU SERVERAT E KRYEMINISTRISE, PRISHI PROVAT E PAKUNDERSHTUESHME TE 21 JANARIT.
  6- NUK LA RRUGE E MJET PA PERDORUR PER TE BLERE HESHTJEN E FAMILJEVE TE VIKTIMAVE TE 21 JANARIT, SIC VEPROI EDHE ME ATO TE GERDECIT ME PARE.
  DESHTOI ME TURP NE TE DYTIN NDRYSHE NGA GERDECI………
  KJO ESHTE NDJESHMERIA NJEREZORE E SALI BERISHES, LULEZIM BASHES, MONA CIZMES, E BANDES SE GANGSTEREVE DHE MAFIOZEVE TE TIJ !
  JO VETEM KAQ! POR KANE EDHE PAFYTYRESINE E CINIZMIN TE BEJNE THIRRJE PER VETING POLITIK KUR VETE JANE TE ZHYTUR NE KRIME TEPER TE RENDA TE DENJA PER HAGEN E MEGAHAJNI PA FUND E PA ANE NDAJ SHQIPTAREVE DHE SHQIPERISE !
  PO EDI RAMA !?
  1- PA FILLUAR ENDE HETIMET PA ASNJE PROVE E DESHMI INKRIMINUESE PER SAIMIR TAHIRIN U HAPI RRUGE DREJTESISE E LIGJIT PER TE VEPRUAR NDAJ KRAHUT TE TIJ TE DJATHTE …
  2- A NUK VEPROI KESHTU EDHE NE RASTIN E FATMIR XHAFES PERBALLE BABALES NR. 1 QE U PLASI NE DORE CETES SE BANDITEVE TE BERISHES !?
  3- A NUK DEKLAROI PA MEDYSHJE: ME SILLNI QOFTE EDHE NGE FAKT OSE PROVE SE DEPUTETI I KRUJES KA NDERHYRE NE CESHTJEN E TE BIRIT DHE ATEHERE DO TE FLAS UNE !
  NATYRISHT KA GABIME E FAJE JO PAK.
  NUK ESHTE I PERSOSUR !
  POR KUR E VE PERBALLE KRYEKRIMINELEVE SALI BERISHA, LIKE FLORIRI, LULUSH KARABUSHI, FLAMUR NOKE STANISHICIT, FATMIR MEHDIHOXHE GERDECIT, ENKELED ALIBE GEBELSI, KLEVIS KERRIC BUALLIUT, ERVIN JONGUN SALIANUSIT…. E BANDES SE GANGSTEREVE TE TYRE POLITIKE, BIOLOGJIKE E OTURAKO- MEDIATIKE, TE VETKAPUR NE KRIME MADHORE. DERI NE ATO KUNDER NJEREZIMIT, EDI RAMA ESHTE SI DITA ME NATEN !
  NDAJ THEM SE EDI RAMA ESHTE NGA NJE PLANET TJETER JO NGA AI I VICIDOLIT!.
  ESHTE KRYEMINISTRI I DUHUR I SHQIPERISE QE DUAM DERI SA RE SHFAQET NJE ME I MIRE, ME ATDHETAR, ME DEMOKRAT, ME LARDEPAMES SE AI !

  Reply to this comment
 5. nje qytetar June 1, 19:55

  Zgjedhjet ne 30 Qershor nuk do behen. Jo se do ti pengoje Basha, por se do ti pengojne pikerisht ato qe i referohet Rama, BE dhe SHBA. Do shohim pastaj si do dale Rama te pershendese pikerisht ate qe mohon sot, shtyrjen e zgjedhjeve. Eshte mesuar te lepije ato qe dhjet.

  Reply to this comment
 6. Referendumi i vertete June 1, 22:03

  Sa m’u dhimbsën, njësoj si ata të rinj që shkonin të organizuar me klasa të ndiqnin gjyqet në kinematë e Tiranës, e cila sot nuk ekzistojnë “falë” Edit. Në ato salla ku bërtisnin: “Në litar! Në litar!”, “Në burg, në burg armiqtë e klasës!”.

  Sa m’u dhimbsën këta të rinj sot, që më duken si gjyshërit e tyre, kur shkonin t’i rrëmbenin pronën, t’i burgosnin, t’i nxirrnin nga shtëpitë e tyre, “armiqtë” e popullit.

  Sa m’u dhimbsën këta të rinj, që më ngjanin me ata të rinjtë në Kukës, që i nxorrën të ndiqnin varjen e poetit Havzi Nelaj, të firmosur nga i ati i Edit të tyre.

  Sa m’u dhimbsën, se më duken si ata të rinj, që brohorisnin, kur shokëve të tyre iu griseshin pantallonat se i kishin cowboy.

  Sa mu dhimbsën, njësoj si ata, kur në kor thërrisnin “Qethe, qethe!”, kur dikush kishte flokë pak të gjata dhe baseta më poshtë se kocka e nofullës. I rruanin dhe qethnin në publik, tek mbledhja e Frontit ose oborri i shkollës.

  Sa m’u dhimbsën, kur duartrokisnin njësoj, si prindërit e tyre në mitingun e 2 korrikut 1990 në sheshin “Skënderbej”. Fjalët e etërve të atyre që janë sot në pushtet, kur nga tribuna lëshoheshin thirrjet: “Ja ikën ata që janë jashtëqitjet e Kombit!”.

  Sa m’u dhimbsën këta të rinj sot, njësoj si ata të rinj që duartrokisnin, kur armiqtë e pushtetit të etërve të Edit, tërhiqeshin zvarrë në rrugët e qyteteve të lidhur me tela me gjemba. Për të vetmin faj se donin të iknin dhe të shpëtonin nga ajo skëterrë.

  Sa m’u dhimbsën sot, këta të rinj, se më ngjanin me ata të rinj, që ulërinin dhe tundnin armët tek shkolla ushtarake dhe kërcënonin rininë e Tiranës për të rikthyer në shesh bustin e Enverit. Fiks si ata që ngjiteshin duke thirrur: T’i vrasim, t’i vrasim studentët e grevës së urisë.

  Sa m’u dhimbsën vërtetë, kur duartrokisnin njeriun që largoi mbi 200 mijë bashkëmoshatarë rrugëve të botës.

  Sa m’u dhimbsën sot, kur duartrokisnin njeriun që kanabizoi vendin dhe iu mbushi oborret e shkollave me shitësa droge dhe iu shkatërroi jetën qindra shokëve të tyre.

  Sa m’u dhimbsën kur duartrokisnin, njeriun që po i rrezikon seriozisht lëvizjen e lirë në BE.

  Sa m’u dhimbsën këta të rinj, që thërrisnin “Edi, Edi!”, pikërisht atë që i ka lënë mbi 50% të bashkëmoshatarëve të tyre pa punë, pa perspektivë për të ardhmen, pa shpresë.

  Sa m’u dhimbsen sot këta të rinj te futur tek palestra e Carapulit, e vetmja “vepër” e Rilindjes ne gjashtë vite qeverisje, që i kushtoi taksave te shqiptarëve rreth gjashtë milionë euro.

  Reply to this comment
 7. Sa per dijeni June 1, 23:18

  Bravo Dita ja dole me ne fund qe lexuesit dhe komentuesit e tu te rregullt te jene bathoristet e lulushes hollandeze. Suksese ne jete dhe te fala Like Floririt.

  Reply to this comment
 8. ALBAN DEGA June 1, 23:21

  ZERI I WASHINGTONIT EVROPES DEMOKRATIKE DHE KUKAMAT E VLADIMIR PUTANINIT !?

  – Amerika e dha mesazhin e saj !

  – Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Eshte koha qe kamikazet e mercenaret e stershperdoruar te Sali Karaxhicit dhe Bandes se Gangstereve ta braktisin llogoren e shpartalluar!
  Mos te harrojne se askush prej atyre qe u del emri per dhune kunder nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike ne keto protesta te dores se zeze te Putinit, Beogradit e Athines nuk do ti lejohet te shkelin ne token e Amerikes edhe sikur tu dale dopjo llotaria e vizave ne SHBA !
  Aq me pak mund te fitojne shtetesine amerikane, ne baze te Kerkesave per Qendrim te Pehershem ose Per Shtetesi Amerikane. Ne kerkesat vendimtare eshte nje pyetje rrenuese per cilindo:
  – A je perfshire ne veprime per permbysjen me dhune te nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike !?
  Zeri i Ambasades amerikane ne Tirane eshte zeri i Shtepise se Bardhe, te fatit te bardhe te Shqiperise dhe Kosoves eshte Zeri i vertete i Amerikes!
  Po te mos kishte shkelur vizen e kuqe te interesave strategjike te SHBA-se ne Shqiperi e rajón, Sali Berisha me familjen e tij, kurre Washingtoni dhe Departamenti Amerikan i Shtetit nuk do tua kishte vene vizen e kuqe ketij Lugati e mercenari te stershitur te Kremlinit, Beogradit e Athines… , sic ia hoqi vizen e kuqe edhe bosit te tij terrorist Sllobodan Milloshevic qe vdiq si nje qen i terbuar e i braktisur ne qelite e Gjykates Nderkombetare te Drejtesise ne Hage !
  Amerika demokratike e njeh Saleh Ramollah Ajatollah Milloshevicin dhe cdo politikan shqiptar apo person qe u intereson, njeqint here me mire se ata vetveten!
  Sali Berisha, Lulush Karabush Bashici, Flamur Stanishic Noka, Edi Palokari, Fatmir Medihoxhe Gerdeci e krejt Banda e Gangstereve te SaLikekracise nuk duhet te harrojne se dosjet e vrasjeve, te krimeve te renda, korrupsionit masiv, plackitjes e mega- kusarise se tyre jane sa Mali i Korabit dhe mberrijne deri ne nivelin e Hages !
  Nuk ka qene kurre me afer dita qe ata te japin llogari para ligjit e drejtesise per te cilat SHBA- Shtetet e Bekueme te Amerikes kane investuar modelin e tyre te demokracise “ Ne Populli Me Popullin Per Popullin !” per cka ne shqiptaret si shtet e si komb u jemi borxhlinj edhe me jeten tone!
  Pse!?
  Sepse, jeta pa ligj e drejtesi, pa liri e demokraci sic e deshmojne krejt qarte, keto 28 vjet te demokratures shqiptare nuk eshte jete!
  Nuk ia vlen te jetohet !
  Haka do shkoje tek i Zoti, tek populli shqiptar !
  Edhe ne shqiptaret nuk qendrojme mbrapa: 95 per qind e jona jemi populli me proamerikan ne Bote “ edhe me proamerikan se vete amerikanet” sic pat deklaruar vete ambasadori Withers dhe Instituti Demokratik Amerikan!
  “ Tirana dhe Shqiperia eshte vendi me i sigurte se Washingtoni per Presidentin amerikan !” pat shkruar
  “ The New York Times” dhe CNN live nga Fushe Kruja gjate vizites se ish- Presidentit amerikan Xhorxh Bush ne Shqiperi.
  Kjo eshte e verteta e provuar e sprovuar e miqesise dhe aleances strategjike shqiptaro- amerikane jo sot por qysh kur Babai i Pavaresise se Shqiperise Ismail Qemal Vlora pat deklaruar ne Torino me 24 nentor 1912, pra kater dite para shpalljes se Pavaresise se Shqiperise se “ po te behej nje Referendum ne Shqiperi, Rusvelti do te zgjidhej Kryetar i saj …” !
  Cdo koment eshte i tepert!
  Sot tymi e flaka, kapsollat shperthyese e Molotovet e Saladin Lul Mona Stanishic Nokes… ne dyert e Kuvendit dhe Qeverise se zgjedhur ne menyre demokratike te Shqiperise, sot fjala e Lulush Karabush Berishes qe u transmetua live nga “ Rusia Today” e Vladimir Putinit, u treguan hapur e pa maska shqiptareve dhe nderkombetareve se Banda e Gangstereve te Putinit, Beogradit dhe Athines ne Tirane u vuri zjarrin e flaken aspirates madhore te shqiptareve :
  E duam Shqiperine si Amerika demokratike!
  E duam Shqiperine si mbare Evropa !
  Zeri i Rusia Today sot u be hapur e drejtepersedrejti Zeri i SaLikekracise dhe Bandes se Gangstereve te tij politike, biologjike dhe mediatike!
  Amerika po sot si gjithnje e tha fjalen e dha mesazhin e vet te fuqishem demokratik dhe me shqiptar se vete ne shqiptaret kunder dhunes e terrorit antishqiptar e antidemokratik te Bandes se Gangstereve te Sali Berishes e Like Floririt

  Reply to this comment
  • Niku June 2, 06:34

   America me ne krye Biberajt e kompani qyqesh zogollij e katandisen Shqiperine ne kete dite ..E vodhen e plackiten duke lene ne varferi kete popull.
   Po’ te merrej Amerika me Shqiperine do ishim parajse ,por u muar nepermjet mergates se qyqeve te cilet gjate ketyre viteve nxoren inatin
   mllefin e grumbulluar duke drejtuar veglat e tyre ne pushtet per shkaterrimin e shtetit qe ne themel dhe te gjithe punes se bere nga populli per ndertimin e vendit te pas luftes.

   Reply to this comment
 9. prizem June 1, 23:43

  Te gjithe ata qe do te guxojne te shkelin ligjin duke prishur zgjedhjet do te pendohen per ate qe kane bere pooooor do te jete shume vone.

  Reply to this comment
 10. MH June 2, 00:23

  Dua te di !
  Gjate fushates a lejohen protestat,aq ma teper me sens politike.

  Reply to this comment
 11. Tori June 2, 08:22

  Ja doli dhe nje tjeter qe paska fuqi si Edi Rama ti pengoje rrugen shqiptareve per ne SH,B,A dhe BE.Ky eshte i famshmi letrar qe shkruan hartimet me te bukura mbi luften e klasave megjithse thote qe jeton ne Nju Jork (Alban Dega).Nuk arrij ta kuptoj se si nje njeri qe ka shkuar te jetoje ne nje vend imperialist kerkon qe ne Shqiperi te vazhdoje lufta e klasave.

  Reply to this comment
 12. ETHEM LALAJ June 2, 09:48

  NE KTO 30 VITE KANE DREJTUARE VENDIN 2 PARTI KRYESORE.TE TJERAT KANE QENE GARNITURE SHPESH HLME E E KRIPUR PER TE MBAJTUR PUSHTETIN NDONSE KORRUPSIONI KA BERE M M Y Y..ME VIDOO E FIGURE.
  -E NDERSA PS ESHTE MUNDUARE TE BEJE SHTET,PD E KA SHKATERRUARE ATE.
  -DHE FATKEQSIA KOMBRTRARE NUK ESHTE VETEM SALIU,POR DHE ATA QE E.MBESHTESIN ATE QORRAZI.
  -DHE KTA MILITANT TE NDOTUR NUK PO E KUPTOJNE AKOMA SE SALIU PO E ÇON PD NE HUMBIE E SHKATERRIM,POR PO E ÇON GJITHE VENDIN NE LUFTE CIVILE VETEM PER PUSHTET.
  -KTA MILITANT TE PAGUARE NUK PO E KUPTOJNE SE NUK I.PERKRAH AS SHBA DHE AS BE.
  -SYNIMI BERISHIST PRR TE PRISHUR ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT DO JETE FATALE PER DREJTUESIT E OPOZITES.
  -PD I KAN NGELUR 2 RRUGE:
  1-TE FUTET NE ZGJEDHJE PA KUSHTE.
  2-OSE TE FOLLOI REFORMIMIN PA SALIN,LULIM,MULIN E KO.

  Reply to this comment
  • Dibrani June 2, 12:14

   Saliu edhte babi i Rames sa i perket qeverisjes,…vetem se Rama po tregohet me tahmaqar ne H A J D U R I duke e fundos Shqiperin per nja 30 vite
   Populli sot per sot duket i pa-fuqishem ngaqe akoma nuk po e kupton se cfar po ndodh

   Shqiperise ne fakt i duhet nje apokalips ne politik qe mund te jet dhe tragjik ne fundin e pseo-politikaneve apo dhe te vendit.
   Por kjo kam frik do jet shum von ajo dit,..,.thjesht do zgjas monotonin e pritjes per nje dit me te mire…

   Sot per sot populli i duhet te rishevell ne politik ,..thjesht te jap mesazhin qe ketu ka zot,,.dhe po dole nga binaret ndershkohesh

   Reply to this comment
 13. Genti June 2, 12:56

  Neqoftese dikush mendon se ne Shqiperi dhe ne nje vend anetar te Natos, mund te kthehet diktatura dhe te behen zgjedhje pa opozite, ose eshte i cmendur ose eshte nje kriminel ordiner.

  Po tentoi Rama qe te kryej kete farse, do ti vendosin topet ne bige, ashtu si ja bene Saliut ne 96-en. Shqiptaret dhe partneret nuk do te lejojne kurre nje Kim Jong ne Ballkan. Palloshi e di shume mire qe nuk do te kete zgjedhje. Gjithashti ai e di qe po tentoi te bej vetzgjedhje, do ta varin me koke poshte. Thjesht konsumon retorike idioteske per idiotet qe e besojne.

  Reply to this comment
 14. ALBAN DEGA June 2, 17:25

  Replike e detyruar me nje lider te kllonuar ne serat e Vicidolit

  PER CFARE PAZARESH E KE FJALEN O LULUSH KARABUSH HACKABANI ‘?

  – Ty nuk te perdh jote shoqe ore P… jeshke mashkull e jo me Evropa ore kodosh Vicidoli !

  – Po rreni per toke bre jo per qiell pashe Saleh Ramollah Ajatollah Nastradinin !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Per cilat pazare e ke fjalen o pimp i Saleh Ramollah Ajatollah Milloshevic Putaninit !?
  Per cfare pazari e ke fjalen o Nobelisti i Aritmetikrs elementare 7 x 6= 49 apo i elektricitetit me 300 leke kilja?
  Kush ben pazar me nje analfabet formal e informal si puna jote, qe edhe kur ben cicin nuk shkon ne banjo pa i marre leje bosit Berisha !?
  Per cilat pazare o asskisser i Profesor- Doktorit te rrenave Saladinit!?
  “ Lulezim Basha rren edhe kur e pyet per oren” ka thene njohesja me e mire e jotja ne krye te PD-se, Jozefina Topalli
  Genjeshtrat e tij jane aq te trasha sa nuk i beson as vet e megjithate i perserite cdo dite e shume here ne dite … Genjen edhe duke mashtruar hapur pa iu skuqur faqja e duke iu shtjerrur zeri !
  Pse !?
  A e detyroi me zor Edi Rama te fuste te zgjedhurit prej atij vete ne Qeverine Rama ne majin e vitit 2017 !?
  Po kryetarin e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve ia dha me zor Rama !?
  Po Avokaten e Popullit nga Partia e tij ia perzgjodhi Edi Rama apo vete Lulezim Basha!?
  Nje fakt vlen me shume se nje thes me pallavra e rrena te nje genjeshtari e mashtruesi patologjik !?
  Po dhjetera e pafund fakte te tjera qe i kemi pare me sy te gjithe ne shqiptaret e nderkombetaret kudo ne Bote !?
  A mund ti besohet qeverisja e Shqiperise nje genjeshtari qe rrenci qe genjen edhe kur e pyet sa eshte ora !?
  A mund ti besohet qeverisja e Shqiperise nje mashtruesi e hajni me cizme qe vodhi me ze e figure te kapur ne flagrance nga kamerat duke vjedhur edhe votat ne gjirin e familjes se vet politike, PD-se gjate zgjedhjeve te korrikut te vitit 2017 !?
  A mund tu besohet qeverisja e Shqiperise nje kryehajduti te 600 milione eurove nga Autostrada e Kusarise se Kombit, http://www.gazetadita.al/sharlatanizem-donkishotizem-apo/
  …… jo 230 milione sic e zvogeloi Bujar Leckaj i Vicidolit, gati gjysmen e 1.3 miliarde eurove te vleres se pergjithshme te saj dhe qe thau financat e shtetit shqiptar dhe krijoi nje borxh te brendshem prej mbi 800 milione eurosh dhe rriti me 17.5 per qind borxhin e jashtem te shtetit shqiptar !?
  A mund ti besohet qeverisja nje bashkeatdheshitesi te Sali Berishes te kapur ne flagrance nga Gjykata Kushtetuese e Shqiperise dhe atdhetari Myslim Pashai bashke me opoziten, nepermjet marreveshjes antikombetare te Otrantos!?
  A mund ti besohet jeta e shqiptareve nje bashke-kryekzekutori te 4 protestuesve paqesore e krejt te pafajshem me urdher te Sali Berishes dhe bashkepunetori te tij ne fshirjen e serverave dhe prishjen e provave te masakres se 21 janarit 2011…
  Larg qofte !
  A e nxori me dhune, me shashka, me boje te zeze, me veze e me miell, me breke te palara e cizme me “ ato “… te digjnin mandatet e braktisnin Kuvendin !?
  Me gjeni nje rast te vetem ne Boten demokratike apo nje ligj demokratik qe e detyron opoziten apo qofte edhe nje qytetar te thjeshte te votoje me hir a me pahir, me zor !?
  Me gjeni nje opozite apo parti opozitare demokratike ne Boten demokratike qe ben shantazh, krijon qeveri hije, ben presion e ushtron dhune sistematike e te perseritur kunder policise se shtetit te vet, qe nxin fytyren e Shtetit dhe kombit te vet ne prag vendimesh historike si celja e negociatave per anetaresimin jo te Edi Rames e deputeteve te tij, por te shtetit e kombit shqiptar, qe si asnje popull tjeter ne Evropen Lindore shembi komunizmin me thirrjet lapidaré :
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!
  – E duam Shqiperine se Amerika demokratike !?
  Gjysma e se keqes!
  E keqja e madhe nje opozite qe sulmon me boje te zeze e thirrje “ gardistesh te kuq” maoiste ambasadore te BE-se dhe SHBA-se, te OSBE-se ne Tirane duke perdhunuar barbarisht ligjet shqiptare e Nderkombetare, duke perdhosur edhe Kodin e Beses dhe Mikpritjes legjendare shqiptare edhe per hasmin kur i vjen me shtepine e vet !?
  Sa per te genjyer, Lulezim Basha nuk rrene kurre pa fole ! Ky eshte virtuti me i larte i qehajait te Partise Babale dhe Havalese se Shqiperise Sali Berisha nga Qinami i Vicidolit !
  E hajde e mos u besoni atyre se Evropa i degjoi rrenat e tyre fantastike !?
  Jane rrena per qiell … jo per toke!
  Rrena Made in Saleh Bashici !?
  Po rreni per toke bre jo per qiell pashe Saleh Ramollah Ajatollah Nastradinin !

  Reply to this comment
 15. HOMORA June 2, 17:43

  Besoj se shqipetaret jane te tromaksuar ose materia gri ju ka shteruar.
  Sa per “zotnin”ramaqi dihet qe truri vogel qe eshte dhe baza e mbikoshiences i eshte avulluar me kohe,e se dy lobet frontale si funksionijne me.
  Te flasesh per zgjedhie ne emer te kushtetutes dhe te republikes don te thote qe ska haber fare nga ekonomia politike apo nga ekonomia gjeostrategjike.
  Te pretendosh se je zgjedhesi i fateve te kombit dhe popullit tend,sepse i ke lene lirine e votes,per nje te qinden e sekondes,e me pas po emrin e votes te prangosesh dhe zinxhirosesh POPULLIN me emrin e demokracise qe s’eshte gje tjeter veçse po e njeta forme diktature si komunistjia por me nocione me te te spikatura tualeti,pra nje putane e pudrosur nge vrima e by… deri tek zorra e trashe.
  ky i anestezuari ramaqi mendon se nje shqipetar i rritur apo ne moshe madhore ka nevoje per nje dado apo edukatore qe ta marri prej dore e ti mesoje se çfare eshte e dobishme dhe e demeshme per te.
  A thua se populli na eshte nje çerdhe apo nje kopesht bebesh dhe vogelushesh qe kane nevoje per perkujdesiet ramaqi.
  kur dihet qe populli eshte zot i fateve te tija,eshte zot i jetes se tij dhe eshte zot i te drejtave te tij dhe ska nevoje qe dikush tjeter perveç tij te vendsoi per fatet e tija per jeten e tij dhe per begatine dhe lumturine e jetes se tij.
  Po te ishte se vota na ishte kaq bamirese,kaq magjike dhe kaq afrodiziake sigursiht qe ajo do ishte e ndaluar dhe e demaskuar si herezi nga demokracia satanike,sepse e tille eshte dhe kete ajo e ka provuar me kohe si ne shqiperi por edhe ne amerike apo europe.
  Per kete eshte prove e pamohueshme edhe zgjimi i ekstremeve nacionaliste ne tere europen,farnce,gjermani,angli,spanje,hungari,poloni etj…
  pa llogarit luftrat dhe zhantazhet ne shuma pika strategjike dhe kritike te tokes
  pa llogarit qe komshiu yne i dashur jugor ju keput rryli i fytit qe kur hyri ne europen e demokracise satanike.
  greku qe na do shume sot e ka koken dhe kembet te zhytura ne mut,ne saje te bamiresise europiane,shqiperia po ashtu,shqiperia veriut qe na krenohet me dy flamura ,njeri blu me yjet satanike tjetri dihet,po ne balte dhe terror identiteti dhe personaliteti kombetar.
  Pra motra dhe vellezer shqipetare,nuk e kam idene se kush parti apo kaste politike i perafrohet mbrojties se interesave te popullit,sepse jam larg vendit tim,ndaj mos votoni per askend,per asnje parti politike sepse paraja ka vetem nje rol;korrupsion dhe vota ke nje qellim neshtrim dhe skllav i verber karshi politikes se korrumpuar por edhe i neshtruar nen meshiren e borgjezise qe me satanine demokratike nxorri koke si krimbat mbas shiut.
  Pra merrni fatet e jetes suaj ne dore,dhe kete e beni te mundeshme vetem me anen e Referndumit te Insisiatives Popullore.Pra me kuvendet e juaja popullore ne nivel rrethi,krahine,qyteti,zone apo lagjie,pra populli vetvendoses,si jo politika dhe oligarshia do ju gllaberoj edhe skeletin.
  Ju me VERTETESINE dhe VERTETESIA me JU.
  POPULLI KOMANDON POLITIKA si skllave i bindur karshi vullnetit te POPULLIT zbaton,si jo ajo te zhduket njeher e pergjithmone nga faqia e dheut.
  Po lexoj si kushtetuten por edhe kanunin e me qen i sinqerte,KANUNI edhe pse ka pjese te egra eshte nje milion here me moderne dhe me i drejte se sa kushtetuta paçaure ku sterhollimi i formulimit te saj verteton vetem nje gje,zhveshien e POPULLIt nga FORCA e PUSHTETIt te tij.
  Lexojini e do vertetoni qe kanuni ka qellim harmonie (edhe pse barbar nga kondicionimi tij) ndersa kushtetuta ka qellim kaosi dhe barbarie skllaveruese.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim