“Po na bëhet Dialogu burrë”, Rama sërish thirrje për studentët

December 15, 2018 20:57

“Po na bëhet Dialogu burrë”, Rama sërish thirrje për studentët

Kryeministri Edi Rama vijon të kërkojë dialog me studentët të cilët vijojnë protestën ne ditën e tyre të 11.

Por duket se fjala ‘dialog’ vijon të përdoret në masë dhe nga qytetarët të ndryshëm si shprehi apo për humor.

Kryeministri ka publikuar një foto në Instastory, ku një qyetare kërkon një emër për djalin të fillojë me shkronjën ‘D’, ndërsa dikush komenton ‘Dialog’.

Rama ka përfituar nga kjo situatë dhe i ka bërë sërish apel studentëve që të pranojnë të bisedojnë me të për kërkesat e tyre.

“Po hë pra do flasim se po na bëhet Dialogu burrë?”, shkruan Rama në foton e postuar në Instastory.

v.l/Dita

December 15, 2018 20:57
Komento

7 Komente

 1. TEPSIXHIU & PPP-TË December 15, 21:07

  Çfare dialogu !!!
  HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA …
  NUK E KUPTONI SE TANI E KAM VEZEN KRYQ.
  Normalisht nuk ka asnje dialog, po te keni verejtje drejtojuni portalit http://www.shqiperiaqeduam.al dhe do ju zgjidhi si gjithnje keshilltari im Endri Lugaboshi.

  Reply to this comment
 2. TEPSIXHIU & PPP-TË December 15, 21:13

  Çfare dialogu !!!
  HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA …
  NUK E KUPTONI SE TANI E KAM VEZEN KRYQ.
  Normalisht nuk ka asnje dialog, po te keni verejtje drejtojuni portalit http://www.shqiperiaqeduam.al dhe do ju zgjidhi si gjithnje keshilltari im Endri Lugaboshi.

  Reply to this comment
 3. . December 15, 22:18

  studentet dialog me edi ramen si Perikliu krushqi me Jovan Bregun
  krushqi me Jovan Bregun…? pupuupuu….

  Reply to this comment
 4. servet December 16, 09:34

  Po qe se ke nevoje per burre dhe nu te pelqen Dialogu zgjidh nje tjeter sepse askush nuk te ndalon.

  Reply to this comment
 5. Arben December 16, 12:22

  Ore, me duket ky qenka futur vete ne Rollin e qytetarit xhixhital, vete I ben.dhe vete qesh me to

  Reply to this comment
 6. ganiu December 16, 18:05

  Për çfar duhet “dialogu” kur ky thotë se është i gatshëm të plotësojë kërkesat e studentëve?
  Nuk ka çbën, nuk ka punë tjetër ky? I nevojiten njerëz për muhabet?

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 December 17, 09:29

   si e thua dhe ti o gano,
   ky nuk ka asnjë qëllim për dialog a plotësim kërkesash,ky e ka hallin të shtyjë kohën, dhe ta këthejë këtë protestë në një lojë,në një shfaqe humori,ose karagjozësh!!
   ana tjetër është që të lodhë studentët dhe të fitojë kohë për të trëmbur familjet e tyre!!
   ky do që ti presë krahët e mbështetjes studentëve,që ata të mos arrijnë që këtë lëvizje të tyre ta këthejnë në një lëvizje mbarë kombëtare!!
   gano,me një popull si yni nuk është e çuditëshme që të përfundojë në “një vrimë në ujë”,kjo protestë studentore!!
   në shqipëri nuk kemi më një sistem pluralist,por një sistem të mbajtur pengë nga disa persona të ndryshëm!!
   në shqipëri nuk egzistojnë partitë por grupe njerzish që mbështesin një person,grupe njerzish që mbështesin interesat e personave të ndryshëm!!
   në asnjë nga partitë shqiptare nuk kemi një kolegjialitet!në asnjë prej tyre nuk kemi aspak një ripërtëritje të kokës drejtuese!tek të gjitha kemi vetëm sundimin dhe përvetësimin,privatizimin e partisë!!
   rastin më të keq dhe më të hapur e ka LSI,ku pas dorheqjes së detyruar të kryetarit të saj,vëndin e tij e zë gruaja e tij!!për më keq që duke qënë se kemi një president ish kryetar partie dhe një kryetare partije të martuar me këtë president,kemi dhe një konflikt interesash në këtë lidhje!!
   populli injorant,por më shumë i trashë shqiptar,duke mos qënë i zoti të mendojë për të ardhmen vepron si në të shkuarën!!prandaj kemi mbetur në primitivitet!!
   civilizimi tek ne nuk ka ardhur akoma!
   ndoshta është në rrugë e sipër!
   ndoshta!
   shpersa vdes e fundit,pavarsisht se rama i ka bërë shumë atentate!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim